pawel2296

Kosiarka rotacyjna-problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

też mi się zdaje, że to pasek trzeszczy bo nożyki to oczywista sprawa.... wpadnij jak się rozleci a póki co jedź kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To stuknięcie to tak jak by sprzęgło . Moim zdaniem szukasz ducha . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAF    0

Mam problem z moją kosiarką. Mianowicie pęka piasta talerza roboczego (nr 13 strona 29) i jej reszta zostaję razem z łożyskiem w piaście talerza ślizgowego (nr 17 strona 29). Zdarzyło się to raz, wymieniłem całe ułożyskowienie na nowe i po 8 ha znów pękło w tym samym miejscu. Jaka może być tego przyczyna? 

Rozebrałem też skrzynie od góry i zastanawiam się czy koło stożkowe (nr 15 na stronie 25) powinno chodzić nieco w lewą i w prawą na wałku, czy to jakaś usterka i czy może być ewentualną przyczyną pękania piasty?

Tu instrukcja z rysunkami i numerami, które podawałem w nawiasach http://agrotechnika24.pl/img/cms/caĹ‚a instrukcja MEWA 1,35 I 1,65.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
Dnia 30.06.2021 o 13:45, DAF napisał:

Mam problem z moją kosiarką. Mianowicie pęka piasta talerza roboczego (nr 13 strona 29) i jej reszta zostaję razem z łożyskiem w piaście talerza ślizgowego (nr 17 strona 29). Zdarzyło się to raz, wymieniłem całe ułożyskowienie na nowe i po 8 ha znów pękło w tym samym miejscu. Jaka może być tego przyczyna? 

Rozebrałem też skrzynie od góry i zastanawiam się czy koło stożkowe (nr 15 na stronie 25) powinno chodzić nieco w lewą i w prawą na wałku, czy to jakaś usterka i czy może być ewentualną przyczyną pękania piasty?

Tu instrukcja z rysunkami i numerami, które podawałem w nawiasach http://agrotechnika24.pl/img/cms/caĹ‚a instrukcja MEWA 1,35 I 1,65.pdf

U mnie ta sama sytuacja w kosiarce ze Słupska, po skoszeniu 12 ha odcięło piastę roboczą tuż za zwężeniem. Obstawiam wykonanie z materiału gównolitu i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Tez zauwazyliscie ze ten uszczelnaicz na walku pionowym calego bebna ktory wchodzi do skrzyni jest bez sensu zalozony na zebatke. Przeciez olej bedzie uciekal meidzyz ebatka i walkiem i miejscy gdzie jest klin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
17 godzin temu, mds212 napisał:

Tez zauwazyliscie ze ten uszczelnaicz na walku pionowym calego bebna ktory wchodzi do skrzyni jest bez sensu zalozony na zebatke. Przeciez olej bedzie uciekal meidzyz ebatka i walkiem i miejscy gdzie jest klin

W zębate na klinku idzie filc uszczelniający pod pierścień segera, to ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
18 godzin temu, mds212 napisał:

Tez zauwazyliscie ze ten uszczelnaicz na walku pionowym calego bebna ktory wchodzi do skrzyni jest bez sensu zalozony na zebatke. Przeciez olej bedzie uciekal meidzyz ebatka i walkiem i miejscy gdzie jest klin

W zębate na klinku idzie filc uszczelniający pod pierścień segera, to ma sens

 

4 minuty temu, mds212 napisał:

Jaki filc? W katalogu nic nie ma

Zajedź do sklepu rolniczego zapytaj o taki filc i go tam wciśnij, problem się rozwiąże. Pod wpływem oleju filc napęcznieje i spełni swoją funkcje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, mds212 napisał:

Jaki filc? W katalogu nic nie ma

Ale w kosiarce jest.

A dlatego filc, żeby delikatnie olej spływał na łożyska poniżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Mi z tym filcem doradził gostek w sklepie, który tudzież zajmował się mechaniką w skrze obok. Działa metoda i sprawuje się do dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

więc to raczej jakiś mexhaniorow z skru niż oryginalne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
2 godziny temu, mds212 napisał:

więc to raczej jakiś mexhaniorow z skru niż oryginalne rozwiązanie.

Słuchaj, róbta co chceta, ale jeśli pytasz o poradę to ktoś radzi, nie chcesz - niech dalej cieknie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Pewnie ktos w fabryce tak wymyslil zeby tylko cieklo/smarowalo łozysko tylko podczas pracy kosiarki bop normalnie gdy maszyna nie pracuje olej jest nizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

A czy meidzy ta piasta a o rama kosiarki nie powinno sie dac jakiejs uszczelki ewentrualnie silikonu?

piasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj