ene

Przyczepa wywrotka wywrot pneumatyczny-opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ene    1

Proszę o opinie z użytkowania i jak ogólnie z funkcjonowaniem i awaryjnością. Rozglądam się za wywrotką używaną i niekiedy się spotyka taki typ wywrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nie bierz tego bo bedziesz załowal. Ja mam zbierajaca i sasiad ( od nowosci) mowie o tych starych polskich i on ma podnoszony podbierak hydrualicznie a ja pneumatycznie od nowosci jescze jakos to podnosiło ale po paru latach to taka masakra ze az sie mowic nie chce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Gdzie sie spotkałeś z przyczepa o takim wywrocie??

Żeby wykierować to tłok musiał by mieć z 500 cm2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1996    1
Napisano (edytowany)

Na moję to rozwiązanie takie sobie, tłok musi być bardzo szczelny bo możesz czasem jej nie podnieść.

GoRAL1, przyczepa zapewne ma swoją własną instalację pneumatyczną napędzaną od wom-u ciągnika.

Edytowano przez slowik1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Napisano (edytowany)

118078713_4_644x461_kiperwywrotskrzynia-wywrotusilowniki-pneumatyczne-rolnictwo.jpg

 

Ten bęben to własnie siłownik

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Siłowniki muszą być bardzo szczelne aby kiprować bo inaczej powietrze pod ciśnieniem ucieknie a w dodatku panuja większe przeciążenia w tłokach jak przyczepa się bujnie ponieważ powietrze się spręża w przeciwieństwie do oleju.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabro    1

Mam coś podobnego, czeską 6 tonową wywrot na 2 siłowniki pneumatyczne. Stara jak świat ale nigdy nic się nie działo z siłownikami. Przerobiłem tylko instalację trochę bo zbiorniki w niej mi przerdzewiały i teraz do kiprowania odłączam hamulce i wpinam kiper. Ja sobie chwalę to rozwiązanie.


Może jestem wariat, ale nie idiota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zgadzam się lecz spręzystości oleju nie jest się w stanie zauważyć gołym okiem w większości przypadków ponieważ potrzebna jest jego duża ilość a powietrza juz tak. Nawet w najmniejszych ilościach.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Dzięki za odpowiedzi szczególnie użytkowników. jeszcze gdybym wiedział jak zbudowane są ów "siłowniki pneumatyczne" miał bym jaśniejszą sytuację.

Jak się śledzi ogłoszenia od 2 tygodni to trochę ich spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

jedyny plus to taki że nie miesza się olej w nowszych ciągnikach jak komuś pożyczasz i druga sprawa to taka ze jak nabijesz w butle to możesz bez traktora wykipować, i nie wiem może się mylę ale tam nie można wykipować do połowy tylko od razu podnosi się na maxa w górę, tylko właśnie jak z awaryjnością tych siłowników bo te przyczepy z wywrotem pneumatycznym to trochę leciwe 1970/80r a jak by to się sprawdziło dobrze to w nowszych też by to stosowali, ale jak przyczepa w dobrej cenie to może warto kupić i przerobić założyć siłowniki hydrauliczne


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

odgrzebię wątek a czy ktoś to naprawiał?
Pytam z ciekawości bo czasem przeglądam ogłoszenia i faktycznie są przyczepy z takim wywrotem.

Ja wiem - przerobić na hydraulikę ale po h***** jeżeli da się zrobić aby pneumatyczny działał poprawnie.

Idzie to przywrócić do życia jak będzie coś nie tak? Idzie dostać części?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Mam taką przyczepę 3 osoiowa 18 ton.

Kipruje na boki na 3 siłowniki, średnica beczki, ale to nic nie przeszkadza, działa ale nie nadaje się na krótkie trasy, na bliskie pola, bo ciągnik nie nadążą dobijać powietrza, lub juz jest stary układ i ne za szczelny. Ale jak chodzi codziennie to nie ma problemu.

Jest to stara przyczepa od ciężarówki i w latach 70 ych nie wszystkie miały hydraulike do wywrotu, ale pneumatykę tak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pytanie czy idzie to naprawić jak pojawią problemy czy pozostanie jedynie wymiana na siłowniki hydrauliczne?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez pawel777716
      Jak odkręcić ten dół od siłownika przyczepa sanok d47b? Ktoś pomoże? Są tu jakieś zabezpieczenia których nie widzę?

    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj