lewy1234

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lewy1234    0

Witam. Przymierzam się do zakupu siewnika z nadbudowaną skrzynią ładunkową na graczkach. musi to być dobry siewnik za przystępną cenę oraz doradztwo praktyczne. W siewniku będzie pracował NEW HOLLAND t4.85 -86 km .nie chce aby siewnik ten był też za ciężki. PROSZĘ O PODANIE CENY ORAZ MARKI . myślałem o czymś takim jeśli znacie ceny to podajcie post-53864-0-97203400-1397384000.jpgpost-53864-0-31918900-1397384004.jpgpost-53864-0-58955100-1397384045_thumb.pngpost-53864-0-70202200-1397384137.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kul    0

kolego polecam jakiś zagraniczny nawet uzywany bedzie lepszy od nowych krajowych ja uzywam fiony super temat mialem w planach amazoneale problem ze skrzyniami powodzenia pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Popierm post z góry lepsze zagraniczne . zobacz sobie jeszcze siewniki z Brodnica Cami z1. tylko te nowe to juz słabe sa te starsze były lepsze wg drozszy ale jakosc lepsza a te nowe nie polecam . jak cie stac to bierz zagraniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

odradzałbym polskie produkty ale jak koś się uprze to radziłbym wybrać jak najprostsze modele bez pneumatyki i bierne na zęby typu siewnik polonez albo poznaniak plus agregat 3 rzędy zębów plus wał packera ewentualnie 2 rzędy zębów do takiego małego ciągnika aby miał lżej podnosić.

Osobiście polecam zagraniczne marki w miarę przystępniejszych cenach. Z doświadczenia polecam agregaty kongskilde (mam takie 2) oraz sporo słyszałem w okolicy o potingerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzego2014    0

Zależy jakie zagraniczne. Poettinger np robi świetne ale już np kongskilde czy kuhn wg mnie wcale nie lepsze od Polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Gówno prawda za przeroszeniem, trzeba umieć ustawić siewnik to wtedy wysiewa tyle ile wykręcisz, kiedys miałem poznaniaka i występował w nim problem zaniżania wysiewu po remoncie skrzyni wychodziło idealnie. Teraz mam agromasza sr 300 na redlicach talerzowych i jak wykręciłem rzepak 4kg+ 6% poślizgu koła to wysiał 200g za mało (czyli dobrze). Niema co przepłacać za zagraniczne chyba że bierze sie siewnik pneumatyczny a to juz inna bajka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To jest siewnik tylko 2,5 m a produkowany jest chyba w Kutnie. Popieram kolegę wyżej polskim siewnikiem też da się dokładnie posiać. Pod warunkiem, że ktoś dobrze go ustawi, jeżeli chce być naprawdę dokładny zrobi próbę kręconą i siewnik jest w dobrym stanie. A najbardziej łożyska jedno kierunkowe przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Szukam opini o siewnikach Nordsten. Dokladnie te o symbolu live-o-matic 2000,szerokosc robocza 2.5m
Interesuje mnie taki używany. Jakie ma zalety i wady? Pytam,bo nie chce utopić 4000zl w coś co okaże się niedobre. Jest jeszcze możliwość kupna Poznaniaka 2.7m
Dziękuje za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

To jest siewnik tylko 2,5 m a produkowany jest chyba w Kutnie. Popieram kolegę wyżej polskim siewnikiem też da się dokładnie posiać. Pod warunkiem, że ktoś dobrze go ustawi, jeżeli chce być naprawdę dokładny zrobi próbę kręconą i siewnik jest w dobrym stanie. A najbardziej łożyska jedno kierunkowe przekładni.

 

ale tam też są i 3 metrowe siewniki do kupienia.więc Twoim zdaniem lepiej kupić agro-masza albo bometa niż tego z aukcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Doprecyzuje,że mam ciągnik C-330 na 7ha ziemi i siewniki 3m są dla mnie za duże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez RU68
      Witam mam już jakiś czas pług pottinger servo 35 już coś zaorał ma jeszcze fabryczne lemiesze ale co dziwne lemiesze do wymiany - normalne lecz piersi i odkładnice też pytanie brzmi lemiesze takie dobre czy reszta do niczego części na jeden korpus dostępne prawie  tylko oryginały (brak zamienników )ale ich cena to nawet określenie horror jest słabe.Czy ktoś już  spotkał się z takim przypadkiem normalnie około 5-7 dobrych lemieszy wymiana piersi a po 15 lemieszach odkładnica  wiec przestrzegam innych naiwniaków że POTTINGER to coś nadzwyczajnego  .Jedno co muszę przyznać to na glinach i rędzinach gdzie inne pługi ryją ten jednak orze bez problemu i to jedyna zaleta ,ale musi być ustawiony odpowiednio a to już nie lada wyczyn  nawet serwisanci biorą dystans  
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj