adhock

Kupno Bizona Sampo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adhock    2

Witajcie,

 

Zwracam się do użytkowników Bizonów Sampo. Przymierzam się powoli do zakupu takiej maszyny. Zachęciły mnie jego małe gabaryty i względny komfort. Napiszcie mi proszę jego słabe punkty. Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Byłby to mój pierwszy kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zalety tak jak mówisz nie wielkie gabaryty i masa, dobry komfort w kabinie, łatwość obsługi

Wada to delikatna skrzynia

Części wbrew powszechnej opinii są dostępne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Sam też się zastanawiam nad zakupem czegoś w tym typie.

Czy ten kombajn jest kopią jakiegoś konkretnego sampo np 580 czy to raczej inna konstrukcja?

Czy były jakieś zmiany w toku produkcji i np. lepsze są egzemplarze po którymś tam roku

I jeszcze jedno-dużo tych części potrzeba, tzn jak wypada awaryjność w stosunku np. do ZO56?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Czy kopia nie wiem może raczej rozwinięcie razem z sampo

sampo-rosenlew-2020,d2405215.jpg

Awaryjność to już zależy jak był traktowany ale jak zadbany to nie ma problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

na jakimś norweskim forum rolniczym doszukałem się tematu o Sampo i bliźniaczych modelach (Bizon Z140 i MF 17-19). Ktoś napisał, żeby bizona omijać z daleka... Może faktycznie lepiej polować na oryginał Sampo-Rosenlew? części powinny być te same...

Edytowano przez adhock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Wiesz jak masz jakiegoś bizona typu Sampo na ''oku" to weź to dobrze przemyśl czy gdzieś blisko ciebie są części do tego modelu.Ogólnie bizony sampo fajnie wyglądają heder 3.25 cięcia.Bo Sampo rosenlew podobno jest taki sam jak mf 16 więc z częściami nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
Witajcie,

Zwracam się do użytkowników Bizonów Sampo. Przymierzam się powoli do zakupu takiej maszyny...

Nie jestem użytkownikiem ale rok temu kilka ich obejrzałem, zależało mi na małym hederze i niezbyt starym kombajnie (rocznikowo).

Widziałem chyba ze 4 czy 5 sztuk oraz obdzwoniłem z 10 innych.

Odpuściłem.

Najpierw zadzwoń do korbanków i zapytaj ich czy mają części do MF16-20.

Potem napisz do najbliższego dystrybutora sampo rosenlew jak z dostępnością części i czasem wysłania.

Poszukaj starych wypowiedzi na forum i przejrzyj galerię (fotka z odpadniętym kołem itp).

Obserwuj allegro - są niby wersje hydrostatic i zwykłe, idzie dorwać czasem wersję żółtą oryginalną sampo i naklejkami bizona.

Poczytaj dobrze czy polski bizon sampo nordic z-140 i bizon sampo 2020 to jest to samo co sampo rosenlew 16 lub 2020 czy 2025 bo w szczegółach diabeł siedzi.

W pierwszych wypustach ponoć siedzi silnik valmet-valtra w kolejnych 4cylindrowy perkins (chyba podobny do tego z ursusa 4512/5314).

 

Gdyby firma sampo rosenlew była bliżej, lub serwis/skład części miałbym 100-200km od domu to bym faktycznie wziął kombajn tej firmy (może nie 2020). Ja wybrałem New Hollanda 8050 z dodatkowym rotorem/separatorem. w sumie to starszego o 10 lat niż te sampiaki co oglądałem. Nie żałuję bo wydajność większa niż sampo, wysyp z rury szybki i mogę sypać na wysokie przyczepy, heder 3,6 metra więc na drogach się mieści elegancko. Części raczej bezproblemowe. W tym roku wieczorem poszła kostka, nad ranem warsztat już ją dorabiał, w południe montaż a po południu koszenie.

Elektryki praktycznie niewiele w nim mam natomiast w sampo jest jej ciut więcej z tego co widziałem. Elektryka i elektronika jest paskudna bo trzeba jej pilnować od myszy, zanieczyszczeń, głupich elektryków spinających wszystko "na krótko" a potem nie idzie dojść co i jak. A w używanych maszynach elektryka jest w różnym stanie.

