slawko102

UPRAWA CYKORII KORZENIOWEJ:OPRYSKI :UPRAWA :SIEW

Polecane posty

slawko102    0

Witam wszystkich co zajmuja sie uprawą cykorii . Jak u was jest z ta uprawą,opryskami, jaka wydajność z ha, jaki areał czym siejecie czym zbieracie ?

:)Rozpisujcie się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paul73    1

Witaj

 

 

Szukając sposobu na chwasty w cebuli spotkałem gościa który opowiedział mi o kilku uprawach na jakich miał okazję doradzać, była w tym również i cykoria korzeniowa. Z tego co mówił jest dość dobra kasa z tego umowę się podpisuje w styczniu i pewne pieniądze. Nasiona otoczkowane i dobrze wschodzą, największym utrudnieniem jest walka z chwastami ale z tego House mówił ma to już dość dobrze opanowane. Zarejestrowany jest tylko Kerb a udzie jeszcze pryskają to safari ale mówią że to słabe jest i ją trzyma. Zbiór to kombajnem do buraków i podobno go przerabiają specjalnie do cykorii. Z tego co się orientowałem to jakie 7tys na czysto można wyciągnąć. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

jak pojechałem kontraktowac to powiedzieli ze obcieli limity i się już nie zalapie bo już brakło limitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regan997    0

witam. Ja sieje Cykorie juz ok 10 lat. Umowe podpisujemy z suszarnia z Międzyrzecza. uprawe mamy juz dość bardzo dobrze opanowana.. jeśli ktos mial by jakies pytania to chetnie podziele sie doswiadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

A czym teraz zwalczasz chwasty w cykorii? jest już jakiś dobry oprysk?
jak ja sialem było tylko chyba Safari i Kerb;, bo triflurotox i podobne wycofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regan997    0

W tym roku akurat przypadła orka wiosenna z wałem campbella. Po tygodniu pole zrazowane lekkim agregatem żeby nie wysychala. Dzień przed siewem agregat uprawowo siewny talerzowy z wałem rurowym a na hydropaku wal crosskill. Na polu jest jak na stole i twardo. Specjalnie tak szykujemy bo używamy siewnika Monosem ng4+ na twardo uprawionej glebie idealnie trzyma głębokość. A co do oprysku zaczęliśmy stosować criptic trochę drogi ale przy odp warunkach efekt jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

a ten criptic to na przed wschodami cykori czy później też po wschodach go dajesz i w jakjiej dawce jeśli można wiedzieć pisz na priv jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

Pochwalcie sie wykopkami, jakie plony, może jakieś foto? Zawsze to przyjemnie popatrzeć. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agna    0
Dnia 12.04.2017 o 16:17, regan997 napisał:

witam. Ja sieje Cykorie juz ok 10 lat. Umowe podpisujemy z suszarnia z Międzyrzecza. uprawe mamy juz dość bardzo dobrze opanowana.. jeśli ktos mial by jakies pytania to chetnie podziele sie doswiadczeniami.

Witam . Szukam wszelkich informacji na temat cykorii . W internecie jest mało danych . Czy mogę liczyć na Pana pomoc . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Z tymi 7 tysiącami na czysto to trochę przegięcie. W tym roku 33t z ha po 21 groszy to daje niecałe 7 na brudno! a rekordowy plon przez te kilkanaście lat co ojciec uprawia to 42t/ha przy 100% wschodach. A o te ciężko. No i gracowanie, bo oprysku brak, a safari bardziej szkodzi niż pomaga. Ciekaw jestem tego Criptic co ktoś tu wspomniał ale wiecej nie zaryzykujemy eksperymentów, bo kiedyś cała zimę tłumaczyliśmy zachodnie strony koncernów chemicznych i doszliśmy do tego że WING P jest za granica zarejestrowany na cykorię. Nawet dzwoniłem do gościa z BASF i mi oddzwonił to potwierdził. Efekt taki że 4ha cykorii była do kasacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrDomański    0

Siema odkopuje temat, możecie sie podzielić doświadczeniami na temat cykorii? Ja używam opielacza napewno będzie kerb i haczka heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez wojtas007
      Witam mam pytanie co może być przyczyną nierównej odległości posianego ziarna kukurydzy...dodam że wysiewa dobrze ilość ziaren tyle ile ustawie tylko odległości nierówne. Siewnik Gaspardo st300
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów, i bardzo proszę o podpowiedź
      Redliny pod marchew formowałem 27 kwietnia. Maszyna której używam do formowania jest dość prymitywna wobec czego musiałem przed formowaniem zastosować deszczowanie. Mokra ziemia podczas formowania dość mocno się zbiła. Siew nasion nastąpił dzień później czyli 28 kwietnia, jednak w tym miejscu napotkałem dość nieoczekiwane problemy. Pierwszym błędem było to że ustawiłem moim zdaniem trochę za płytki wysiew (na około 1 cm), poza tym podczas wysiewu redliny były na wierzchniej warstwie bardzo  wilgotne w związku z czym mechanizm który odpowiada w siewniku za zakopywanie  nasion nie do końca sobie z tym radził i w wielu miejscach rowki pozostały nie zakryte. Tyle rowków ile mogłem zakopałem motyką. Na drugi dzień zastosowałem zabieg herbicydowy mieszaniną Racer 2,5l/ha+ Ipiron około 800ml/ha. Myślę że dałem stanowczo za dużą dawkę jak na tak płytki siew.
      Dzisiaj 5 maja (7 dni od siewu) odkopywałem nasiona w paru miejscach i zupełnie nie widać po nich żadnego kiełkowania . We wierzchniej warstwie redliny gdzie znajdują się nasiona jest na tą chwilę dość sucho.
      W programie ochrony roślin można przeczytać że środka RACER nie powinno się stosować przy siewie płytszym niż 2 cm.
      Marchwią zajmuję się dopiero 2 sezon więc stąd moje pytanie.
      Bardzo proszę o wasze opinie czy to normalne i wystarczy poczekać, czy brak oznak wschodzenia marchwi może być spowodowany tym że uszkodziłem nasiona niewłaściwie stosując środki ochrony roślin?
      Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdy komentarz


    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj