Polecane posty

Leito27    1

witam

mam pytanie do posiadaczy tego układu w Ciągnikach .

Jak to jest zimą? słyszałem ze zamarza przy -11 'C trzeba go wypuszczać?

a gdy traktor jest potrzebny znów zalewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Skąd wy takie historyjki bierzecie? ;)

 

Gdy jest zimno, owszem płyn zamarza. Procedura wygląda tak- odpalasz ciągnik, ad-blue jest zamarznięte, nie jest wtryskiwane- zaczynają działać grzałki które go podgrzewają, w ciągu pół godziny układ zaczyna działać normalnie. W czasie pracy jest on podgrzewany żeby nie zamarzł znowu. Nie ma wymogu żeby ad-blue było wtryskiwane od razu po odpaleniu ciągnika, jest tolerancja ok pół godziny na 'przygotowanie' się układu do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

no własnie jak kolega pisze ze jest rozgrzewany bo zamarzł to normalne że przy -20 stopniowym mrozie jesli zamarznie to coś rozsadzi może ktoś się wypowie kto to już użytkuje dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jest pompa która po zgaszeniu ciągnika wypompowywuje adblue z układu zeby nic tam nie zostało, sam zbiornik jest zrobiony z tworzywa które sie rozszerzea jak płyn zamarza problemów w tamta zime nie było, w tym roku narazie zimy jeszcze nie mawiec wiecej nic nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FOX2
      Witam serdecznie,
       
      Na portalu Vimeo znalazłem ciekawy filmik, stworzony przez ekipę Agromachiny z kanału TVN Turbo. Jest to ósmy odcinek, drugiego sezonu agromachiny.
      Między 6:18 a 16:35 prowadzący testują i porównują dwa ciągniki New Holland posiadające różne systemy ograniczające emisję spalin.
       
      Testy miały na celu porównać ogólne charakterystyki silników, maksymalne moce i momenty obrotowe, zużycia paliwa oraz odpalenie, przy -14 st. C, ciągnika wyposażonego w system SCR.
       
      Link do video --> www.vimeo.com/31774343
       
      Mam nadzieję, że się spodoba.
      Miłego oglądania
       
      Pozdrawiam,
      Darek
    • Przez FOX2
      Witam serdecznie,
       
      Chciałbym się uprzejmie zwrócić do obecnych i przyszłych właścicieli ciągników New Holland serii wyżej wymienionych w temacie. Mianowicie z różnych źródeł dowiedziałem się, że firma New Holland postanowiła do każdej zakupionej maszyny z system SCR dodać właścicielowi całkowicie za darmo 1000L zbiornik, wyposażony w pompę elektryczną, z Ad Blue. Poniżej przedstawię kilka dowodów:
       
       
      http://www.maszyny.d...olland-serii-t7
      Cytat:"Firma New Holland pomoże swoim klientom wdrożyć technologię SCR w okresie przejściowym, mającym na celu dostosowanie maszyn do norm emisji Tier 4A, dostarczając im bezpłatnie zbiornik AdBlue o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą."
       
      http://www.apra.pl/r...hp?content=1269
      Cytat: "Firma New Holland zapewnia, iż przy zakupie ciągnika z AdBlue dostarczy bezpłatnie zbiornik do niego o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą."
       
      http://www.rpt.pl/in...hp?content=1604
      Cytat: "Po zakończeniu prac modernizacyjnych portu lotniczego wszystkie ciągniki będą tankowały paliwo z jednego głównego zbiornika o pojemności 9000 litrów, przy którym umieszczony będzie 1000-litrowy zbiornik na AdBlue. W ten sposób ON i AdBlue będą trafiać do zbiorników „z pistoletu”. Obecnie 1000-litrowy zbiornik na roztwór mocznika stoi w garażu. Trzeba dodać, iż – jak potwierdza Robert Biskup – jest to zbiornik dostarczony nieodpłatnie wraz z pompą."
       
      Dodatkowo, nawet na forum AF można doszukać się informacji potwierdzających powyższe linki, mianowicie:
       
      Powyższy cytaty pochodzą z komentarzy pod zdjęciami z poniższych linków:
      http://www.agrofoto....page__total__13
      http://www.agrofoto....-auto-ccommand/
       
      Prawdopodobnie znalazłbym jeszcze więcej wypowiedzi potwierdzających informacje z początku postu, ale do rzeczy.
       
      Dlaczego powstał ten temat?
      Zamówiłem ciągnik serii T7, powoli zbliża się termin dostawy, a mój dealer, najwyraźniej "zapomniał" mnie o fakcie, darmowego zbiornika z Ad Blue, poinformować. Nie wiem z tego to wynika. Czy ten darmowy zbiornik jest tylko dla wybranych? A może jest darmowy tylko, jeżeli maszyna była zamówiona w jakimś szczególnym przedziale czasowym?
       
      W związku z sprzecznymi informacjami oraz powyższym faktem, mam kilka pytań do obecnych i przyszłych właścicieli maszyn New Holland wyposażonych w system SCR. Wy najlepiej wiecie jak ta kwestia wygląda.
      1. Jaką maszynę, kiedy i gdzie zamówiliście?
      2. Kiedy maszynę odebraliście od dealera?
      3. Najważniejsze, czy otrzymaliście 1000L zbiornik Ad Blue?
      4. Czy dodatkowo musieliście płacić za ten zbiornik z Ad Blue, czy dostaliście go całkowicie za darmo?
      5. Czy dealer sam Was poinformował o tym gratisie, czy może musieliście się pytać, domagać i walczyć o coś, co New Holland miał zapewnić za darmo?
      6. Czy komuś dealer odmówił dania tego "gratisu"?
      7. Ostatnia już chyba kwestia. Co ten gratis tak naprawdę zawiera? Czy to jest pusty 1000L zbiornik, czy to może 1000L zbiornik wypełniony do pełna Ad Blue, czy może pusty zbiornik 1000L z elektryczną pompą, a może ostatnia opcja czyli 1000L zbiornik wypełniony do pełna Ad Blue oraz wyposażony w pompę elektryczną?
       
      Przepraszam za tak obszerny post. Chciałbym się dowiedzieć, jak w praktyce wygląda kwestia tego gratisu, którego dotyczy ten temat. Mam nadzieję, że odpowiecie na moje pytania, co pozwoli mi rozpocząć konkretną rozmowę z dealerem.
       
      Z góry dziękuję za wszelki informacje.
      Pozdrawiam,
      FOX2
    • Przez Bartek96
      tak jak w tytule okrywa ktoś z was truskawki na zimę folią lub agrowłókniną myślę nad takim czymś by w razie ostrych mrozów plantacje lekko zabezpieczyć jest jakiś sens tego okrywania są różnice wiosną ??
       
      Pozdrawiam bartek96
    • Przez MalaMalwi
      Mam do Was pytanie odnośnie nalewania płynu adblue. Pracuje w firmie która chce wyprodukować lejek do baniek z adblue (lepszy od tych stosowanych obecnie). Chciałabym poznać Waszą opinię na temat lejka w kształcie harmonijki (czy jest praktyczny i czy się sprawdza) oraz Wasze sugestie na temat tego jaki powinien być lejek. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek uwagi
       
    • Przez Adam15203
      Witam wszyskich . Koledzy ile adblue z używają wasze new hooland bo moje t6.165 na 4 tankowania do pełna zużył tylko połowę połowe zbiornika adblue
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj