Zaloguj się, aby obserwować  
agcofun

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500)

Polecane posty

agcofun    0

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum i niestety związany z awarią. Mianowicie mam problem z działaniem hydrauliki w kombajnie MF24 (odpowiednik Dronningborg d4500). Problem objawia się tym, że utraciłem nagle możliwość proporcjonalnego opuszczania hederu. Podnoszenie odbywa się poprawnie, natomiast gdy che go opuścić nie mogę zrobić tego powoli ( zawsze z maksymalną prękością) i zawór w rozdzielaczu otwiera przepływ tylko przy maksymalnym wychyleniu dzwigni. Podczas opuszczania słychać także głośne uderzenie w rozdzielaczu. Dodam jeszcze że te zjawisko wystepuje na wszystkich 4 sekcjach rozdzielacza. Montowałem juz dławiki jednostronnego działania przy siłownikach, spowolniły one przepływ ale nadal mogę opuszczac heder tylko z jedna predkoscia tym razem wolniej ale po puszczeniu dzwigni heder opada jeszcze przez chwile az do ustalenia sie cisnienia w akumulatorach. Moze te dławiki umiescic przed akumulatorem? tylko ze nadal nie bede mogl opuszczac hedra wolniej lub szybciej. Dodam jeszcze ze sprawdzalem rozdzielacz w kilku zakladach i powiedziano mi że nie ma w nim usterki i że niestety tak musi on dzialac.

 

Może zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam kolego agcofun ja mam mf-a 27 ale oglądałem też 24 i to są inne konstrukcje ale jednak podobne i podejrzewam że te rozdzielacze też są podobne a może nawet takie same, i u mnie też nie ma możliwości regulacji prędkości opuszczania hedera, albo stoi albo opada z pełną prędkością tak to po prostu zrobili w tych kombajnach, mnie to wcale nie przeszkadza, a Tobie po co ta regulacja? przecież jak się kosi to nawet lepiej że to opuszczanie działa szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agcofun    0

Kolego bizar pewnie w swoim kombajnie masz rozdzielacz elektrohydrauliczny. U mnie jest zwykły mechaniczny jak np. w bizonie. Nie chodzi mi o ustawienie prędkości opuszczania tak jak to jest w ehr. Powinno u mnie działać to podobnie jak np. w ładowaczu czołowym (im dalej pochniesz dzwingnie tym szybciej się opuszcza) a tak nie jest. Opuszcza się tylko jak popchnę dzwignie do konca i zawsze z maksymalną predkością tak jakby nic go nie trzymało. Co prawda cały sezon tak kosiłem ale przy leżącym zbożu to była męczarnia. Mniej jak o 15cm nie idzie opuścić :)

Edytowano przez agcofun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Nie u mnie jest zwykły rozdzielacz mechaniczny żaden elektrohydrauliczny i też w ten sposób to działa nie da się opuszczać wolniej lub szybciej, ja mam wersję control a nie unicontrol może w tych z unicontrolem jest jakiś inny rozdzielacz ale wątpie aż sprawdzę jutro w katalogu. A co do koszenia wyległego zboża to da się :) , kwestia wprawy, ja nawet nie mam podbieraczy i daje rade. Już nie pamiętam w mf 24 też masz kolego w podłodze taką dodatkową dźwignie do sterowania wysokością hedera?

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agcofun    0

Tak mam w podłodze dodatkowy pedał do sterowania hederem, połączone jest to dźwigienką z rozdzielaczem. Kolego bizar pewnie masz słuszność w tym co piszesz ale nie zakładałbym postu gdyby nie przestało to działać w taki sposób jak opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Nie wiem kolego u mnie było tak od kupna zresztą motowidło też opuszcza się w ten sam sposób. Jak znajdziesz rozwiązanie to napisz co było przyczyną może u mojego też coś jest popsute. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj