Skocz do zawartości
slawko102

UPRAWA CYKORII KORZENIOWEJ:OPRYSKI :UPRAWA :SIEW

Polecane posty

slawko102    0

Witam wszystkich co zajmuja sie uprawą cykorii . Jak u was jest z ta uprawą,opryskami, jaka wydajność z ha, jaki areał czym siejecie czym zbieracie ?

:)Rozpisujcie się :P

Paul73    1

Witaj

Szukając sposobu na chwasty w cebuli spotkałem gościa który opowiedział mi o kilku uprawach na jakich miał okazję doradzać, była w tym również i cykoria korzeniowa. Z tego co mówił jest dość dobra kasa z tego umowę się podpisuje w styczniu i pewne pieniądze. Nasiona otoczkowane i dobrze wschodzą, największym utrudnieniem jest walka z chwastami ale z tego House mówił ma to już dość dobrze opanowane. Zarejestrowany jest tylko Kerb a udzie jeszcze pryskają to safari ale mówią że to słabe jest i ją trzyma. Zbiór to kombajnem do buraków i podobno go przerabiają specjalnie do cykorii. Z tego co się orientowałem to jakie 7tys na czysto można wyciągnąć. Powodzenia

Wiadomość z agroFakt.pl

lukjohn97    7

jak pojechałem kontraktowac to powiedzieli ze obcieli limity i się już nie zalapie bo już brakło limitów.

regan997    0

witam. Ja sieje Cykorie juz ok 10 lat. Umowe podpisujemy z suszarnia z Międzyrzecza. uprawe mamy juz dość bardzo dobrze opanowana.. jeśli ktos mial by jakies pytania to chetnie podziele sie doswiadczeniami.

lukjohn97    7

A czym teraz zwalczasz chwasty w cykorii? jest już jakiś dobry oprysk?
jak ja sialem było tylko chyba Safari i Kerb;, bo triflurotox i podobne wycofali

regan997    0

W tym roku akurat przypadła orka wiosenna z wałem campbella. Po tygodniu pole zrazowane lekkim agregatem żeby nie wysychala. Dzień przed siewem agregat uprawowo siewny talerzowy z wałem rurowym a na hydropaku wal crosskill. Na polu jest jak na stole i twardo. Specjalnie tak szykujemy bo używamy siewnika Monosem ng4+ na twardo uprawionej glebie idealnie trzyma głębokość. A co do oprysku zaczęliśmy stosować criptic trochę drogi ale przy odp warunkach efekt jest

90daniel    14

a ten criptic to na przed wschodami cykori czy później też po wschodach go dajesz i w jakjiej dawce jeśli można wiedzieć pisz na priv jak cos

jagoda28    0

Z tego co wyczytałam, to uprawa cykorii się opłaca, muszę do tego przekonać męża.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się