farmer777

pytanie na temat ugoru

Polecane posty

farmer777    11

witam mak mawałek ugoru 60 arów spryskałem go glifocherb plus siarczan amonu w sobote ok 15 sierpnia go zaora bo będe miał jeszcze pług i czy może tak zostać na zime czy nie zacznie rosnąć trawa? a na wiosne chce po skibach nawóz dać i siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Trawa rosnąć nie zacznie -bo niby skąd - ale inne chwasty na pewno porosną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9241

Jeśli nie chcesz siać na jesieni, zasiej gorczycę albo rzepę po orce w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

na zim to zaorać jeszcze raz czyli mówisz żeby poplon posiać bo myslćie że po orce w sierpniu do zimy nie uczymam skip bez trawy mimo że ugór został spryskany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Wziołem teraz 2 ha ugoru nie uprawiane 4 lata tylko talerzowane planuje zsiekać trawsko randapować i po 2 tyg talerzówka i orka pod pszenicę zimową dobrze myślę zrobić? Jak nie to poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam mam pytanie mam ugór który był spryskny rand*pem i co zrobić zaorać i ztależować na wiosne czy teraz ztależowa zaorać i na wiosne uprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Jeśli minęły już magiczne dwa tygodnie to możesz talerzować. Z tego co rozumiem siew wykonany będzie na wiosnę więc z orką wstrzymaj się jeszcze aby zielono się nie zrobiło. Wiosenna orka to pomyłka, gdyż zbytnio przesusza glebę. Jedyne moim zdaniem co przemawia za wiosenną orką to szybsze ogrzanie gleby, ale ja należę do wyznawców jesiennej orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

czyli teraz mozna ztależować i gdzie po koniec wrzeia zaorać posiana będzie tam kukurydza i po tej orce zimowej myśle na wiosne odrazu na skiby nawóz uprawa i siew dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Odświeżę temacik.Ile trzeba zapłacić za talerzowanie 3ha ugoru ciężką talerzówką którą ciąga kirowiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam moje pytanie jest takkie mam okazje wydzierrzawić pole ugur tylko to pole jest podzielone na działi i są tam słupki granicz\ne na polu i czy bdzie sie to dało jkoś zorać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

ja miałem pole 0,7ha ugór 8lat aż drzewka już rosły część sam perz...

i zrobiłem tak:

- orka zimowa

- na wiosnę kultywator i brony z 4 przejazdy aż perz się wydrapał

- i posiałem groch 280 kg w tym miejscu, gdzie perz nie szło siewnikiem jechać wiec posiałem lejkiem i zmieszałem z ziemią kultywatorem.

- na końcu zawalcowałem całe pole.

 

i po siewie porządny oprysk duża dawka afalonu. potem jak groch miał z pierwsze wąsy to basagram i agil.

 

Groch był tak gęsty że wydusił wszystko, jedna wielka pierzyna jak robiłem podorywkę to perzu zero ;)

 

ps w tym roku mam ten sam problem bo znów dobrałem ugoru 1ha i grochu już nie chce bo cena będzie kiepska i tak myśle o gorczycy na nasiona co myślicie?

Edytowano przez m-93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

gryke też miałem w tym roku ja mam jedynie ten problem że kombajny nie posiadam.... a jak gryke zbiera się we wrześniu to potem po całym powiacie szukałem kombajnu bo wszyscy juz schowali ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisien102    3

Witam, zakupiłem w zeszłym roku 5 ha zaorałem zasiałem poplon i na zime głeboko zaorałem planuje zasiac jarą co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj