arek197627

CASE FARMALL 95A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    61

rewers jest hydrauliczny bo tam elektrozaworu nigdzie nie ma wszystko jest sterowane mechanicznie bez zbednej elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

co do podnośnika,agro masz rurowy + poznaniak zasypany do pełna, rozłożonego nie podniesie więc ten udźwig to jest taki teoretyczny, a lift o matic to fajna sprawa . a z tym sprzęgłem to może ktoś fachowo to rozstrzygnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

jeżeli chodzi o mokre sprzęgło to tylko modele bodajże ze skrzynią hydroshuttle je posiadają czyli 105 i 115 a reszta opcjonalnie przy wyborze tej skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o-sensei    0

Na przodzie mam założone 6 obciążników + masywny zaczep. Obciążniki ważą (chyba, o ile dobrze pamiętam) po 45kg każdy. Łącznie 270kg + zaczep-obciążnik.

 

Co do podnośnika to udźwig wynosi 3600kg. Tylko właśnie problemem jest to, że ciągnik jest mały gabarytowo i przez to są problemy z podniesieniem np takiego zestawu, bo środek ciężkości takiego zestawu jest wysunięty bardzo do tyłu i będzie podrywało przód do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropanna    0

Spalanie Farmalla 95A prasa john deere 5 l

siew agregatem 3m 8 l

transport dwie przyczepy 6 tonowe 10 l

orka pług 4x40 zagonowy 12 l

spalanie podane w przeliczeniu na godzinę zegarową

ogólnie super maszyna do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

jak oceniasz sprzęgło hydrauliczne czy szarpie przy ruszaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

mokre sprzęgło to co chodzi o to że rewers jest elektrohydrauliczny ?

tutaj raczej hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropanna    0

jak oceniasz sprzęgło hydrauliczne czy szarpie przy ruszaniu ?

 

 

 

sprzęgło hydrauliczne ( bajka ) działa bardzo płynnie

w pracach polowych rewers bezsprzęgłowy niezastąpiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek197627    0

witam mam pytanie co w Farmall 95A podlega wymianie przy pierwszm przeglądzie po 50mtg jeżeli znacie odpowiedz i już mieliscie taki przeglad to proszę o odpowiedz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

we wszystkich małych NH jest to , olej i filtr silnika, filtr lub filtry hydrauliki, filtr lub filtry paliwa

oleje w skrzyni i w moście zostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek197627    0

Dzięki za podpowiedz poniewaz będe miał taki przegląd na przyszły tydzień ale mam jeszcze jedno pytanko czy pierwszy przegląd musi zrobic ekipa z case !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie z case ale od dilera.

nie wiem czy musi ale lepiej żeby zrobiła

w autach wiem że nie traci się gwarancji jeśli pierwszy przeglądnie zrobi się u dilera , nie wiem jak ciągnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

żeby nie stracić gwarancji przegląd musi wykonać autoryzowany serwis, bo tylko on ma możliwość powiadomić case/producenta o wykonaniu takiego przeglądu zgodnie z wyznaczonym czasem/przebiegiem i z zachowaniem wszystkich standardów przewidzianych przez producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropanna    0

witam mam pytanie co w Farmall 95A podlega wymianie przy pierwszm przeglądzie po 50mtg jeżeli znacie odpowiedz i już mieliscie taki przeglad to proszę o odpowiedz !!!

 

Wymianie podlega tylko filtr i olej silnikowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

to ja rozszerze temat..jestem w trakcie zalatwiania formalnosci z zakupem case 95a formall powidzcie mi dobry wybór?? ile spali w plugu 4? czy jeszcze zmienic na inny..sam ciagnik wynosi 126tys,netto..jak myslicie dobra cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

jakie wyposażenie bo cena przyzwoita mi powiedział diler 129 w full wypasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

to ja rozszerze temat..jestem w trakcie zalatwiania formalnosci z zakupem case 95a formall powidzcie mi dobry wybór?? ile spali w plugu 4? czy jeszcze zmienic na inny..sam ciagnik wynosi 126tys,netto..jak myslicie dobra cena??

Cena bardzo dobra tylko ten ciagnik jest do lekkich prac a nie do pluga. do pluga to farmall u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Gdy kupowałem traktor 5 lat temu 95koni dawał radę ale dziś gdy areał ziemi się powiększa to przydałby się silniejszy min 120koni ,kupujesz w Farmaszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

ja pytalem w TECHPOMie w Krzywonosi myśle ze ta cena również do negocjacji była....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja powiem tak w ubiegłym roku miałem również kupywać case 85A i chyba miałem nawet cene 122tys netto w fullu. Ale jakos wyszło ze kupiłem Lambo R3 85 w "mechaniku" obciazniki klima pneumatyka no i niestety wziełem z mechanicznym rewersem (mam teraz tura) i cena 128netto. powód dlaczego lambo jeden najwazniejszy nie chciałem ciagnika z mała poj. silnika tak głównie postępuje Valtra z reszta chyba farmall ma o ile pamietam 3200? czy to nie za mało jak na główny ciagnik (tak jest u mnie na pomocnika moze byc). Wiadomo oba cagniki maja swoje + i - ale całokształt i informacje które zebrałem wyszło na sdf.

case

--ma słabszy podnośnik

--mniejszej srednicy koła (mniejsza przyczepność)

--stosunkowo niesprawdzony (nowość) silnik jak i takze cały ciagnik

--nie wiem jak u ciebie ale jakos niewygodny gaz nozny ten cały pret wystaje z podłogi (wystaje spod deski :) ) i dłuższa praca staje sie nie wygodna

--i najwazniejsze w tym samym czasie kupywał Ciagnik znajomy i własnie kupił ten ciagnik co ja miałem brac czyli case 85a i beda na łaka widze jak "pracuje" próbował ruszyć z grabiarka 7gwiazd i sam zgrzyt i zero reakcji.

--słabo wydajna klima

--ilosc zakresów i biegów w kazdym zakresie.

plusy

--fajna stylistyka i kolor jak dla mnie ciagnik czerwony to łądny ciagnik :D

--przyjazne otoczenie w kabinie i prawie wszystko pod reka (ale nie pod nogą )

--siedzonko pasazera !!

--przeszklony dach

-- podobno mocniejszy przodek ok. 2000kg gdzie ja mam 1800kg

--cena z pewnoscia to wziecia ale chyba i do stargowania :)

 

to co mi na szybko przyszło do głowy i mam nadzieje ze cokolwiek wniosłem do tematu :)

pozdrawiam

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj