Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno beczkowozu- porady

179 odpowiedzi na ten temat

#101 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 20:56

kupno beczkowozu- porady

Przerabiałem temat kupna beczkowozu jakieś 2 lata temu. Również myślałem nad zachodnim sprzętem, jednak zdecydowałem się na polski produkt. Pomot 5000l 2007r opony szerokie, pompa Hertel 5000 za 18 000zł. Oświetlenie, hamulce pneumatyczne. Współpracuje z Zetorem 7211 bez problemu. Kupiłem beczke jako 6-cio letnią i jak na razie jestem zadowolony, nic się złego nie dzieje. Nie twierdze, że Pomot jest lepszy od zachodnich marek, jednak tak wybrałem bo wolałem kupić coś młodszego niż leciwego w tych samych pieniądzach.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno beczkowozu- porady Dzisiaj, 15:57
  •  

#102 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 21:02

kupno beczkowozu- porady Z dobrego parę osób znam :) U mnie mają przeważnie nowe pomoty bo brali albo na PROW lub na młodego rolnika a tak to przeważnie mają zachodnie i sobie chwalą . oglądałem polskie ale do 10 tys na szerokich oponach nie kupię .

#103 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2015 - 21:16

kupno beczkowozu- porady opony szerokie, a malutkie w błocie stanowią tylko dodatkowy opór
a skąd jesteś?
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 21:35

kupno beczkowozu- porady

e tam , na beczkę 5l po co rama? No bez jaj, rama służy do większych rur aby przenieść naprężenia oraz mieć możliwość podłączenia aplikatora jeśli potrzeba. Koła wiadomo , jedno osiówka o wysokim kole... (najlepiej) w polskich beczkach takie koła to rzadkość...

Otwórz beczkę ,  i sprawdź czy nie jest pordzewiała patrz na górę, bo to tam będzie rdza przeważnie na połączeniach spawanych. ( po co myć bekę wewnątrz?? ) Przyłącze tylne ,boczne to jak masz preferencje. Rura dobra jest 200 ale do 5l będą 120. Rozlewka najlepsza jeśli mówimy o zwykłej to z góry do dołu, Fajnie jest zerknąć również na górze do zaworu kulowego/przelewowego czy jest "cały" Pompy będą wyrobione bo są to stare maszyny, będą posiadały wytarcia na łopatkach i korpusie ale to zerkniesz dopiero w domu po zakupie... i myślę ze nie warto wymieniać łopatek... Oraz zawory boczne do napełniania myślę że do samej wody będą puszczać... bo to stare maszyny.

#105 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 29 marzec 2015 - 22:03

kupno beczkowozu- porady

Nie koniecznie zawory muszą puszczać, a już na pewno nie od samej wody. Mieliśmy zawór przełożony od mana, bo zmienialiśmy samochód kilka lat temu więc zawór przełożyliśmy bo wtedy był jeszcze dobry. Jakieś dwa miesiące temu był kupiony nowy za 800 zł. Stary zawór od nowości wytrzymał ponad 20 lat, a zawór jest używany kilkadziesiąt razy dziennie prze 6 dni w tygodniu. Więc wytrzymał bardzo długo. Nowy z pewnością tyle nie wytrzyma bo po ok dwóch miesiącach użytkowania już ma rysy, ten nowy zawór jest"z brukwi" i jak wytrzyma 5 lat to będzie super.

Jak będziesz kupował beczkę to sprawdź pompę, zawór, beczkę czy nie jest flekowana, ogumienie, i stan ramy czy nie była wzmacniana i czy nie była spawana.

#106 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 22:05

kupno beczkowozu- porady

Nie chce zakładać nowego tematu, wymieniłem łopatki w pompie na nowe (stare były wytarte i jedna się wcięła i złamała) i pompa ciągnie słabo i nie można napełnić beczki do pełna tak samo jest z rozlewaniem bardzo wąsko rozlewa jaka może być tego przyczyna a przed wymianom było ok, w korpusie pompy są lekkie wytarcia , pompa yurop wszystko szczelne, łopatki się wysuwają prawidłowo, jakie powinno być ciśnienie na zegarze w beczce, może przy tym wężu co idzie od pompy do beczki jest jakiś zawór i się przyciął.

ZETOR TEAM

#107 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 22:14

kupno beczkowozu- porady

Jest zawór kulowy na górze zbiornika, skąd wychodzi rura do pompy. Dodatkowo jest zawór ciśnieniowy, który nadmiar ciśnienia spuszcza. Jest on na przewodzie między pompą, a zbiornikiem. Jest jeszcze zawór kulowy w tym małym zbiorniku również na połączeniu pompy ze zbiornikiem. Powinien też być zawór spustowy z tego zbiorniczka i gdy go nie zamkniesz też nie będzie odpowiedniego ciśnienia.

I jeszcze jest zawór 4-o drożny na samej pompie do przestawiania ssanie-tłoczenie.

Edytowany przez XMK13, 29 marzec 2015 - 22:16.

#108 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 05:45

kupno beczkowozu- porady Ja jestem dokładnie z Torzewa. Beczka byłaby użytkowana co pokos lucerny od 3 do 4 razy no i kilka razy na ściernisko. Ta beczka z joskina jest oki ale też mogę napisać ze pompą po regeneracji i maznac ja farba. Jeśli nie będe mógł jej sprawdzić czy jest szczelna wypełniając ja woda to po temacie. nawet jakby pompą byłaby do remontu to jaki koszt takiej naprawy? dla mnie otwierane tylne wieko jest dobre bo otworze wezmę karchera wymyje. A jest jakaś uszczelka między beczka i pokrywa?
A jak sprawdzić te zawory ciśnieniowe itd. bo chyba jak się nie mylę są 2 na pompie i jeden na beczce w tych zachodnich bo u tych nowych jest od razu z kulka a w tym jest taki link http://olx.pl/m/ofer...]=index&photo=5.

Edytowany przez kamilrolnik18, 30 marzec 2015 - 05:46.

#109 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 07:47

kupno beczkowozu- porady

Nie chce zakładać nowego tematu, wymieniłem łopatki w pompie na nowe (stare były wytarte i jedna się wcięła i złamała) i pompa ciągnie słabo i nie można napełnić beczki do pełna tak samo jest z rozlewaniem bardzo wąsko rozlewa jaka może być tego przyczyna a przed wymianom było ok, w korpusie pompy są lekkie wytarcia , pompa yurop wszystko szczelne, łopatki się wysuwają prawidłowo, jakie powinno być ciśnienie na zegarze w beczce, może przy tym wężu co idzie od pompy do beczki jest jakiś zawór i się przyciął.

Polecam włożyć stare łopatki. Bo nie dolegają nowe do korpusu i pompa po prostu nie zasysa bo przepuszcza.

Ja jestem dokładnie z Torzewa. Beczka byłaby użytkowana co pokos lucerny od 3 do 4 razy no i kilka razy na ściernisko. Ta beczka z joskina jest oki ale też mogę napisać ze pompą po regeneracji i maznac ja farba. Jeśli nie będe mógł jej sprawdzić czy jest szczelna wypełniając ja woda to po temacie. nawet jakby pompą byłaby do remontu to jaki koszt takiej naprawy? dla mnie otwierane tylne wieko jest dobre bo otworze wezmę karchera wymyje. A jest jakaś uszczelka między beczka i pokrywa?
A jak sprawdzić te zawory ciśnieniowe itd. bo chyba jak się nie mylę są 2 na pompie i jeden na beczce w tych zachodnich bo u tych nowych jest od razu z kulka a w tym jest taki link http://olx.pl/m/ofer...]=index&photo=5.

Wymiana łopatek do pompy to wydatek ze 100pare złotych a może i nie.. Ale wymianą nie zdziałasz dużo bo stojan ma już wytarcia i trzeba było by go splanować a tej ceny nie znam, używki pompy to kosz ok 2tysięcy

Uszczelka jest, gumowa czy to otwierasz całą tylną ścianę czy tylko większy właz  (a często otwierając można ją uszkodzić bo jest sparciała jak to guma)

Edytowany przez rozal22, 30 marzec 2015 - 07:54.

#110 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 08:12

kupno beczkowozu- porady czyli najważniejsza jest beczka bo pompę zawsze można zrobić albo zregenerować . :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 09:10

kupno beczkowozu- porady

jeżeli kupisz ze starą pompą beczkowóz to radzę ją rozebrać i sprawdzić stan łopatek bo jeżeli pęknie i się zakleszczy to rozsadzi cylinder pompy

#112 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 09:18

kupno beczkowozu- porady

Czyli kupując beczkowóz używany warto po kupnie rozebrać pompę  i ją sprawdzić (stan łopatek) ?

Oglądając beczkowóz link (http://olx.pl/oferta...57-ID7iK7L.html)  jest do poprawek beczka trochę w sobie syfu miała ale rdzy nie widać. rama pod beczka podgięta troche na zdjęciu nawet widać, brak zegara , brak wieszaków do weza z jednej strony , pompa firmy MEC 5000 chodziła normalnie ale nie pompowaliśmy nic , należałoby w nią trochę  włożyć żeby wyglądało i chodziła Oki a szczelność zaworów pod znakiem zapytania a cena ich jest duża i brak zegara i nie wiadomo jak pompa sie sprawuje.

A ten joskin link (http://olx.pl/oferta...57-ID9sKuT.html) mi się podoba ale cena tez duża za 4tyś litrów ale podoba mi się na zbiorniku przezroczysty ten wskaźnik na beczce (chyba to zawór )?

Edytowany przez kamilrolnik18, 30 marzec 2015 - 11:58.

#113 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 18:20

kupno beczkowozu- porady

moim zdaniem lepiej jak beczkowóz ma ramę

#114 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 18:55

kupno beczkowozu- porady

Będę oglądał jutro ten beczkowóz link:(http://olx.pl/oferta...57-ID9nYfW.html) , ciekawe jak wygląda na żywo itd. wszystko zapisałem sobie co mam sprawdzić bo za bardzo się nie znam wiec się okaże :0

#115 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 30 marzec 2015 - 19:00

kupno beczkowozu- porady

Wiem że nie tego dotyczy temat, ale nie chcę zakładać nowego. Proszę o kilka porad czy warto. Mam możliwość zamiany mojego opryskiwacza http://olx.pl/oferta...57-ID9xQZN.html na taką przyczepę http://olx.pl/oferta...57-ID8wK4r.html

Przyczepa ma już swoje lata, jest to stary model z hamulcem najazdowym, burty, podłoga i instalacja elektryczna do wymiany, nie gadałem jeszcze dokładnie jak wyglądają resory, opony podobno jeszcze pochodzą.

Co sprawdzić jak będę oglądał przyczepę?

Wiem żeby sprawdzić czy ma prosta ramę, opony, ogólnie bury, podłogę, elektrykę hamulce, ale to nie w tym przypadku.

Warta będzie taka wymiana?

Proszę o szybkie porady, bo rozmawiałem z tym Panem i mówi że mógłby się ze mną zamienić.

W opryskiwaczu jest jeszcze do wymiany rozdzielacz i manometr.

Edytowany przez stg, 30 marzec 2015 - 19:06.

#116 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 13:21

kupno beczkowozu- porady pompą słaba w tej beczce wyje, zawór boczny nie trzyma, już po malu kwitnie, opony to aż zielone chyba stał w krzakach ostatecznie 7500 ale będzie trzeba włożyć w niego i jeszcze znak zapytania pompa czy tylko łopatki. Jednak pojadę obejrzeć ten z golubia beczkowóz z Joskina tylko widać już na zdjęciach jest jeden zawór boczny zaślepiony i chyba jest brak kulki w tym szklanym pojemniku. :)

#117 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:35

kupno beczkowozu- porady

Widać po innych ogłoszeniach że to handlarz, dużo nie utargowałeś. Ja bym sobie raczej darował ta beczkę widząc zdj i Twój opis. Szukaj innej.

#118 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:39

kupno beczkowozu- porady

Gdybym miał kupować beczkowóz poważnie zastanowił bym się nad tą Joskin-ka może malowana i jak wspomniałeś nie ma zaworu bocznego ale beczka wygląda na zadbana opony też niczego sobie. Resztę trzeba zobaczyć na żywo.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#119 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 17:48

kupno beczkowozu- porady

Wiesz stg jeśli ktoś mówi ze firma dobra itd no ok ale dla mnie jest najważniejszy stan techniczny a nie stan naklejki na beczce :) Podziękowałem i tyle

Masz racje corrado że wart uwagi ten beczkowóz bo w cenie w  WOM i podobno nowe wszystkie łopatki ale jak nie rozkręcisz to się nie dowiesz najwyżej po uruchomieniu się zobaczy

a widać że to handlarz bo jeszcze ma takie ale pod inna osobą link :(http://olx.pl/oferta...html#f3ee45f5a2) ale to już nie na moje finanse bo czeka mnie jeszcze kupno wycinarki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 22:18

kupno beczkowozu- porady

Firma firmą, ale najważniejszy jest stan techniczny bo naklejki to można sobie kupić, koszt kilkadziesiąt zł, a koszt remontu już idzie w tysiące. Te zielone opony to odstraszają tak skutecznie że ja raczej nie jechałbym jej oglądać.

Warto często przeglądać internet, bardzo często jest tak sytuacja (dziś miałem taką kilka razy) jak jest coś taniego to idzie czasem nawet kilka minut po wstawieniu ogłoszenia, tak mi dziś koło nosa przeszły przyczepy i dwie sześćdziesiątki, dzwonię i mówię że dzwonię z ogłoszenia w sprawie ciągnika, a chłopy już sprzedałem(bo za śmieszną cenę). Albo przyczepy, jedna wywrotka za 1600 i jedna sztywna ale ładna, na stronie głównej z przyczepami jeszcze była a jak nacisnąłem ogłoszenie to wyświetlił się komunikat że ogłoszenie nieaktualne(było w necie jakieś 2 godziny i przyczepa poszła).

Warto często przeszukiwać internet, czasem są okazje, ale idą tak szybko jak zostały wstawione.