Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria skrzyni biegów MF 3085

41 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zyga117

zyga117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 luty 2014 - 16:52

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Nie mam ab jest to szkrzynia 16*16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni biegów MF 3085 Dzisiaj, 01:46
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni biegów MF 3085 Dzisiaj, 01:46
  •  

#42 Share zyga117

zyga117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2014 - 09:51

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Panowie bende jeszcze raz ropoławiał ciągnik sprawdzał dolny wałek i rewers.Jest taki efekt iż gdy ciągnik sie toczy delikatnie na przyspieszaczu włanczając bieg czuc że go chamuje i biegu niemożna włonczyc jak w tym momęcie wyłącze przyspieszacz bieg wejdzie jak puszce delikatnie sprzęgło i mapędze znowu wałek sprzęgłowy też bieg wejdzie.Wygląda to tak jakby wałek sprzęgłowy po wcisnięciu sprzęgła stawał i synchronizatory mają problem go napędzic aby wyrównac prędkosci gdy ciągnik się porusza .Mam szkrzynie 30km/h dlatego gdy przyspieszacz jest włączony ma jest przełorzenie 1*1 szybsze i wtedy trudniej jest go ruszyc a gdy go wyłącze jest wolniejsze przez satelity i wtedy biegi wchodzą owiele lepiej .Jak jade pod górke i zmienie bieg jest lepiej gdy po wcisnięciu sprzgła ciągnik zwalnia i zrobie to szybko zanim wałek sprzęgłowy stanie natomiast z górki jak wcisne sprzęgło i ciągnik nie zwolni nie zdąże zmienic biegu wajcha stawia opur jak znowu puszcze troszke sprzęgło i napędze wałek sprzęgłowy uda się wbic bieg ale wiadomo trzeba to robic z wyczuciiem dlatego uszczelniałem spedszift my slałem że nie dokonca rozwiera dużą tarcze i go chamuje chc 17 bar było ok po załączeniu spada do 15 i po chwili wraca na17 co jeszcze może byc przyczyną rewers wyglądał ok ale go nie rozbierałem.