Skocz do zawartości

Zdjęcie

mały problem z wom-em w mf 255

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MF255Rolnik

MF255Rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 18:55

mały problem z wom-em w mf 255 Witam jestem początkujący także proszę o wyrozumiałość. Mam mały problem z wom w mf 255, podczas jego pracy coś wyje, stuka w skrzyni. Dzieje się tak przy dużym obciążeniu np: rozrzutnik glebogryzarka. Gdy wom pracuje bez niczego czy z rozsiewaczem do nawozu z rotacyjną czy z cyklopem żadnego takiego stukania nie słychać. Dodam że żaden z biegów w skrzyni nie wyje biegi wchodzą bardzo ładnie. Rok temu były wymieniane tarcze sprzęgłowe I i II stopnia jak i przed wymianą jak i po wymianie stuka. Ogólnie to mi to aż tak bardzo nie przeszkadza, chodzi mi o to czy tam się nic nie rozsypnie czy popsuje? Czy Wy też tak macie? Czy można z tym pracować ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mały problem z wom-em w mf 255 Dzisiaj, 07:16
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:22

mały problem z wom-em w mf 255 Wyrobiony wałek sprzęgłowy drugie stopnia WOM z trybem napędowy ,duży luz na zębach i wycie lub stuki pod obciążeniem .

Edytowany przez JANCZAK1176, 02 wrzesień 2013 - 19:37.

#3 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:36

mały problem z wom-em w mf 255 Pierwsze pytanie, zawsze tak wyje czy tylko wtedy gdy masz wałek załamany np przy skręcaniu?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#4 Share MF255Rolnik

MF255Rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 21:21

mały problem z wom-em w mf 255 przy skręcaniu troszeczkę mocniej a tak to przy dużym obciążeniu. Koledzy można z tym pracować nic się nie rozsypie?

#5 Share MF255Rolnik

MF255Rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 12:51

mały problem z wom-em w mf 255 Może to tak ma byś, to aż tak głośno nie wyje. A w waszych ferdkach słychać coś jak jest wom włączony. Nic tu do rzeczy nie ma skręcanie czy załamywanie się wałka.

#6 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 wrzesień 2013 - 13:16

mały problem z wom-em w mf 255 Po pierwsze nie pisz posta posta pod postem bo dostaniesz %. Używaj opcji „Edytuj”. U mnie strzela coś w skrzyni tylko jak np. mocno skręcam z rozrzutnikiem albo coś w ten deseń. Ogólnie to pracuje cicho, ewentualnie troszkę wyje jak dostanie większego obciążenia. U mnie jak w tamtym roku wymieniałem tarcze to też zauważyłem wyrobiony nieco frez na tym wałku, nie bardzo miałem czas przy tym dłubać i został. Myślę, że strzelanie nie jest spowodowane podrobiebiem tego frezu.

Edytowany przez master20002, 03 wrzesień 2013 - 13:18.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:03

mały problem z wom-em w mf 255 Witam. Wycie pod obciążeniem - dużym lub przy zmianie kata krzyżaka wałka WOM-u to standard w MF 255 mam takiego od 1988 roku ma przepracowane ponad 18 tys mtg i zawsze wył pod dużym obciązeniem np.max pos.na rozrzutniku lub w rotacyjnej w trawie 1m itd. stukanie i pukanie jest wtedy gdy masz brak osiowośći w wałku przegubowym WOM-u i podczas ustawienia podnośnika -metalowej dźwigni od strony siedzenia kierowcy na maxymalnej wydajności niebieskie pole siłowa wtedy stuka pompa.\
Pozdrawiam

#8 Share MF255Rolnik

MF255Rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 20:46

mały problem z wom-em w mf 255 Dzięki koledzy podnieśliście mnie na duchu :) A czy rodzaj wałka przekazu mocy może mieć tu coś do rzeczy?

Edytowany przez MF255Rolnik, 03 wrzesień 2013 - 20:53.

#9 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 07:04

mały problem z wom-em w mf 255 A bo ja wiem... Może też być tak, że krzyżaki na wałku kończą swój żywot i zaczynają hałasować. Ogólnie to nie ma znaczenia czy stary czy nowy wałek, byle tylko nie miał luzów i krzyżaki się nie zacinały.

#10 Share MF255Rolnik

MF255Rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 14:03

mały problem z wom-em w mf 255 Wczoraj maiałem takie przypadek jak włączyłem wom z opryskiwaczem to nic nie stukało tylko jak przekręciłem w opryskiwaczu (nowszy typ) taką wajchę na ciśnienie (u mnie jest czerwona koło rozdzielacza) zrobił się opór i wtedy zaczeło lekko stukać czy Wy też macie coś takiego że choć lekko stuka?

#11 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 19:28

mały problem z wom-em w mf 255 U mnie to strasznie się tłucze pompa w opryskiwaczu. Może u Ciebie też gdy dostanie oporu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share MF255Rolnik

MF255Rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 19:43

mały problem z wom-em w mf 255 Tylko że on jest nowy ma 1 rok a jak zapnę go do t 25 to nic nie słychać może niektóre ferdki tak mają?