Skocz do zawartości

Polecane posty

luka79    0

Witam serdecznie Wszystkich,

Mam pewien pomysł związany z założeniem plantacji tulipana. Ja wiem, że to tak naprawdę nic nowego, tym bardziej, że takowe istnieją w Naszym kraju np. w Chrzypsko Wielkie pan Bogdan Królik ale chciałbym usłyszeć opinie na ten temat. Mam do dyspozycji około 20 ha ziemi w klasie III i IV i oczywiście nie myślę od razu o takiej plantacji, tym bardziej, że założenie nawet 1 ha takiej plantacji to są znaczne koszty ale wydaje Mi się, że można małymi krokami spróbować wejść w to. Nadmienię, że tak naprawdę jestem "zielony" jeśli chodzi o te sprawy ale przecież wszystkiego można się nauczyć. Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie, wskazówki a nawet słowa krytyki jeśli takie się pojawią.

nowaczek96    3

No ja myślę że to może być dobry pomysł tylko trzeba by mieć na uwadze że najwięcej tulipanów sprzedaje sie głównie 8 marca ;D

No a w tym wypadku to już chyba przydała by się szklarnia. Ale tak samo jak Ty jestem kompletnie zielony w sprawach tulipanów ;D

Ale pomysł popieram bo trzeba szukać pieniążków, a to może być ciekawa inwestycja, no i może nie koniecznie same tulipany jak by to dobrze się kręciło.. a areał 20ha to na kwiaty bardzo bardzo dużo ;D

Wiadomość z agroFakt.pl

luka79    0

Dzięki za podjęcie tematu. Tak naprawdę to o samych kwiatach, ciętych jak najbardziej też myślałem. Podobno z tulipanem jest tak, że zawsze jest potrzebny a już w takie dnia jak "DZIEŃ KOBIET" staje się porządany. Co do cebulek ta jak najbardziej.

lukejro    145

Jak się chcesz dowiedzieć coś o tzw. ciętych (bo naprawdę to tulipany się wyrywa) to Ci mogę coś powiedzieć, bo pracowałem przez 2 lata na farmie w UK na której w ciągu sezonu zimowego (wszystko w szklarniach) produkowało się ok 30mln tulipanów. Mam też troszku fotek(nawet tutaj w galerii mam zdjęcie na których widać van der marki i yokohamy rosnące na tej farmie) no i jeszcze troszku pamiętam jak to się produkowało....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się