Skocz do zawartości

Zdjęcie

stare nieużywane opony w NOWYM!! ciągniku

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 16 październik 2013 - 19:19

stare nieużywane opony w NOWYM!! ciągniku pierwszy raz coś takiego widziałem i jestem trochę zbulwersowany.. chciał bym wiedzieć czy ktoś ma też takie zastosowanie w swoim ciągniku.
główny problem w tym że ciągnik jest z roku 2013 a opony ma założone z roku 2004(9 lat). nie będę pisał jaki sprzedawca/producent stosuje takie praktyki -zobaczymy jak się sprawa dalej potoczy- bo na oponach zaczynają pojawiać się pęknięcia. teraz proszę sprawdźcie przy swoich ciągnikach datę produkcji opony. (można ją znaleźć -najczęściej- po lewej stronie opony w jajowatym kółku czterocyfrowe oznaczenie, pierwsze dwie liczby to numer tygodnia, pozostałe to rocznik. często numer jest poprzedzony oznaczeniem XC . naprzykład XC(5012) co oznacza 50 tydzień 2012 roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stare nieużywane opony w NOWYM!! ciągniku Dzisiaj, 00:09
  •  

#2 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 16 październik 2013 - 21:16

stare nieużywane opony w NOWYM!! ciągniku W przyczepach rolniczych jest podobnie, większość producentów stosuje bieżnikowane opony.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2013 - 22:36

stare nieużywane opony w NOWYM!! ciągniku Dziewięcioletnie opony jeśli były magazynowane w zwykłych magazynach to tylko patrzeć jak się rozlezą lada moment, a już na pewno po gwarancji. :P
W cale bym się nie zdziwił jak by to była robota dilerów przy okazji handlujących ogumieniem że sobie odświeżają asortyment gumowy, albo producenci kupują po niższej cenie stare gumy i tną koszty, a rolnik jest tak zafascynowany że kupił za "połowę" ceny ciągnik {który realnie tyle tylko jest warty} że nic nie sprawdza, to wszystko można mu wcisnąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 październik 2013 - 11:42

stare nieużywane opony w NOWYM!! ciągniku Jeżeli kupiłeś nowy ciągnik z takimi oponami to powinienes domagać sie ich wymiany na nowe. Oczywiście jeżeli w umowie zakupu nie zgodziłeś się na stare. Z tego co mi wiadomo to opona uważana jest za nową jeżeli nie była przechowywana dłużej niż 3 lata. I sa na to odpowiednie normy.