Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności )

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilmaster88

kamilmaster88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 11:39

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Witam. Mam Claas-a Dominator-a 98SL Maxi z 88 roku. Problem polega na tym że włączając młocarnie i heder lampki od awaryjności ( przenośników zbożowych kłosowych pochyłego itp ) Nie gasną . A z tego co mi wiadomo gdy wszystko jest OK to nie powinny się zapalać , dopiero gdy jest awaria i przenośnik stanie to wtedy powinno się zapalać kontrolka i brzęczek dawać sygnały . Także jak widzicie mam problem z elektryką tej całej ,,centrali sterującej,, mówiąc po chłopsku wyświetlacza . Także zauważyłem dziwne latanie wskazówki na zegarze przy kierownicy , mam włączoną młocarnie i chcąc jechać do przodu posuwam lekko joistic i wskazówka od obrotów szaleje . Co jest przyczyną ? Czekam na wszelkie pomocne wskazówki ;) bardzo dziękuję za wszelkie próby pomocy , jeśli coś wyjaśniłem niezrozumiale proszę powiedzieć , spróbuje wytłumaczyć ponownie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Dzisiaj, 22:18
  •  

#2 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:55

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Lampki Ci nie gasną, bo masz za małe obroty, zwiększ obroty silnika i zgasną. A jak wskazówka wariuje to szukaj przetartego kabla. Może też wsuwka na czujniku się obluzowała?

Edytowany przez MariuszE38, 17 lipiec 2013 - 08:01.

#3 Share kamilmaster88

kamilmaster88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:03

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Daje obroty na max i nie gasną te kontrolki... wsuwka na jakim czujniku ? Chodzi Ci o te 2 wsuwki co idą do joistica ??

#4 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 22:51

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) dobrze sie na tym nie znam i dopiero pierwszy sezon przedemną na 98 clasic ale z tego co się orientuję to za te czujniki jest odpowiedzialny moduł sterowania czujnikami taka czarna większa puszka obok bezpieczników ale by to stwierdzić to musi byc dobry facowiec

#5 Share kamilmaster88

kamilmaster88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 23:22

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Moduł mam dobry bo sprawdzałem z innym dominatorem . Jak opuszczam heder to zapalają mi się kontrolki od awari przenośników i stop razem z nimi , do tego brzęczek alarmuje dźwiękowo ... Co jest grane ? Nie mam pojęcia proszę o pomoc

#6 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 00:03

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) z prawej strony pod pomostem na podajniku pochyłym poniżej osi napędzającej podajnik pochyły jest czujnik wysokości hederu może on jest odpowiedzialny za twoje kłopoty bo wysokość hederu nie powinna mieć wpływu na czujniki ,jest jeszcze na osi podajnika pochyłego z prawej strony czujnik obrotów lub awaryjności może przy opuszczaniu hederu zmienia się pozycja tego wałka sprawdż czy nie ma nadmiernego luzu na łożysku lub wyregulować odstęp tego czujnika

#7 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 08:00

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Wsuwka na czujniku obrotów młocarni.

Edytowany przez MariuszE38, 17 lipiec 2013 - 08:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Dzisiaj, 22:18
  •  

#8 Share kamilmaster88

kamilmaster88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 19:21

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Sprawdzę i dam znać czy pomogło

#9 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:36

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Moich problemów z elektryką ciąg dalszy .

Proszę mi powiedzieć bo już zgłupiałem .Te lampki na pulpicie także powinny się palić jak włączamy młocarnie i heder ale jak nie mamy podpiętego hederu ?
Czy dopiero działają jak powinny jeśli mamy podpięty heder ?

#10 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 23:22

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) u mnie w 98 clasic (z podpiętym hederem) włączam napęd młocarni na średnich obrotech silnika kontrolki nie świecą a przy włączaniu hederu wystarczy lekko przycisnąć dżwignię 5 milimetrów kiedy jeszcze jest za mały ruch dżwigni by napęd się załączył zaczynają zapalać się kontrolki awaryjności dżwignię przyciskam do konca nadal się palą i słychac brzeczyk ale po dodaniu gazu na max kontrolki gasną to wydaje mi się że pod dżwignią włączania hederu powinien być jakiś stycznik

#11 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 10:54

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Ok ale mi chodziło oto czy te kontrolki palą się także bez podczepionego hederu czy tylko jak jest on podczepiony .

#12 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 19:57

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) powinny dzialac tak samo z podpietym jak i odpietym hederem. przeciez na hederze nie ma chyba czujnikow, wiec jak masz odpiety heder i dasz gazu na max powinny ci zgasnac kontrolki

#13 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 22:41

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) jest jeden czujnik awaryjności znajduje się na górnym wałku podajnika pochyłego który to zaczyna się obracać po włączeniu hederu jeśli wszystko jest sprawne to po włączeniu tylko młocarni nie powinny kontrolki się palić ale jak pod dżwignią włączania hederu uskodzony jest stycznik lub żle wyregulowany to w takiej sytuacji będą się palić kontrolki awaryjności ale po włączeniu podajnika pochyłego(hederu) powinny kontrolki zgasnąć oczywiście przy obrotach max

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share agrofan98

agrofan98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Wykrywacze metali
    Majsterkowanie
    Snowboard

Napisany 03 sierpień 2014 - 11:52

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności ) Mam ten sam problem, dzień wcześniej kosiłem i było wszystko ok. Wracałem w deszczu, kombajn stał na dworze, drugiego dnia chcąc zacząć kosić kontrolka zaczęła szaleć pipczeć i denerwować. Zamieniłem czujnik od sieczkarni i wszystko grało więc to nie wina czujnika tylko, jak kolega mówi przetartego kabla, może któryś bezpiecznik jest przepalony, któryś moduł niesprawny, lub gdzieś dochodzi do zwarcia. Również jeśli chodzi o elektronike to światła przednie nie reagują w ogóle na przełącznik, gasną dopiero po wyjęciu bezpiecznika :/