buncol93

z czym można siac kukurydze

Polecane posty

buncol93    0

Witam chciałbym w tym roku troche przy kombinować i urozmaicić troche dietkę mućką . Sieje już kukurydze i teraz chciałbym zasiac jeszcze jakieś inne rosliny kukurydzo podobne z których będę mógł zrobić kiszonke. Chodzi mi o rośliny które będę mógł zebrac w tym samym czasie co kukurydze i które skosze sieczkarnia jednorzędową . Miałem siać sorgo ale słyszałem wiele negatywnych opinni na ten temat mysłałem też o słoneczniku ale czy urośnie mi na słabych glebach IV-VI klasa i ewnetualnie kiedy go siać żeby skosic z kukurydzą ? Czy lepiej zakiszać w jednej pryźmie razem kukurydzse i słonecznik bądź sorgo albo te trzy rośliny razem czy zrobic dla każdej rosliny odzielny kopiec? Bardzo prosze o pomoc jestem młodym rolnikiem bez doswiadczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Pomysł dobry ale jeżeli posiejesz razem to qq jak wybuja to może ograniczyć sorgo, słoneczniki może jakoś poradzą sobie. Dochodzi jeszcze optymalny termin zbioru, raczej każda z trych roślin ma inny. Jeżeli siejesz dużo i robisz kilka pryzm to można sie bawić i zrobić każdą z czego innego. Jeżeli jedna pryzma to chyba szkoda zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Łaciatych to sorgo w sumie pasuje, aczkolwiek jest to w zasadzie protoplasta kukurydzy i bardziej jako zamiennik, niektórzy mówią, że jest nawet nieco lepsze.

Rozumiem, że dietę urozmaicasz bo chcesz poprawić wyniki a nie jadłospis :)

Nie wiem ile tego masz ale warto by się było zastanowić nad porządną łąką na sianokiszonkę, najlepiej żeby mieszankę traw ułożył Ci doświadczony łąkarz a nie sąsiad.

No i oczywiście konkretne pastwisko, możesz zrobić jakieś wsiewki np ziołowe - mlekopędne itp. (też do przedyskutowania z łąkarzem)

Temat do przemyślenia tylko uważaj, żebyś nie przekombinował wszystkiego naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichalR
      Potrzebuję agregat do ciągnika o mocy 120 KM do pracy na ziemiach lekkich i średnich (IV-V klasa). Ma on służyć do uprawy pod kukurydzę i wstępnej uprawy przed siewem uproszczonym (agregat bierny i siewnik polonez).
    • Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez kalibu
      Witam , 7 lat temu kupilem 6 ha pola V klasy , od tamtej pory nie dotykane .Pytanie mam takie co moge z tym zrobic z wiosny czy Reczka nadaje sie na pierwszy raz? jakie macie doswiadczenia albo co proponujecie? dziekuje z Gory
    • Przez lancrolny
      Witam.
      Posiadam dwa pola które 1-2 razy mi zalewa tak średnio co 2-3 lata. W tym roku zalało mi jęczmień który musiałem wyrandapować bo zamiast zboża rosły chwasty. Moje pytanie jest takie co siać aby mieć jak najmniejsze straty. Myślałem o jakiejś trawie ale się jeszcze waham.
    • Przez warchest
      sprzedam sucha kukurydze 80 zł metr czyli 100 kg workowana woj mazowieckie  info pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj