Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1444 odpowiedzi na ten temat

#701 Share tomtom22

tomtom22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 maj 2013 - 11:47

Żywienie Cieląt wlasnie mam i ja taki problem, mam simentale, ponad 100kg, zabrane z dnia na dzien od krowy, akurat od pana dobka spod tarnowa. 2 3 dni tylko woda i troche siana, powoli obsypke i mleko zaczynaja ruszac, CJ powochaja i odchodza. mam nadzieje ze z czasem im przejdzie bo narazie to traca kg a nie zyskuja;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 09:40
  •  

#702 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 maj 2013 - 13:47

Żywienie Cieląt kup worek mlekopanu i mieszaj z CJ na sucho . Powinno pomóc.

#703 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 maj 2013 - 15:14

Żywienie Cieląt tomtom22- cierpliwości, muszą się zaaklimatyzować, nie wiesz czym były poprzednio żywione.Nastaw się na to, że najpierw to słoma będzie pierwsza budziła ich zainteresowanie, potem siano.Mleko im chyba dajesz?Wodę to powinny mieć cały czas dostępną, paszę dawkuj od małych ilości tak samo i mleko aby nie dostały biegunki.Taki okres to trwa ok. 2 tyg, a że stracą na wadze to normalka,ale za to potem nadrobia tak ,że nie ma się co martwić na zapas.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share tomtom22

tomtom22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 maj 2013 - 15:23

Żywienie Cieląt nie wiem co wczesniej jadly, daje im mlekopan w malych ilosciach ale tez nie zbyt chetnie pija, woda maja caly czas dostepna, zmieniana 2 3 razy dziennie, mam nadzieje ze bedzie tak jak mowisz i im przejdzie:)

#705 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 maj 2013 - 04:55

Żywienie Cieląt JPH2 ma rację to normalka przy takich cielakach powoli zaczną jeść i się poprawią

#706 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 24 maj 2013 - 14:41

Żywienie Cieląt witam mam cielaka 2 miesięcznego do tej pory dostaje koncentrat z de heus i cały owies do oporu do tego dwa razy dziennie mleko i wodę co mogę mu teraz dawać

#707 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:11

Żywienie Cieląt siano bdb jakości

#708 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:13

Żywienie Cieląt siano też dostaje a jakie pasze mam mu dać teraz

#709 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 24 maj 2013 - 15:41

Żywienie Cieląt jeżeli dajesz pasze i wode to nie dawaj siana. .

#710 Share tomtom22

tomtom22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:45

Żywienie Cieląt dlaczego nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:48

Żywienie Cieląt chyba że cielak pobiera już więcej niż 2kg/dzień paszy to możesz zastępować ta pasze zwykłymi kiszonkami (bardzo dobrej jakości) plus trochę paszy białkowej

jeżeli to są nieduże cielaki to mieszanka pasza + mleko + woda + SIANO powoduje że w żołądkach robi się "kluchopapka" i cały system skróconego odchOwu bierze w łeb

#712 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 maj 2013 - 18:41

Żywienie Cieląt lepsze będzie całe ziarno kukurydzy od owsa i śruta zbożowa , a siano musi być -przeżuwacz musi przeżuwać

#713 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 24 maj 2013 - 20:16

Żywienie Cieląt Są rózne szkoły żywienia cieląt, do wyboru do koloru.Ja stosuję tradycyjną: daje mleko , siano a jak żołądki się przyzwyczają do tego jedzenia to sypię paszę pełnoporcjową w granulacie, a jak się z nich zrobią starsze konie to mieszam ją z mieszanką zbożową ześrutowaną oczywiście. Cały czas mają wodę w poidle, słomę jedzą ze ściółki, same sobie wybierają. Na takim żywieniu osiągam bdb przyrosty .Teraz mam do sprzedania byki 20m-cy w wadze ok 870kg tak właśnie żywione.Jeszcze lepiej jak są kiszonki z qq lub sianokiszonki.A tak na marginesie to zwierzak sam wie najlepiej co mu najbardziej w danej chwili jest potrzebne i sam sobie wybiera.Są cielaki, mówie o tych z zakupu,że najpierw słomę zajadają a siana nie ruszą , a potem wolą siano niż paszę. To jest taki przykład , bo może być zupełnie inaczej.Z cielakami to tak jak i z ludżmi - każdy inny:)

#714 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 maj 2013 - 22:07

Żywienie Cieląt no w tym właśnie sprawa... Każdy karmi jak uważa... Rocznie odchowujemy blisko 300 cieląt także trochę doświadczenia wydaje mi się że mam... Cieleta dostają najpierw siare po tyg preparat mlekozastepczy plus pasza pełnoporcjowa r woda do woli jak cielak pobiera 2kg paszy na dzień wchodzi TMR+trochę paszy wysokobiałkowej . .

