Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5140 EHR

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 15:35

Case 5140 EHR Witam agrofotowiczów !
Znowu mam rozterkę nad ciekawym egzemplarzem case 5140 Powerschift, kosztuje on 33 tysiące 1995r. Skrzynia sprawna olej wymieniany na czas. Ma 8 tyś motogodzin na swój wiek mało wyeksploatowany. Posiada nieużywany przedni Tuz. Tylko jest haczyk :) Coś jest nie tak z Ehr. Właściciel mówił że jakiś elektryk grzebał i cewkę wymienił ale coś mi się nie chce wierzyć. Przełącznik od opuszczania i podnoszenia działał tylko jak podnosi sie go do góry, a na dół trzeba było przytrzymać. Pokrętło od wysokości opuszczania i szybkości podnoszenie było założone odwrotnie i nie działało. Co o tym sądzicie? Czy jest to coś poważnego, czy raczej drobna usterka? Proszę o każdą sugestię. Dziękuję za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5140 EHR Dzisiaj, 09:25
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:05

Case 5140 EHR Przede wszystkim ten ciągnik nie posiada EHRu a co do działania możliwości może być wiele od elektryki po hydraulikę to dosyć skomplikowany podnośnik
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:37

Case 5140 EHR To jak można nazwać sterowanie podnośnika w tymże ciągniku

#4 Share mw_marcin

mw_marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 22:26

Case 5140 EHR Sterowanie w tych ciągnikach nazywa się SHR. Tym pokrętłem nie ustawia się wysokości podnoszenia tylko rodzaj pracy podnośnika (siłowa/pozycyjna/mieszana). Do regulacji służy dźwignia taka bardziej do tyłu. Zresztą jest gdzieś na forum dokładnie opisane działanie podnośnika. A ten przełącznik od sterowania ma w sumie 6 pozycji. Mam u siebie problem z podnośnikiem i trochę się zagłębiłem w jego działanie i rzeczywiście jest to dość skomplikowany układ bo jest tylko w części sterowany elektrycznie, reszta to hydraulika.

Edytowany przez mw_marcin, 01 styczeń 2014 - 22:38.

#5 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:45

Case 5140 EHR Mam pytanie czy wiązki mają jakieś zabezpieczenie izolacją i czy oryginalnie z prawej strony kabiny za schodkami jest główny wyłącznik elektryki

#6 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 12:53

Case 5140 EHR mariusz(ZDUN) mylisz się ! ten ciągnik ma ehr może byc sterowany zarówno dzwignią hydrauliczną i elektrycznie przyciskami na błotnikach jak i joystikiem wewnątrz!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 23:51

Case 5140 EHR Znajdź moduł sterujący i rozwiń sobie skrót EHR i wtedy napisz posta jak bym ich nie naprawiał to może i bym nie wiedział co pisze a tak to nie pisz że się mylę bo to ty się mylisz to jest mechaniczny podnośnik z elektrohydrauliczną funkcją góra dół kolego
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#8 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 11:57

Case 5140 EHR mariusz(ZDUN) masz racje zajrzałem do instrukcji. to ma takie pytanie czy funkcja regulacji szybkosci podnoszenia i opuszczania + siłowa regulacja podnosnika działają tylko w trybie roboczym? tj po przesunieciu joysticka o 1 pozycje w przód z położenia neutralnego?

#9 Share Bronek72

Bronek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 15:25

Case 5140 EHR Tak ma działac tylko w tej pozycji regulacja siłowa. U mnie też tak działa.

#10 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 08:55

Case 5140 EHR ok dzieki. a mam jeszcze pytanie. mam elektroniczny wyświetlacz prędkości i podejrzewam że zle wyświetla prędkośc skrzynie mam raczej 40 a maks jaki pokazuje to 17km/h a może to są mile? pojecia nie mam.pod deską rozdzielczą jest kalibrator wiesz może co i jak? jak to ustawic ? a może mam wadliwy czujnik prędkości?

Edytowany przez BENNY82, 09 styczeń 2014 - 08:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:27