Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 6341 brak hamulców

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SzymekQQ

SzymekQQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:51

Zetor 6341 brak hamulców Witam,
od pewnego czasu w moim zetorku nie mam hamulców, jako ze pogoda nie najgorsza wziąłem się za robotę.
Na pierwszy ogień poszło wyczyszczenie wszystkiego co związane jest z układem hamulcowym.
Wyczyściłem cylinderki hamulcowe z tylnych kół, lewy był niestety cały zapieczony wiec kupiłem nowy.(oryginalnego nie dostałem wiec kupiłem o taki: http://hurtowniaroln...452327.4121.jpg)
Prawy był w miarę ok wiec poczyściłem zakręciłem.
Odkręciłem też pompki hamulcowe przy hamulcu nożnym, lewa pompka była wymieniana jakiś czas temu wiec była
w nie najgorszym stanie, prawa niestety była gorsza, płyn się w niej rozlał więc kupiłem nową.
I tu mój problem. Hamulec ręczny jest w miarę ok, nożny natomiast już nie. Odpowietrzyłem całą instalacje prawy pedał
zaczął robić twardy, lewy tez zrobił się twardy ale nie tak jak prawy, schodzi o wiele niżej niż prawy. Odpowietrzałem kilkakrotnie lewy cylinderek
jednak nic to nie daje nie wiem już co robić. Później zabrałem się za przód który w ogóle nie hamuje wyczyściłem ten
tłoczek który jest sterowany pneumatycznie jednak dalej nic. Odpowietrzałem przednie hamulce jednak to nic nie daje. Może ktoś z was miał podobny problem?
Z góry dziekuję za wszelką pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 6341 brak hamulców Dzisiaj, 13:45
  •  

#2 Share simonnurs

simonnurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:57

Zetor 6341 brak hamulców a nie ma tam jakiejś śruby do regulacji tych hamulców tak jak w przypadku ursusa c 385 ?

#3 Share SzymekQQ

SzymekQQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:02

Zetor 6341 brak hamulców Są owszem, ale jeśli wkręcę śrubę to koło jest zahamowane, wykręciłem tak aby kolo nie było zahamowane tylko że to i tak na nic bo lewe hamuje słabiej jak prawe. Nie wiem w czym leży problem. Może w instalacji znajduje się jeszcze powietrze i dlatego lewy pedał zchodzi bardzo nisko?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:18

Zetor 6341 brak hamulców sam sie juz 2 dzien z czyms takim bawie, nie wiem czy to nie wina wyrownywacza cisnienia, albo trzeba jeszcze dokladniej odpowietrzyc, jak rozgryze problem to napisze

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share SzymekQQ

SzymekQQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 luty 2014 - 23:33

Zetor 6341 brak hamulców Mam takie pytanie, gdzie znajdę ten wyrównywacz ciśnienia?