Zaloguj się, aby obserwować  
nunu85

czujnik nacisku hedera na ziemie dominator 78/88/98 itp

Polecane posty

nunu85    499

na jakiej zasadzie on działa?

co sie w nim najczesciej psuje?

bo u mnie niezależnie czy heder mam podnesiony czy spoczywa całkowicie na ziemi świeci sie 3cie, czasami 4te pomarańczowe światełko od dołu.

za cos sie wziąc, zeby to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Za zapalenie lampek odpowiada taki czujnik pod przenośnikiem pochyłym. Zamocowany jest zaraz przy mocowaniu siłownika od hedera. Działa na zasadzie wyczucia nacisku hedera na sprężynę współpracującą z siłownikiem. Czujnik wielkości szklanki 250ml z wystającym drucikiem opartym na elemencie odpowiadającym pracy sprężyny. Prawdopodobnie ten drucik jest wygięty lub źle wyregulowany i przesyła prąd do kilku lampek bez potrzeby albo coś jest nie tak w środku czujnika lub przerwana instalacja(możliwości pewnie więcej ale te podejrzewam). Opisałem jak to wygląda w Dominator 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Mam dominatora 88SL i też mam problem z tym naciskiem hedera na podłoże. Niezależnie od tego w jakiej pozycji jest żniwiarka to wskaźnik pokazóje cały czas ponad 10. Sam nie wiem jak sobie z tym poradzić. W instrukcji jest pokazane ze można go jakoś regulować ale ja tego zbytnio nie praże.

Edytowano przez vegeta23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

W instrukcji napisali włąśnie, ze nie podlega regulacji.

 

Niemniej ja go dzis wymontowałem i wygląda tak

post-63423-0-74217200-1402172571_thumb.jpg

 

jak widac bardzo proste urządzonko.

Co mi sie rzuciło w oczy to, ze z boku jest śrubka z jakimś ułamanym drucikiem.

Okazało sie, że śrubka ta sie rusza-obraca o jakies 45 stopni, a ten ułamany drucik, to było cięgło.

 

Popatrzyłem dokłądnie gdzie mogłoby być zamocowane- sprawa okazała sie prosta, bo pasował tylko jeden otworek, więc dorobiłem na czuja kawałek twardego wygiętego drucika (ze szprychy od koła rowerowego)

o taki

post-63423-0-95341800-1402172596_thumb.jpg

 

zamontowałem wszystko na miejsce drugi koniec drucika wkładając w ten otworek

post-63423-0-01234500-1402172585_thumb.jpg

i wszystko działa pięknie.

 

ps

okazało sie, że tego całego czujnika wcale nie musiałem wykręcać.

w jego mocowaniu jest takie fajne wcięcie, przez które można sie dostać śrubokrętem do tej małeś śrubki i wymienić drucik.

 

Wiec cała naprawa zajmie praktycznie nie wiecej niz kwadrans.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

@nunu mam do ciebie pytanie. Czy u Ciebie w Dominatorze masz amortyzacje żniwiarki? Bo u mnie jest jak kamień ani drgnie. Może tak jest w każdym? Sprężyny chciałem wyregulować tak jak opisane jest w instrukcji ale kręcenie tymi śrubami od naciągu sprężyn nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

te spręzyny to nie jest amortyzacja jako taka. One działąja tylko jak heder juz częściowo dotyka gruntu, to wtedy sie rozpręzają co widac na tym czujniku nacisku.

 

jak masz heder podniesiony chociaż centymetr nad ziemią, to te sprężyny do niczego juz potrzebne nie są.

 

a amortyzacja, to może być (i pewnie jest) jedynie hydrauliczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

No właśnie dla mnie to dziwna sprawa bo wcześniej miałem Supra i heder ładnie pracował a tutaj ani drgnie. Wydje mi sie ze jazda po jakieś wyboistej drodze to bedzie tragedia plomby będą chciały powyskakiwać albo powiedzmy idąc pełnym gazem w młocce wciskając guzik zeby podnieść heder to aż chce łeb urwać bo tak jakoś to agresywnie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez kwiatekstokrotki
      Witam
      Zakupiłem niedawno Dominatora 68s i potrzebuję pomocy w ustawieniu kombajnu  tj. klepiska,  obrotów bębna , dmuchawy, sit górnego oraz dolnego do rożnego rodzaju zbóż podczas żniw. ps nadmienie,ze kombajn u poprzedniego własciciela kosił przez rok kukurydze, u wiem,ze klepisko jest ustawione,,luzno"...
      Może ktoś pomóc i podać ustawienia  do konkretnych zbóż:
      pszenica, żyto pszenżyto, jęczmień i owies.

    • Przez Darek1986
      witam. mam pytanie gdzie znajdę  czujnik pod pedał sprzęgła  do case są tam dwa ten jeden znalazłem ten większy a tego małego nie mogę  morze  mi ktoś pomorze .
       
    • Przez rybson2000
      Od 3 lat mając ten kombajn zauważyłem nasilające się zgrzytanie podczas zmiany biegów. Nie zależnie czy zmiana zachodzi z 1 na 2 czy 1 na R reakcja jest taka sama. Zostało pociągnięte sprzęgło ale efektów brak. Tarczy sprzęgłowej to nie jest raczej wina bo nic się nie ślizga. Miał ktoś taka sytuacje?
    • Przez Domek96
      Gdzie znajduje się czujnik sygnałów obrotów w renault 75.14
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj