Polecane posty

MalaMalwi    37

Mam do Was pytanie odnośnie nalewania płynu adblue. Pracuje w firmie która chce wyprodukować lejek do baniek z adblue (lepszy od tych stosowanych obecnie). Chciałabym poznać Waszą opinię na temat lejka w kształcie harmonijki (czy jest praktyczny i czy się sprawdza) oraz Wasze sugestie na temat tego jaki powinien być lejek. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek uwagi :)

 

Edytowano przez MalaMalwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

mi tankowanie z harmonijką odpowiada mógłby być bardziej ,,sztywniejsz "jakoś tak to delikatnie wygląda tak papierowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

chodzi Ci o tego typu lejek??? http://www.borghico.eu/poland/upload/img/2395_b.jpg

jeżeli tak, to moim zdaniem nic w nim więcej nie można poprawić, bo spełnia on swoje zadanie wyśmienicie. nawet jak przegapisz i nalejesz płyn adblue pod korek to nic przez niego i z bańki więcej nie wylatuje, bo można go z bańką przechylić w dół, a końcówka siedzi dalej w wlewie. Ta harmonijka mogła być jedynie trochę dłuższy to by pomogło przy początku tankowania do zbiornika. Do poprawy za to powinny być te bańki, bo zasysa je do środka przy tankowaniu, ale jakoś uciążliwe to dla mnie nie jest, tym bardziej jak raz czy 2 w miesiącu go zaleję i wchodzi pełny baniak(20L).


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMalwi    37

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :D My chcielibyśmy zrobić lejek który znajdowałby się w bańce, nie trzeba by było go zakręcać a jedynie coś pociągnąć lub nadusić bądz odkrecic i lejek by sie wysuwał (to sa wstepne koncepcje) byłby krótki i nie wyginałby sie jak harmonijka. Co o tym myślicie? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Krótkim będzie źle nalewać. Jak już miałbym coś zmienić to wstawić dodatkową rurkę w środek ( tylko czy udałoby się zrobić na harmonijce), aby po przechyleniu bańki odpowietrzała się. Takie coś jak w tym płynie do spryskiwacza f-orlen-plyn-do-spryskiwaczy-5l-sylen-zi
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

A co do lejka to najlepiej jak jest zintegrowany z nakretka rywasz blabe go wwysówasz odkrecasz i lejesz dobry pomysł był w bańkach z olejem lototu 5l tylko lejek powinien byc nieco dłuższy:) A dlaczego nie można do ciebie napisać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMalwi    37

A co do lejka to najlepiej jak jest zintegrowany z nakretka rywasz blabe go wwysówasz odkrecasz i lejesz dobry pomysł był w bańkach z olejem lototu 5l tylko lejek powinien byc nieco dłuższy:) A dlaczego nie można do ciebie napisać???

 

 

Myśleliśmy o czymś takim ale to rozwiązanie jest niestety opatentowane ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Valvoline ma w litrowych bańkach w korku wyciąganą rurkę. Jest sztywna ok 12 mm średnicy i 20 cm długości. Po wciśnięciu chowa się cała do butelki. Nie wiem czy to też jest opatentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

No wiadomosci nie moge wysłaś:) Nio moze i o patentowane ale cos idzie pozmieniac i bedzie juz inny patent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

W kwietniu kupiłem dwie bańki żeby zaraz nie lecieć dokupować, sierpień jedną i zostało jeszcze ~ 10l (250h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FOX2
      Witam serdecznie,
       
      Na portalu Vimeo znalazłem ciekawy filmik, stworzony przez ekipę Agromachiny z kanału TVN Turbo. Jest to ósmy odcinek, drugiego sezonu agromachiny.
      Między 6:18 a 16:35 prowadzący testują i porównują dwa ciągniki New Holland posiadające różne systemy ograniczające emisję spalin.
       
      Testy miały na celu porównać ogólne charakterystyki silników, maksymalne moce i momenty obrotowe, zużycia paliwa oraz odpalenie, przy -14 st. C, ciągnika wyposażonego w system SCR.
       
      Link do video --> www.vimeo.com/31774343
       
      Mam nadzieję, że się spodoba.
      Miłego oglądania
       
      Pozdrawiam,
      Darek
    • Przez FOX2
      Witam serdecznie,
       
      Chciałbym się uprzejmie zwrócić do obecnych i przyszłych właścicieli ciągników New Holland serii wyżej wymienionych w temacie. Mianowicie z różnych źródeł dowiedziałem się, że firma New Holland postanowiła do każdej zakupionej maszyny z system SCR dodać właścicielowi całkowicie za darmo 1000L zbiornik, wyposażony w pompę elektryczną, z Ad Blue. Poniżej przedstawię kilka dowodów:
       
       
      http://www.maszyny.d...olland-serii-t7
      Cytat:"Firma New Holland pomoże swoim klientom wdrożyć technologię SCR w okresie przejściowym, mającym na celu dostosowanie maszyn do norm emisji Tier 4A, dostarczając im bezpłatnie zbiornik AdBlue o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą."
       
      http://www.apra.pl/r...hp?content=1269
      Cytat: "Firma New Holland zapewnia, iż przy zakupie ciągnika z AdBlue dostarczy bezpłatnie zbiornik do niego o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą."
       
      http://www.rpt.pl/in...hp?content=1604
      Cytat: "Po zakończeniu prac modernizacyjnych portu lotniczego wszystkie ciągniki będą tankowały paliwo z jednego głównego zbiornika o pojemności 9000 litrów, przy którym umieszczony będzie 1000-litrowy zbiornik na AdBlue. W ten sposób ON i AdBlue będą trafiać do zbiorników „z pistoletu”. Obecnie 1000-litrowy zbiornik na roztwór mocznika stoi w garażu. Trzeba dodać, iż – jak potwierdza Robert Biskup – jest to zbiornik dostarczony nieodpłatnie wraz z pompą."
       
      Dodatkowo, nawet na forum AF można doszukać się informacji potwierdzających powyższe linki, mianowicie:
       
      Powyższy cytaty pochodzą z komentarzy pod zdjęciami z poniższych linków:
      http://www.agrofoto....page__total__13
      http://www.agrofoto....-auto-ccommand/
       
      Prawdopodobnie znalazłbym jeszcze więcej wypowiedzi potwierdzających informacje z początku postu, ale do rzeczy.
       
      Dlaczego powstał ten temat?
      Zamówiłem ciągnik serii T7, powoli zbliża się termin dostawy, a mój dealer, najwyraźniej "zapomniał" mnie o fakcie, darmowego zbiornika z Ad Blue, poinformować. Nie wiem z tego to wynika. Czy ten darmowy zbiornik jest tylko dla wybranych? A może jest darmowy tylko, jeżeli maszyna była zamówiona w jakimś szczególnym przedziale czasowym?
       
      W związku z sprzecznymi informacjami oraz powyższym faktem, mam kilka pytań do obecnych i przyszłych właścicieli maszyn New Holland wyposażonych w system SCR. Wy najlepiej wiecie jak ta kwestia wygląda.
      1. Jaką maszynę, kiedy i gdzie zamówiliście?
      2. Kiedy maszynę odebraliście od dealera?
      3. Najważniejsze, czy otrzymaliście 1000L zbiornik Ad Blue?
      4. Czy dodatkowo musieliście płacić za ten zbiornik z Ad Blue, czy dostaliście go całkowicie za darmo?
      5. Czy dealer sam Was poinformował o tym gratisie, czy może musieliście się pytać, domagać i walczyć o coś, co New Holland miał zapewnić za darmo?
      6. Czy komuś dealer odmówił dania tego "gratisu"?
      7. Ostatnia już chyba kwestia. Co ten gratis tak naprawdę zawiera? Czy to jest pusty 1000L zbiornik, czy to może 1000L zbiornik wypełniony do pełna Ad Blue, czy może pusty zbiornik 1000L z elektryczną pompą, a może ostatnia opcja czyli 1000L zbiornik wypełniony do pełna Ad Blue oraz wyposażony w pompę elektryczną?
       
      Przepraszam za tak obszerny post. Chciałbym się dowiedzieć, jak w praktyce wygląda kwestia tego gratisu, którego dotyczy ten temat. Mam nadzieję, że odpowiecie na moje pytania, co pozwoli mi rozpocząć konkretną rozmowę z dealerem.
       
      Z góry dziękuję za wszelki informacje.
      Pozdrawiam,
      FOX2
    • Przez Leito27
      witam
      mam pytanie do posiadaczy tego układu w Ciągnikach .
      Jak to jest zimą? słyszałem ze zamarza przy -11 'C trzeba go wypuszczać?
      a gdy traktor jest potrzebny znów zalewać?
    • Przez Adam15203
      Witam wszyskich . Koledzy ile adblue z używają wasze new hooland bo moje t6.165 na 4 tankowania do pełna zużył tylko połowę połowe zbiornika adblue
    • Przez dodger156
      Witam
      Mam New Hollanda T6 165 od kilku miesięcy. Jest on z roku 2013. 
      Dziś po raz pierwszy pojechał w pole do orki. 
      I dziś powstał problem na polu. Zaczęły wyskakiwać błędy.Są to same symbole bez oznaczeń typwego błędu (np. 80550) Początkowo wydawało mi się , że to tylko wina adblue( sprawdzając po symbolu). Kupując go miałem adblue 100% , do dziś ciągnik spalił zaledwie 2 zbiorniki paliwa. Uzupełniłem abdlue, jednak na wyświetlaczu miałem informację, że jego stan to cały czas 93%.. Około 5 L może wlałem do zbiornika. 
      Pojawiły mi się następujące błędy. Nie jestem jeszcze za bardzo w temacie. Nie wiem jakie kroki podjąć. Proszę doświadczonych użytkowników o rady.
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj