Polecane posty

Witam, posiadam trochę borówki amerykańskiej posadzonej jesienią ubiegłego roku i wszystko było ok. Teraz zaczęły się problemy.. Na 3 krzewach liście zrobiły się żółte i zaczynają opadać. Wcześniej już 2 krzewy mi tak padły, ale myślałem, że na dwóch krzewach się skończy.

Do tego na niektórych krzewach na liściach mam takie plamki, brązowe można powiedzieć - czy mogli byście przeanalizować zdjęcia w załączniku i doradzić coś w tej sprawie, co robić, może jakieś środki? 

Z góry dzięki za każdą aktywność i pomoc.

post-190839-0-83576600-1466186975_thumb.jpg

post-190839-0-95957900-1466186976_thumb.jpg

post-190839-0-29909000-1466186978_thumb.jpg

post-190839-0-45573100-1466186979_thumb.jpg

Soulshakin    80

Przy sadzeniu zakwasiłeś podłoże ?

Nawozisz borówkę, dodajesz nawóz zakwaszający i czy najważniejsze podlewasz bo borówka bardzo lubi wodę i teoretycznie powinna być podlewana przez 3/4 okresu wegetacyjnego? Bo te objawy mogą mieć podłoże fizjologiczne i raczej mi na takie wyglądają, lecz nie jestem ekspertem od borówek.

Borówka jest podlewana na liniach kroplujących w dawce 20l tygodniowo na krzew (zależy od pogody), borówka nawożona wiosną. Sadzona w mieszankę ziemia-torf-piach. Myślę zrobić analizę gleby. Pod kolejne nasadzenia planuję zakwasić glebę do ph min 4 i dopiero za rok sadzić. Dodatkowo planuję wymienić ściółkę na trociny

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tomasz35
      Dzień dobry, od niedawna mam kilka kur i u jednej pojawił się taki problem jak na foto, nie wiem czy to objaw jakiejś choroby czy skutki ataku innej kury, jest jedna taka co męczy czasem inne. Chy ktoś się spotkał z podobnymi objawami? Dziękuję i pozdrawiam. Tomasz 

• Przez fazi1614
      Szukam kogoś kto uprawiają taką cebulkę na pęczki w okresie zimowym mam parę pytań co do uprawy.
      Opowiedzcie o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach.
      Chętniespotkam się pogadać i zobaczyć jak to wygląda jeśli macie lub znacie kogoś to dajcie znać tu lub na mejla jozek.pieszczek@wp.pl

• Przez Dominik1987
      Jaka odmianę ziemniaków polecicie na uprawę woj świętokrzyskie? 
    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.