Zaloguj się, aby obserwować  
damiano2007

Który kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damiano2007    0

Witam Panowie

Mam takie zayptanko ponieważ chcę kupić jakiś kombajnik do 80 tysi na 20ha pola do samego zboża. Bez sieczkarni - zbieram słomę do ścielania. Pola w miarę równe - płaskie tereny.

Zastanawiam się nad Bizonami a konkretnie rekordem (ten niebieski bo ma już lepsze chłodzenie - nie przegrzewa się) i BS 110.

Zastanawia mnie tylko jeden fakt w tej samej cenie kupię 5 lat młodszego BS'a zamiast mniejszego rekorda.

Ktoś mógłby mi powiedzieć czemu tak jest? Przecież wydajność BSa jest sporo większa? jakieś wskazówki, oczytałem się tematów i mam mętlik w głowie...

 

 

Czemu tak różne ceny!? :wacko: :wacko: :wacko:

 

Konkretnie myślę nad takimi pojazdami

 

http://otomoto.pl/bi...6t-A282198.html

http://otomoto.pl/ne...10-A304837.html

http://otomoto.pl/bi...10-A308364.html

http://otomoto.pl/bi...rd-A199395.html

http://otomoto.pl/bi...58-A311612.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano2007    0

No właśnie mam warfame na stalowe wałki i po zwykłym internationalu 431 robi straszną siękę jak jej słoneczko przygrzeje. Muszę zawsze prasować rano jak wilgna... i obawiam się, że po Bsie będzie jeszcze gorzej - racja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 20 ha moim zdaniem nie opłaci się kupować kombajnu za 80 tyś. Za te pieniądze będziesz miał usługę na kilka ładnych lat.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano2007    0

No tak... ale sam też przy okazji coś przyrobię mucąc komuś :)

Mam gotówkę, więc chciałbym w coś zainwestować bo jak to wiadomo w rolnictwie teraz, dziś są piniądze, jutro nie ma;/

A co myślicie o dominatorkach class? :) Nie gubią zboża, czyste dają, tylko kurde jak z awaryjnością....

hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

te dwa BS są sprowadzone z Białorusi - osoby które je sprzedają kupiły je na wschodzie z około 10 - 15 tys $ czyli połowę tego co chcą teraz. One po prostu po tyle tam chodzą dlatego ich cena jest konkurencyjna. Gdybyś chciał kupić BS od polskiego rolnika nie wiem czy za 120 tys uda Ci się kupić... Rekordy te które tu nam prezentowałeś są prawdopodobnie polskie od nowości, pierwszy tylko miał chyba pecha i trafił na nie do końca dobrego właściciela. Zazwyczaj ich ceny są troszeczkę wyższe.

BS to kombajn który (wg. uzytkowników AF) skosi Ci nawet 140 ton zboża na dzień (nie do końca w to wierze) Rekord - nie osiągnie połowy z tego (zakładam 10 ha po 7 ton pszenicy)

Problem jest taki że do BS z Białorusi będziesz musiał dołożyć sporo... Kupiłem takiego w styczniu netto kosztowało mnie to w granicach 55 tys. Przez 3 miesiące ciężkiej pracy której Ci nie życzę razem z sieczkarnią i stołem do rzepaku, który robię sam, wydałem blisko 20 tys zł. Kombajn był rozebrany momentami na żyletki - zmieniałem i smarowałem 99% łożysk, prostowałem regenerowałem cuda... do Jęczmienia ozimego zostało nam około 50 dni a ja jestem na etapie malowań i wykańczania kabiny. Fakt jak z elektrykiem uruchomiliśmy cały układ kopiowania terenu to cieszyliśmy się jak dzieci, ruszając klapami pod hederem i patrząc jak podajnik pochyły zmienia położenia.

Rekord ok fajny kombajn ale to ciągle te same rekordy (nie mówię o milenijnych!) BS to jednak troche czujników indukcyjnych, komputer, aktywne kopiowanie terenu (ustawiasz - naciskasz i kombajn sam kosi) Wiele prostszych rozwiązań, są i poje*ane...

kolejna rzecz to części - Rekord praktycznie wszędzie, a na specjalne rzeczy do BS musze czekać 20 godzin. Co do małych rzeczy to podobnie jak z Z056 - agroma lub tokarze.

Porównanie Dominatora do tych dwóch napisze Ci innym razem. Mam nadzieje że trochę objaśniłem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano2007    0

Super, jest Ci bardzo wdzięczny. Już bynajmniej wiem, że niska cena to pewne wydatki - więc kupisz coś w stylu uszkodzonych klocków lego które musisz kleić i dokupywać nowe.

W takim razie czekam na Twoje opinie co do Dominatorków :)

Pozdrawiam i dziękuję! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano2007    0

A co Panowie sądzicie o Classach, zastanawiam się nad seria 8X czyli 85, 86,88 z hederem ok 4.2, bez sieczkarni. Myślę, że hydrostat też zbędny? Co wy na to? Jaki silnik, perkins czy merol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Powiem tak kolego... Na te 20ha to większego kombajnu jak Z056 albo Z058 nie potrzebujesz...a bs jest po prostu za duży! Dwa dni i masz po żniwach, nie wiem czy jest to warte 80tysi... Przygotuj 40TYS i kup naprawdę zdrowego "supera" a jak już się upierasz to dołuz dyche i popatrz za jakimś rekordem. Jakoś nie chce mi się wierzyć że te czerwone non stop się grzeja, przecież kosiły setki ha w pgr i jakoś tam chodziły. A za zaoszczędzone pieniądze zmien sobie ciągnik albo kup jakieś fajne maszyny z których będziesz miał pociechę trochę więcej niż ten przysłowiowy tydzień żniw. Pozdrawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

za ta kase masz zachodni sprzęt.. nie kupuj bizona porażka. jak chcesz wywalic tyle kasy to kup jd 1075. albo już cos z 11stki dostaniesz.. lub claas 86-96 nic lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj