Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

148 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 18:16

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Jak zabespieczyć, osłony są pomimo tego czami się zdaża że wybije, często tracicie szyby?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Dzisiaj, 18:58
  •  

#2 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 18:21

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Kiedyś jak mieliśmy osłonę to jakoś częściej leciały szyby a teraz nie mamy osłony na kosiarce to ostatnią szybę wybiliśmy dwa lata temu ja mało kosze bo mam jakiś lęk od tego jak kamień trafił w przednia szybę
U nas niektórzy zakładają siatki na kabinę

#3 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 18:23

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Ja mam kosiarkę bez osłon (zniszczone) i jeszcze ani jednej szyby nie wybiłem...ale mam zamiar kupić osłony, gdyż lepiej kosiarka wygląda... :(

Ale są inne sposoby na ochronę szyb... :(

http://www.agrofoto....image31851.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 30 grudzień 2007 - 18:25

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Najlepiej zebrać kamienie ;] z łąk my mamy taką plandeke i nic kamienie nie walą po szybach,tylko w ostatnich pokosach nuż nam wyleciał i wybił w dzwiach szybe dolną w zetorku ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 19:51

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! A co jak są kretowiska co roku nowe kretowiska lub dziki poryją, poza tym zawsze na nowo zasianej łące zgrabiarka wyciągnie jakiś kamyk, no i ta siatka na tym zetorze to sprawdza się w ogóle?

#6 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 19:54

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Jak na Mikołaja zetorku to chyba pomaga ;] takto by nie zakładał on ma chyba duzo kamieni na łąkach to to sie przydaje ja dużo nie mam więc mi nie potrzeba takiego ;]

Jak masz dużo kamieni to radził bym takie coś zrobić i zakładać na czas koszenia ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:00

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Od kiedy mam osłony to często się nie zdarza, no ale jednak się zdarza, a jak pomyśle że np. w nowym ciągniku szyba kosztuje blisko tysiąc pln a szklane drzwi i 2 razy tyle to już sprawa jest poważna, więc czy taka siatka wisząca przylegająca do szyby zabezpieczy dobrze/? Zawsze to jakiś % mniejsze prawdopodobieństwo wybicia, no ale kiedyś ojcu przestrzeliło i szybę w drzwiach i przednią szybę jednocześnie to jaka to siła musiała być?>

#8 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:03

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Taka siatka to bardzo dobry sposób...przecież widać jak się szybko kręcą bębny w kosiarce, to siła jest ogromna... :(

#9 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:04

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! My mielismy tylko w drzwiach powybijane szyby tera mamy takie z plastiku ale jakoś inaczej sie nazywają ;/

Zawsze mniejsze ryzyko jak sie czymś zabezpieczy ;]

#10 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:07

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! my mamy osłone za kosiarke i tez nam raz strzelił kamien i wybił górna szybe w dzwiach ;/;/, najlerpiej załozyc siatke albo plekse zamiast szyby :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:08

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Z pleksi też miałem, problem w tym że z czasem matowieją i robią się siwe i słabo widać, może się nie wybiją ale z czasem pękają, bo tracą elastyczność, ni i jak porobią się rysy to jechać pod słońce to masakra 5 lat miałem przednią z pleksi, teraz za darmo bym przedniej takiej nie chciał :(

#12 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:09

my mamy osłone za kosiarke i tez nam raz strzelił kamien i wybił górna szybe w dzwiach ;/;/, najlerpiej załozyc siatke albo plekse zamiast szyby :(

O właśnie my mamy pleksi zapomniałem jak to sie nazywało xD o wiele taniej wychodzi niż szyba w drzwiach to jeszczo moze być ale jak pójdzie tylna czy boczne te duże to chyba lepiej kupić nową normalną. Bo słabo widać z pleksy ;/

#13 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:46

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! a jak rejestrujecie takie ciagniki z pleksa?a przecie bebny kosiarki kreca sie do tylu wiec bez oslony z tylu jest lepie bo wylatuja daleko.ja mam potargana i wszystkie szyby,tyle ze u nas kamieni malo,dopiero w sasiedniej wsi sa krzemienie wiec nieraz bebnia po szybach

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 31 grudzień 2007 - 00:58

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! W moim byłym technikum raz się zdarzyło, że podczas pracy z rotacyjną została wybita szyba w Ursusie 3512 (ta co jest na dole przy kabinie). Wymienili ja na nową z pleksy. To był jedyny taki przypadek od 6 lat. Oczywiście kosiarka miała dobre fartuchy. Najwidoczniej los tak chciał.

#15 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 10:41

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! niektórzy po prostu do koszenia trawy zdejmują szybę i drzwi

#16 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 10:43

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Drzwi to u nas zawsze na lato są wyjęte ale do szyb to trzeba trochę czasu żeby wszystkie powyjmować

#17 Share ciomek666

ciomek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 10:50

niektórzy poprostu do koszenia trawy zdejmujo szybę i dżwi

Nie radze tego praktykować jeśli nie chcesz dostać kamieniem w głowę :(
Ja koszę bez osłon i nigdy mi szyby nie wywaliło

#18 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 10:56

niektórzy poprostu do koszenia trawy zdejmujo szybę i dżwi

nie no bez przesady cały dzień zejdzie na wyjmowanie szyb a my drzwi mamy zawsze wyjęte na lato i tylko tylną szybę jak kosimy kuku ;]

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 11:15

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! W drzwiach trochę tańsza jest szyba od przedniej, bo już kilku takich oszczędnych było i zdejmowali drzwi a przednie szyby wybijało, taka siatka to dobry patent, albo ładnie po kabinę i położyć drugą szybę z pleksi, arkusz pleski 1x2m kosztuje 100 zł a byle profilowana szybka od 500 pln w górę więc może warto :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 11:28

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Mi jak narazie nawet nóż nie wypadł.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53