#715 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 25 maj 2013 - 14:51

Żywienie Cieląt JPH2 a z jakiej firmy dajesz tą pasze i kiedy dodajesz im swoje ziarni i jakie

#716 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 maj 2013 - 16:17

Żywienie Cieląt chłopaki : jakie mleko będzie najlepsze dla małych cielaków ? (no oprócz krowiego) bo już nie wiem jakie brać zawsze reagują biegunką

#717 Share koles114

koles114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 maj 2013 - 15:24

Żywienie Cieląt http://www.trouwnutr...ayfo_ulotka.pdf
Spróbuj tego, jest dobre.

Edytowany przez razor275, 26 maj 2013 - 17:06.
Cytowanie poprzedniego posta

#718 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:38

Żywienie Cieląt koleś114-czy dawałeś to mleko dla cieląt? Opis super, dodatki też , ja mam to mleko i mieszam z mlekiem z blattina lac 2, aby już karmić tym sprayfo ale mam takie wrażenie, że jednak rozluźnia ono kał .Blattina lac 2 pachnie zabójczo smakowicie,ze samemu chce się pić, cielaki nie sr.. ale poza głównym składem mleka i rodzajem witamin nic nie ma tzn czy są jakieś probiotyki czy prebiotyki.Ponieważ jestem dociekliwą osobą , zadzwoniłam do nich z zapytaniem czy dodają do mleka te pro.. i pre.. No i co? Żywieniowiec spec nie potrafi podać bo nie wie. Inny zasłania się tajemnicą. W opisie sprayfo kawę na ławę wyłożono i żadnych tajemnic nie robią, że takie i takie bakterie dodają.W nutrenie opisują ten swój program ABS. A te informacje są ważne ,bo stymulują rozwój żoładków, poprawiają zdrowotność, zapobiegają biegunkom itp.,a przecież kazdemu z nas zależy aby takiego cielaka tym mlekiem dobrze przygotować do dalszego opasu.

czy ktoś może coś powiedzieć więcej nt blattina lac 2, oprócz tego co już jest w opisie firmowym?

#719 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 26 maj 2013 - 22:11

Żywienie Cieląt Hubert 21- ja kupuję na początek z nutreny Kromilk CJ granule i sypię po troszku ,dosłownie po troszku , aby nie było sranka.Zwiększam codziennie też po trochu aż się przyzwyczają do trawienia tej paszy. I wtedy dodaję też od symbolicznej ilosci ześrutowaną mieszankę zbożową/dosłownie tyle co zmieści się na jednej dłoni -to dla 4 cielaków proporcja/ Mieszanka nie może być na mąkę ześrutowana tylko grubiej. I tak potem po trochu zwiększam dodatek mieszanki, aż jest to w proporcji pół na pół.Jak są nieco starsze to kupuje tańsze paszę granulowane np kromilk 18%, z dossche są dobre . lnb lub koncentraty.Zwracać uwage na zawartość białka w paszy/ rosnące potrzebują go b. dużo/ oraz na skład tj, białko sojowe jest we wszystkich, natomiast łaski producent nie robi, jak oprócz soi da śruty zbożowe czy pszenmixy / i cena wysoka/, bo to mamy w mieszance zbożowej.Musi być conajmniej jeszcze śruta rzepakowa, słonecznikowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:07

Żywienie Cieląt Ja teraz
6 tyg byczkom daje śrut z jeczmienia i prosa do tego ziarna kukurydzy i gitara . Takie 150-180 kg wyciągają proso aż miło:-) i rosną jakoś szybciej???!!! Albo to złudzenie. Oczywiście sianokiszonki do oporu u jednych i drugich.