Zaloguj się, aby obserwować  
johny_fucker

RCW 3 czy 5 ? Pas czy łańcuchy ?

Polecane posty

Witam kolegów agrofotowiczów. Na wiosnę mam zamiar kupić rozsiewacz RCW używany (możliwę, że będę go chciał troche odrestaurować, ale to zależy od stanu jaki mi się trafi). Będzie on służył mi do usługowego posypywania dróg w zimę. Nawozu ani wapna rozsiewał nie będzie gdyż do nawozu mam mały rozsiewacz i taki mi wystarcza. A pytanie mam takie: Czy polecaćie rcw3 czy rcw5? wiadomo, że 5 większa i bardziej ekonomicznie to wyjdzie ale chodzi mi nie o ładownośc ale o awaryjność itp. A kolejna sprawa która mnie nurtuje to czy lepszy jest posów na gumowym pasie czy taki łańcuchowy i czy napęd talerzy lepszy na wałek bo np trwalszy czy np chydrauliczny też jest ok. Podżućcie kilka uwag jaki by się lepiej sprawdził i co myślicie z własnych doświadczeń. Ciągany będzie najprawdopodobniej Zetorem Majorem.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hydrauliczny = nie pożyczam bo olej pomieszam. A wałek to zawsze wałek, można wypożyczać za kasę lub przysługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam RNW 3 mylnie na niego mówią RCW3 , to jest łańcuchowy z napędem hydraulicznym, i napęd hydrauliczny talerzy nie jest zły, to te łańcuchy to nie zbyt dobry pomysł, chociaż do posypywania dróg sprawdził by się może. Ale wolał bym taśmę, te RCW 5 to przekładnie lubią pękać i nie ma ich gdzie dostać

Njlepszy ejst jednak na wałek i taśme, jest na tablicy Bredal za 13 ty to są faje rozsiewacze i taki bym radził, Siałem w tamtym roku takum pożyczonym i super się sprawdzał.

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-rozsiewacz-wapna-nawozu-bredal-CID757-ID4rXjP.html#e2b115b327

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez duczman
      Witam wszystkich, korzystając z faktu, że rozpoczęły się właśnie moje najdłuższe wakacje postanowiłem "wyleczyć" mojego Władka z tego co go boli Małymi krokami staram się wszystko zrobić tak jak się należy, ale mam do was prośbę, czy moglibyście pokazać w jaki sposób macie zamontowane łańcuchy te co trzymają belki, co by na boki nie latały? U mnie to jakoś po pijanemu musiało być robione przez poprzedniego właściciela, bo przy opuszczaniu czegokolwiek, łańcuchy się zrywają ;/ Myślę już chyba z drugi dzień jak by to zrobić, żeby dobrze było, ale nic mi do głowy nie przychodzi Dziękuje z góry za pomoc
    • Przez raf21
      witam koledzy powiedzcie mi co może być nie tak ze pękają mi łańcuchy. wymieniłem w tym toku 3 łańcuchy bo był juz rozciągnięte , założyłem nowe i gdy prasuje to po pewnym czasie bez żadnego oporu pęka któryś łańcuch z tych trzech nowych .dodam ze jak były te stare wyciągnięte założone to nic się nie działo choć wychodziły na zęby, a te nowe pasują wszędzie dobrze a je urywa. co może być nie tak pomocy?????????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj