Polecane posty

luka79    0

Witam serdecznie Wszystkich,

Mam pewien pomysł związany z założeniem plantacji tulipana. Ja wiem, że to tak naprawdę nic nowego, tym bardziej, że takowe istnieją w Naszym kraju np. w Chrzypsko Wielkie pan Bogdan Królik ale chciałbym usłyszeć opinie na ten temat. Mam do dyspozycji około 20 ha ziemi w klasie III i IV i oczywiście nie myślę od razu o takiej plantacji, tym bardziej, że założenie nawet 1 ha takiej plantacji to są znaczne koszty ale wydaje Mi się, że można małymi krokami spróbować wejść w to. Nadmienię, że tak naprawdę jestem "zielony" jeśli chodzi o te sprawy ale przecież wszystkiego można się nauczyć. Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie, wskazówki a nawet słowa krytyki jeśli takie się pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

No ja myślę że to może być dobry pomysł tylko trzeba by mieć na uwadze że najwięcej tulipanów sprzedaje sie głównie 8 marca ;D

No a w tym wypadku to już chyba przydała by się szklarnia. Ale tak samo jak Ty jestem kompletnie zielony w sprawach tulipanów ;D

Ale pomysł popieram bo trzeba szukać pieniążków, a to może być ciekawa inwestycja, no i może nie koniecznie same tulipany jak by to dobrze się kręciło.. a areał 20ha to na kwiaty bardzo bardzo dużo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Tylko że koledze nie chodzi o kwiaty jako takie, tylko o cebulki tulipanów :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka79    0

Dzięki za podjęcie tematu. Tak naprawdę to o samych kwiatach, ciętych jak najbardziej też myślałem. Podobno z tulipanem jest tak, że zawsze jest potrzebny a już w takie dnia jak "DZIEŃ KOBIET" staje się porządany. Co do cebulek ta jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak się chcesz dowiedzieć coś o tzw. ciętych (bo naprawdę to tulipany się wyrywa) to Ci mogę coś powiedzieć, bo pracowałem przez 2 lata na farmie w UK na której w ciągu sezonu zimowego (wszystko w szklarniach) produkowało się ok 30mln tulipanów. Mam też troszku fotek(nawet tutaj w galerii mam zdjęcie na których widać van der marki i yokohamy rosnące na tej farmie) no i jeszcze troszku pamiętam jak to się produkowało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maedltd
      Mając na uwadze zainteresowanie zw. z uprawą borówki wysokiej w Polsce a także powiązanych zagadnień oraz wątpliwośći. Osoby zainteresowne tą formą działalności zachęcam do udziału w rozmowie.
    • Przez DUCH1986
      Witam, mam do dyspozycji działkę na której chce wsadzić ok 400 szt. jodły i świerka (kilka odmian). Działka jest położona daleko od gospodarstwa, a poza tym jest to piach i z stąd taki pomysł.
      Ale mam pytanie: czy jeśli za kilka lat będę je chciał sprzedać to nie będzie potrzebne żadne zezwolenie na ich usunięcie? Może powinienem to gdzieś zgłosić? Mają byś sprzedane jako rośliny ozdobne wykopane i za doniczkowane. Plan jest taki że będą kopane po osiągnięciu 1,5-1,8m wysokości/
    • Przez AROSkierniewice
      Witam 
       
       
       
            Sprawa przedstawia się następująco:
      Rodzice przepisali na mnie działke budowlaną 1,5hektara i rolną 2hektary.
      Na rolnej obecnie została wsadzona aronia dzięki zakupionej sadzarce w Hortmaszu, 
      jak każdy wie nie jest to mały wydatek. Obecnie sadzarka wykonała swoje zadanie i czeka
      na wiosnę.
       
           Nasuneła mi się myśl o wynajmie maszyny dla innych rolników których nie stać na zakup sprzętu.
      Obecnie mam zagwostke na temat rozliczenia się z Zus-em i w jakiej formie wynajmować maszyne czy na umowe ???
       
      Czekam na propozycje.
      Pozdrawiam Krzysiek
       
       
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam trochę borówki amerykańskiej posadzonej jesienią ubiegłego roku i wszystko było ok. Teraz zaczęły się problemy.. Na 3 krzewach liście zrobiły się żółte i zaczynają opadać. Wcześniej już 2 krzewy mi tak padły, ale myślałem, że na dwóch krzewach się skończy.
      Do tego na niektórych krzewach na liściach mam takie plamki, brązowe można powiedzieć - czy mogli byście przeanalizować zdjęcia w załączniku i doradzić coś w tej sprawie, co robić, może jakieś środki? 
       
      Z góry dzięki za każdą aktywność i pomoc.




    • Przez Dawid_N
      Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum więc najpierw się przedstawię. Mam na imię Dawid i niewiele wspólnego z rolnictwem, typowy mieszczuch
       
      Jednakże z chęci ucieczki poniekąd z miasta, postanowiłem założyć małą plantację choinek, do celów sprzedaży detalicznej w okresie świątecznym.
      Z racji tego że wiedzę mam bardzo ograniczoną w tym zakresie, zwracam się z pytaniami do bardziej doświadczonych plantatorów.
       
      Ale od początku.
       
      Posiadam w dzierżawie 2,8 ha ziemi rolnej klasy V i VI (pochodzenie mineralne - piaski suche, pH 4-5). Chciałbym na 1 ha roli V założyć plantację świerka kłującego, prawdopodobnie po równo odmiany srebrny, Kaibab, Majestic w ilości w sumie ok 4000 sztuk. Całość chcę ogrodzić siatką leśną z uwagi na bliskość lasu i zwierzynę która mogłaby zniszczyć sadzonki. Czy na takiej ziemi sadzonki 15-30 cm mają szanse w 7-8 lat dorosnąć do 2-2,5 m ? Zaznaczę, że jest to Polska północna, ok 35 km od morza, więc zimy nie są zbyt mroźne, klimat jest dość wilgotny. 
      Działka jest dotychczas regularnie koszonym polem, porośniętym trawami. Czy przed sadzeniem należy takie pole zaorać, ewentualnie nawozić ?
      I ostatnie pytanie, czy do prowadzenia plantacji potrzebuję jakieś zezwolenie, prowadzić działalność gospodarczą (nie jestem rolnikiem) ? Czy wystarczy w roku sprzedażowym "zalegalizować" plantację, otworzyć działalność gospodarczą i sprzedawać z certyfikatem potwierdzającym pochodzenie drzewek z własnej plantacji ?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj