Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik rolniczy 110-120km

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer-Pisar

farmer-Pisar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:51

Ciągnik rolniczy 110-120km Witam:D
Mój wujek kupuje teraz traktor, sostał dofinansowanie z UE i ma dylemat bo chce wybrać możliwie najlepszą maszyne.
Traktor musi być w granicach 110-120km przejdzie jakaś różnica 5km w tą lub w tą, ale lepiej jak najmocniejszy.
zależy mu na jak najmocniejszym podnośniku i żeby to sie nie rozerwało w ciężkiej glebie w pługu 4 obrotowej.
Bo tak jak spojrzeliśmy na niektóre kostrukcje to sie jakieś liche wydawały np DF.
traktor powinien być jak najcięższy bo będzie służył tylko do ciężkich prac w polu.
ale przy tym by był wygodny, a wjęc co polecacie??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik rolniczy 110-120km Dzisiaj, 09:37
  •  

#2 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:52

Ciągnik rolniczy 110-120km massey fergusson fendt lub jelonek ;)

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2014 - 19:15

Ciągnik rolniczy 110-120km Ursus- polski ale nie dopracowany

#4 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:21

Ciągnik rolniczy 110-120km kolego weź sobie Valtre n103,4 lub n113 pożądne traktory

#5 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 27 luty 2014 - 19:23

Ciągnik rolniczy 110-120km Ursusa ciężkiej serii np. 1224 :) Tylko jak już Ursusa to kup nowszego.

#6 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:51

Ciągnik rolniczy 110-120km Na początek podaj kwotę jaką ma na ciągnik przeznaczyć.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2014 - 21:09

Ciągnik rolniczy 110-120km Jak dostał dofinansowanie to tylko ful wypas np. fendt

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 luty 2014 - 08:00

Ciągnik rolniczy 110-120km jak do ciężkiej pracy i jak najmocniejszy to polecam cos z cnh. case maxxum 115 albo nh t6.155. znamionowo 115 KM max z boost do 155KM, podnośnik 7.8t, hydraulika 113l/min, no i w 6 cylindrach

#9 Share slawekr6

slawekr6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 03:19

Ciągnik rolniczy 110-120km dlaczego uważasz ze df ma słabą konstrukcje? Mają dobre silniki i co najważniejsze nie są paliwożerne jak JD. Apropo case to znajomy ma maxxuma 100 a drugi właśnie 115 i mówią że ciągnik jak każdy inny ale za dużo pali.

#10 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 06:53

Ciągnik rolniczy 110-120km Ja jakoś nie widzę wielkich różnic w spalaniu pomiędzy markami. DF stare rzeczywiście mało paliły , ale nowe to inna bajka. W tym zakresie mocy mam NH T6020 , już czwarty sezon 3000 mth jak dotąd bez awarii. Jeden z lepszych stosunków ceny do jakości i bogate wyposażenie już w standardzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2014 - 07:37

Ciągnik rolniczy 110-120km A to NH wybojają mtg a nie godziny zegarowe nie wiedziałem

#12 Share WEBESTO

WEBESTO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 08:16

Ciągnik rolniczy 110-120km niech kolega poda przedział cenowy.

#13 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 09:06

dlaczego uważasz ze df ma słabą konstrukcje? Mają dobre silniki i co najważniejsze nie są paliwożerne jak JD. Apropo case to znajomy ma maxxuma 100 a drugi właśnie 115 i mówią że ciągnik jak każdy inny ale za dużo pali.

maja pewnie starsze modele na starych silnikach, my mamy maxxuma 110 na tier 4 i w spalanie ma bardzo dobre pod tym względem zaskoczył nas pozytywnie

#14 Share venomek007

venomek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 14:53

Ciągnik rolniczy 110-120km DF ma słabą konstrukcje?? pierwszo słyszę, ja akurat bym Ci polecił DF, JD, lub Valtre. Trzy marki godne polecenia szczególnie do ciężkich robót, bo resztę ciągników to se można o kant d...y obić:) Tylko taka moja sugestia przede wszystkim niech Twój wujaszek kupuje 6 cylindrowy ciągnik i jeśli to ma pracować na ciężkich glebach to niech go maksymalnie dociąży przez miedzy innymi wzmocniony podnośnik, wzmocnione osie, oczywiście jakiś balast z przodu tak aby ciągnik był ciężki, i nie warto patrzeć na spalanie, bo w ciężkiej robocie każdy dużo spali.
A tak wogule najwygodniejszy w pracy jest DF:)

#15 Share farmer-Pisar

farmer-Pisar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 22:42

Ciągnik rolniczy 110-120km TAk wiemy zę trzeba go dociąrzyć, ale szukamy też ciągnika który sam w sobie będzie miał odpowiednią mase, zobaczymy jeszcze pomyślimy nad wyborem, za tydzień Kielce tam może coś sobie dobierzemy;) ale traktory z CNH nam sie podobają są wygodne ciężkie mają dobre spalanie a mysle że każdy chwali to co ma i narzeka na to czego nie ma, ale tak było i chyba będzie zawsze. póki sie nie przekonamy nie będziemy wiedzieć. Może te stare DF były solidne, ale jak teraz zobaczyliśmy na placu DF-a nie pamietam jakiego dokładnie ale diler mówił że ma 115 Km to wykonanie jakoś odradza jego zakup z tyłu wszytko cieniutkie, jak by tam czegoś brakowało... ale każdy ma swoje zdanie. Nawet u nas w okolicach pracuje ilka DF-ów i sobie je chwalą, ale nikt nie mówi ile stoją na naprawach, była taka sytuacja że u sąsiada DF z pługiem 4 obrotową kuhna stanął i nie chciał w żaden sposób podnieść go do góry, po chwili wylała sie wielka plama oleju na ziemie i tyle serwis go zabrał lawetą ;D i nie wiadomo co tu dokładnie myśleć o tym ;)

#16 Share venomek007

venomek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 10:31

Ciągnik rolniczy 110-120km To znaczy mylisz się trochę, że każdy chwali to co ma, oki pracuje DF jaki i dwoma JD, ale jeszcze dwa lata temu pracowałem NH i zamieniłem go na DF i powiem Ci że wybór był trafny, Jak na razie odpukać z DF nie mam problemu, gdzie NH się sypał mimo że to był młody ciągniczek bo zaledwie 6 letni, problem z przekładnią i przednim mostem to była masakra, nie wspominając już o jakości wykonania tego traktora, a spalanie identyczne jak w JD chla na potęgę, może po prostu mi sie tylko taki trafił egzemplarz ale ja osobiście nie kupię już NH, ale to jest tylko moja opinia:) Miałem na testach Case hmm ciągnik fajny ale jakoś nie przypadł mi do gustu, a co do najnowszych DF to jeszcze nie miałem okazji ich oglądać także nie wiem może i są słabiej wykonane, zresztą jak wszystkie te nowe traktory, to nie to co kiedyś że ciągniki proste nie do zarznięcia, a teraz naszpikowane elektroniką, lekkie i niestety trzeba żyć dobrze z serwisem:) Ale jak to mówią czymś trzeba pracować:)

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2014 - 10:39

Ciągnik rolniczy 110-120km Czymś trzeba pracować albo na to trzeba pracować .Wygoda kosztuje

#18 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:23

To znaczy mylisz się trochę, że każdy chwali to co ma, oki pracuje DF jaki i dwoma JD, ale jeszcze dwa lata temu pracowałem NH i zamieniłem go na DF i powiem Ci że wybór był trafny, Jak na razie odpukać z DF nie mam problemu, gdzie NH się sypał mimo że to był młody ciągniczek bo zaledwie 6 letni, problem z przekładnią i przednim mostem to była masakra, nie wspominając już o jakości wykonania tego traktora, a spalanie identyczne jak w JD chla na potęgę, może po prostu mi sie tylko taki trafił egzemplarz ale ja osobiście nie kupię już NH, ale to jest tylko moja opinia:) Miałem na testach Case hmm ciągnik fajny ale jakoś nie przypadł mi do gustu, a co do najnowszych DF to jeszcze nie miałem okazji ich oglądać także nie wiem może i są słabiej wykonane, zresztą jak wszystkie te nowe traktory, to nie to co kiedyś że ciągniki proste nie do zarznięcia, a teraz naszpikowane elektroniką, lekkie i niestety trzeba żyć dobrze z serwisem:) Ale jak to mówią czymś trzeba pracować :)

jakiego miałes NH i jakim DF go zastapiłeś?

#19 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 13:17

TAk wiemy zę trzeba go dociąrzyć, ale szukamy też ciągnika który sam w sobie będzie miał odpowiednią mase, zobaczymy jeszcze pomyślimy nad wyborem, za tydzień Kielce tam może coś sobie dobierzemy;) ale traktory z CNH nam sie podobają są wygodne ciężkie mają dobre spalanie a mysle że każdy chwali to co ma i narzeka na to czego nie ma, ale tak było i chyba będzie zawsze. póki sie nie przekonamy nie będziemy wiedzieć. Może te stare DF były solidne, ale jak teraz zobaczyliśmy na placu DF-a nie pamietam jakiego dokładnie ale diler mówił że ma 115 Km to wykonanie jakoś odradza jego zakup z tyłu wszytko cieniutkie, jak by tam czegoś brakowało... ale każdy ma swoje zdanie. Nawet u nas w okolicach pracuje ilka DF-ów i sobie je chwalą, ale nikt nie mówi ile stoją na naprawach, była taka sytuacja że u sąsiada DF z pługiem 4 obrotową kuhna stanął i nie chciał w żaden sposób podnieść go do góry, po chwili wylała sie wielka plama oleju na ziemie i tyle serwis go zabrał lawetą ;D i nie wiadomo co tu dokładnie myśleć o tym ;)

Pomyśl o Valtrze. Z końcem roku wziąłem N101 jeszcze ze starej serii, bez żadnego adblue, katalizatorów itd. Zapewne są marki które mają więcej gadzetów,i są milsze w kabinie ale ja zdecydowałem się na ten model bo jest PROSTY.. Waga blisko 5 ton bez obciążników,,tylny most i skrzynia wspólna z serią T która dochodzi do 200km mocy, skrzynia mechaniczna z 3 połówkami ( mogłoby być więcej) hydraulika 90l wszystko na cięgłach , linkach a nie na przekaźniczkach i mikrostycznikach. Mam nadzieję że odwdzięczy się niezawodnością.
Myślę ze jak dobrze poszukasz to jeszcze ostatnie egzemplarze znajdziesz u dealerów.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share venomek007

venomek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 14:24

jakiego miałes NH i jakim DF go zastapiłeś?

Miałem NH TS 115A a zastopiłm go DF Agrotron K610

Dodaj odpowiedź