 

Dobra - kończę smęcić ;)

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

Elektronika nie byłaby dla mnie problemem, bo mam wykształcenie w tym kierunku i podobne rzeczy robiłem. Bardziej martwiły by mnie mechaniczne elementy tj. ich jakość i trwałość. Na jakie jeszcze małogabarytowe kombajny typu Sampo powinienem zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,i cóż z tego że dostępność części do bizona jest dobra ,ale ich jakość?, to już inna bajka :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

mógłbym w sumie i z056 kupić, bo części jest multum, ale raczej mi się w szopie nie zmieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Mnie do supra zniechęca słaba skrzynia biegów i ukręcające się półosie. Na moim polu już dwa razy zdarzyła się taka sytuacja (2 różne bizony), mała bruzda i chrup :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

A wiecie cos o tych sampo aktiv 580 Czym sie rózni od sampo 600 poza mniejszym hedrem 5 koni mniej kabina na srodku i silnikiem z boku? z tego co zauważyłem ??? czy tosą moze następca 600?? bo ta kabina wygląda dosyć nowa? znalazłem ze dwa na allegroto 90-91 rocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

sampo 580 to MF16, tylko z silnikiem Valmet. Z 600 ma w sumie nie za dużo wspólnego. Niby jest to następca 500 (czyli mniejszego modelu 600) ale sporo zmodernizowany- Wszystkie przenośniki ślimakowe, wariator jazdy na jednym pasie, młocarnia na pasie dwurowkowym, inna skrzynia i pewnie jeszcze parę różnic. generalnie kombajn prosty i fajny jeśli chodzi o czyszczenie (dzisiaj czyściłem), wszystko się otwiera i jest łatwy dostęp, Pasy są zwykłe i krótkie (najdroższy jest dwurowkowy od młocarni- coś koło 300 zł) łożyska też proste i tanie (poza drewnianymi chyba wszystkie typu UE). Ma kilka fajnych patentów jak miarka wysokości koszenia, potwornie zwrotny przez mały rozstaw osi, tylko filtr powietrza ciężki do dostania, ale pracuję nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

a powiedzcie mi koledzy, bo mieszkam w górzystym terenie (podkarpacie), czy taki Sampo ogarnie koszenie na górkach (nachylenie większe niż 10st)? Bo jak mu półośki siadają albo coś się jeszcze dzieje to może faktycznie czegoś solidniejszego szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Ja tam nie słyszałem o jakichś problemach z półosiami. Prędzej się potrafi pas jezdny ślizgać jak kiepsko napięty albo zużyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo ci polecam sampo bo mam z 2002 roku jet on dynamiczny i oszczędny jest w nim zamontowany silnik ursusa 4490 taki jak mam w ursusie 5314 a supra ci nie polecam bo większosc jest wytłuczone w pgrach kupuj tylko czerwonego lub niebieskiego bo żołte maja małe chlonice i czesto się gotują chyba że ma przerobioną i najlepiej po 1991 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dfagroplus60dt
      witam. mam pytanie czy ma ktoś bizon sampo 2020? jeśli tak to gdzie znajdę do niego części? pozdrawiam
    • Przez migacz
      Witam forumowiczów! Ostatnio poważnie zastanawiam się nad sprzedażą mojego wysłużonego Bizona ZO 56. Jest z 82roku.Przeglądając ogłoszenia w internecie natknąłem się na ogłoszenia o Bizonie Sampo. Czytając wypowiedzi w internecie stwierdzam że są różne ale chyba użytkownicy je chwalą. Ja chciałem na serio opinie użytkowników poznać? Nie wypowiedzi nie bo nie tylko konkretne powody. Na przykład wydajność, straty ziarna, możliwości wysypu ziarna na większe przyczepy. A może ktoś doradzi na co patrzeć przy zakupie. I tak wogóle czy to dobry krok kupić nowszy kombajn ale z mniejszym hederem (30ha).Także czekam na jakieś konkretne wypowiedzi.
    • Przez K_a_c_p_e_r
      Sprzedam kombajn zbożowy marki Bizon Rekord z-058 1998r. W bardzo dobrym stanie pracuję na 80ha tylko w zbożu gotowy do pracy cena 105tys do negocjacji więcej informacji pod nr 510166355






    • Przez GRSami
      Witam 
      Szukam Sampo rosenlew 2045 lub 2055  z napędem hydrostatycznym i hederem około 4m cena około 70 tyś znacie jakieś ogłoszenie lub oferte u handrza (sprawdzałem w google nic ciekawego nie znalazłem )
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Hej, sprzedam Kombajn zbożowy Bizon super z056 stan bardzo dobry, rocznik 1981, silnik po remoncie zrobił 500mth, nowe sita, opony przód 100%, +wózek do hedera 
      Cenna  24 tys  do negocjacji
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj