Polecane posty

Raczo    20

Witam!

Jestem na etapie udoskonalania mojego projektu dodatkowego "komputera" do prasy zwijającej. Na dzień dzisiejszy czuwa on ( raczej będzie czuwał jak go zamontuje na maszynie ) nad temperaturą 16 łożysk poprzez cyfrowe czujniki temperatury oraz pełni funkcję czujnika cofania ( w nocy słąbo widać co się dzieje za maszyną ). Oczywiście wszystko jest wyświetlane na wyświetlaczu, a przekroczenie ustawionej wartości temp. alarmowane poprzez komunikaty na wyświetlaczu, diody i głośniczek. Całość będzie współpracować z Lely RP445 i NH T6.155. I moje pytanie do was brzmi: Co jeszcze przydatnego mógłbym dołożyć?

P.S. Licznik bel jest w oryginalnym sterowniku od prasy, a prędkości w ciągniku.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamill    2

szczerze to nie wiem czy ten komputer jest aż tak potrzebny ale jeśli cierpisz na nadmiar gotówki to dołóż czujniki ciśnienia w kołach, stopień rozłożenia materiału w komorze, oraz czujnik wyczerpania siatki, aha nie zapomnij o czujniku wilgotności zbieranego materiału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a ile takie czujniki temp do łóżysk kosztują , ciekawa sprawa może wtedy prasy się nie spali , a do ciągnika takich czujników nie dokładasz temp skrzyni no i może pod deską gdzie jest platanina kabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Uważam, że takie czujniki temp. powinny być fabrycznie montowane w każdym sprzęcie żniwnym. Koszt jednego czujnika nie przekracza 1$. Ciągnik ma swoje czujniki temperatury fabryczne, pozatym jest na gwarancji więc nie bardzo można w nim dłubać. Nie czuję potrzeby montażu czujnika ciśnienia w oponach, ani tym bardziej wyczerpania siatki :-P. Pomiar wilgotności materiału raczej odpada, ale pomysł z czujnikiem równomiernego rozłożenia materiału podoba mi się


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

To standard w Lely ;-)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lambogrand
      witam czy komus z was juz robiono kiedys projekt stalowej konstrukcji dachu na stodole lub oborze interesuje mnie jie taki projekt moze kosztowac na budynek 12 na 22 metry bez zadnych slupow w srodku
    • Przez Kent
      Witam.
      Jak i gdzie podpiąć komputer opryskiwacza do ciągnika John deere 6105r aby komputer zczytywał prędkość jazdy ciągnika do sterowania dawką oprysku. Nie chce podłączać czujnika w kole.Poradzcie jak to zpiąć. I gdzie mogę kupić rozgałężnik 3pin?
    • Przez piter0013
      Witam.
       
      Tak jak w temacie. Wie ktoś czy jest taka możliwość dołożenia oryginalnego komputera pokładowego do John Deera 6610 z 2001 roku i jaki jest mniej więcej koszt komputer + robocizna ?
    • Przez DUCH1986
      Witam, czy ktoś z was coś takiego robił. Chodzi mi o to z takimi gumowymi walcami. Ma to być oddzielna maszyna, nie chodzi mi o przystawkę do kosiarki. Macie pomysł jak to wykonać? A może ktoś widział takie coś do sprzedania?
    • Przez PaweKozowski
      Mam zadanie wykonać Projekt obory wolnostanowiskowej dla 70 krów mlecznych, 30 opasów, 20 cieląt. Czy ma ktoś może pomysł na taką oborę i wrzuci swój projekt. Oczywiście z wyposażeniem. Pozdrawiam  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj