Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poszczególne programy z nowego PROW

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 21:38

Poszczególne programy z nowego PROW Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poszczególne programy z nowego PROW Dzisiaj, 08:07
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 grudzień 2013 - 10:20

Poszczególne programy z nowego PROW a czemu niby 700 % Jeżeli mamy osiągnąć w czasie trwania planu 15 esu to jeżeli mamy 6 esu to musi to wzrosnąc przynajmniej 300 % a to jest duża różnica.

Edytowany przez lew908, 25 grudzień 2013 - 10:23.

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2013 - 10:30

Poszczególne programy z nowego PROW z tą wielkością ekonomiczną gosp ma być inaczej w każdym województwie
tak słyszałem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 11:14

Poszczególne programy z nowego PROW

a czemu niby 700 % Jeżeli mamy osiągnąć w czasie trwania planu 15 esu to jeżeli mamy 6 esu to musi to wzrosnąc przynajmniej 300 % a to jest duża różnica.

Mój błąd. Po prostu raz napisałem w euro, a raz przeliczyłem na zł...a i to zle zrobilem:)...Gospodarstwo może mieć wartość ekonomiczną 2 tyś(w euro) i musi osiągnąć 15 tyś(w euro). To jest chyba 750%...

A czy ktoś mógłby napisać o co chodzi z tą premią w ramach "premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"?...jak wygląda ta premia? Czy to jest podobnie jak w przypadku MR i restrukturyzacji premia w formie start=up?...bo jasno to napisane nie jest...a znowu dotacje, do inwestycji chyba też to nie jest....szukam i szukam i nie mogę znależć tych informacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 grudzień 2013 - 11:18

Poszczególne programy z nowego PROW to jest dopiero projekt i nie wiadomo dokładnie na jakich zasadach będzie się to odbywało :P tylko podane są takie wytyczne co bedzie obejmować itp NO tak 2 tys to ponad 700 % ale ja się ustosunkowałem do tych 6 tys co podałeś :P
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 12:00

Poszczególne programy z nowego PROW o czym w ogóle mowa jak jeszcze nic oficjalnie nie wiadomo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 14:03

Poszczególne programy z nowego PROW no zgadza się, że to tylko jakieś tam propozycje powyszukiwane z internetu...no ale chyba ostateczna wersja PROW ma być jeszcze w 2013, więc pewnie jeśłi już to pojawia sie jakies kosmetyczne zmiany...