Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share HItman1999

HItman1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:21

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? Witam, chcę kupić agregat uprawowo-siewny czynny o szer .3m .Będzie pracował z Amazone Special II i New Holland T5050. Cena maksymalna to ok.15tyś.
Będzie miał do obrobienia 50 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? Dzisiaj, 20:58
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:06

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? jaka ziemia (ciężka lekka)? chociaż w sumie tutaj kwalifikowała by się talerzówka tylko, bo brony wirnikowej nie kupisz w tej cenie nowej no chyba że chodzi o używane.
poza tym wahadłowa na ciężejszą ziemię i wtedy więcej mocy trzeba niż w tym 5050

#3 Share HItman1999

HItman1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:15

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? Ziemie mam lekkie, średnie klasy 3,4, 5

Edytowany przez HItman1999, 29 kwiecień 2014 - 22:22.

#4 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:21

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? to talerzówka, mniejsze zapotrzebowanie mocy przynajmniej i cena rozsądna, firmy to nie doradzę, każdy ma swój gust i każdy swoje chwali :)

#5 Share HItman1999

HItman1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:23

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? No tak ale znasz jakieś dobre np. agro-masz , staltech itp. ?

#6 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:30

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? na lekką ziemię to większość jest dobra, ja zwracam uwagę na ciężar maszyny głównie (czasami mylące), sam nie jestem przekonanych do jakichś rzemieślniczych firm debiutujących na rynku, wybór twój, ale brał bym z jakiejś firmy która ma jakieś doświadczenie w produkcji a i przy okazji sprawdzaj zapotrzebowanie na moc bo jedna będzie miała 80 km a drugaa 120 km a niby ta sama szerokość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share HItman1999

HItman1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:36

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? No właśnie widzę że te talerzówki coś ciężkie 1100-1300kg

#8 Share AGRO-SKLAD

AGRO-SKLAD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 09:17

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? ja mam pazurka 3m i bronę hydrauliczna UH45 firmy Staltech i nie narzekam na jakość wykonania i funkcjonalność. Póki co sprawdzją się lepiej niż wcześniej posiadane przeze mnie odpowiedniki niemieckiej produkcji, także polecam firmę Staltech.

brona uprawowo-siewna STALTECH
możesz sobie zobaczyć

Edytowany przez AGRO-SKLAD, 14 czerwiec 2014 - 08:48.

#9 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 13:38

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? Ja polecam bometa, mam 3m od dwóch lat, trzy rzędy pazurków, z przodu wałek strunowy z tyłu rurowy, solidnie zrobiony, mocny hydropak na dwa siłowniki, choć słyszałem że talerzowe są lepsze ale droższe, w każdym razie za 10k lepszego nie znajdziesz.

#10 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 18:20

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? Z broną aktywną 3m + siewnik to miał by co robić bo lekko by nie miał chyba że powoli byś jeździł z samą 3m broną miał by już co robić. Więc szczerze mówią popieram kolegów powyżej i polecam agregat bierny jeśli nie musi być nowy to polecił bym coś używanego zagranicznego. Jeśli musi być nowy to aby nie jakiś garażowej roboty co to pełno tego jest nowe za niską cenę ale niestety kosztem jakości. Jeśli mówisz że talerzówka za ciężka to 3m zawsze możesz kupić na podporze i ciągnik tak nie odczuje przy transporcie.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#11 Share zetor1991

zetor1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 11:00

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? http://www.korbanek....iczne_rabe.html
co sądzicie o powyższym agregacie uprawowo siewnym? fakt że brona waży 1050kg z wałem packera i może pracowac z ciagnikiem o mocy max 230KM zasługuje na uwage przy cenie zestawu rzedu 90tys netto?:) czy moze wybrac inna firme typu kverneland, amazone, kuhn, sulky... it.. prosze o opinie i ewentualnie cene oraz wage zestawu. Z gory dziekuje za porade:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 27 sierpień 2014 - 16:02

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ? Ja z doświadczenia polecę rabewerka lub kverneland ng 300 - niszczą perfekcyjnie bryły w piach, ewentualnie Khuna, ale z tym wzmocnionych. U mnie ziemie 1-3 klasa.