Zaloguj się, aby obserwować  
sirmatti

topola energetyczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sirmatti    0

Witam.

Mam zamiar na próbe wsadzić około 100 sadzonek topoli energetyczne.mam już 60ar. wierzby energetycznej.

ziemia jest stosunkowo lekka.Teren nie jest podmokły a raczej suchszy.Słyszałem opinie że po ścięsiu jest bardzo ciężka a po wysuszeniu lekka/"rzadka"(duże słoje) i że szybko się pali nie dając energi.Zaznaczam że będzie ścinene to piłą motorową i po wyschnięciu cięte w rębaku.

Co lepiej?wierzba czy bawić się z topolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzeus    0

Też myślę o takiej "plantacji". Chcę ją zasadzić albo tym co Ty czyli JAP 104 albo topolą balsamiczną. Jak będziesz miał jakieś materiały na temat uprawy to wstaw proszę. Trochę tego mało necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmatti    0

a długo to rośnie?

bo krócej niż wierzba energetyczxna nie kalkuluje się bo sadzonki muszę sprowadzić kurierem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lesne
      Kto z was uprawiał, uprawia lub chce uprawiać rośliny energetyczne? Jak myślicie czy to jest opłacalne? Znam firmę, która dzierżawi ziemię od rolników, płaci całkiem przyzwoite pieniądze i tylko po to, żeby tam uprawiać rośliny energetyczne. Więc skoro komuś się opłaca...? Jak uważacie?
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił
    • Przez warchest
      witam mam takie pytanie otóż wyciąłem sporo sztuk topoli i mam takie pytanie gdyż za kilka lat bede musiał zmieniać dach na budynku oboro stodole ktora jest uzytkowana tylko do przechowywania zboża . budynek jest duzy wymiary bodajze 30 na 14 metrow . i teraz pytanie czy na tak duzej powierzchni można by było położyć drzewo topolowe bo jedni mowia ze tak inni ze nie ? czy poprostu lepiej sprzedac te topole a pozniej kupic drzewo sosnowe na dach . z gory dzieki za pomoc i odpowiedzi . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj