Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 luty 2009 - 08:33

Hodowla królików U mnie to samice tydzień przed porodem szykują gniazdo, a ty @kombajn masz tą samice gdzieś w pomieszczeniu czy na dworze jest?
Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 07:30
  •  

#302 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 23 luty 2009 - 09:00

Hodowla królików Wszystkie moje króle są w pomieszczeniu gdzie stale panuje dodatnia temperatura
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#303 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 23 luty 2009 - 10:25

Hodowla królików

Widzę że są jeszcze odpowiedzi co do mojej sprawy <_< a wiec tak: sprawa na chwilę obecna wygląda następująco, samica została pokryta wtórnie, planowany wykot na 26-27luty czyli czwartek piątek, samica przytyła i urósł jej brzuszek ciągle poleguje, już od dwóch dni nosi słomę i coś tam układa, czy nie za wcześnie? Jak wcześnie samice w waszych stadach zabierają się za budowę gniazd?

Jeśli samica przekopuje słomę, to znaczy, że jest kotna. Jeżeli natomiast zrobi przedwcześnie, tak w okolicy 15 dnia ciąży gniazdo i wyścieli je puchem, to jest to objaw ciąży urojonej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 luty 2009 - 10:28

Hodowla królików Wiesz może ambitny to tak, jestem świadomy że to nie załatwi sprawy z karmieniem, siana mam pod dostatkiem, 18 ha łąk, to zawsze coś się znajdzie, owsa po sufit, bo mój ojciec kupuje bardzo tanio owies po obróbce z centrali nasiennej, czyli to co nie nadaje się na siew sprzedają za grosze. Krowy wszystkiego nie wyjadają, więc można zacząć coś innego do krów, niby chcieliśmy na wiosnę 2010 wstawić 20 byków, ale to i tak za mało, aby zużyć wszystkie zapasy stworzone przez trzy lata <_< Nie wiem czy nie lepiej zrobić do okoła taką cienką a głęboką warstewkę betonu, tak na 30 cm głęboką i 5-10 cm szeroką, przydała by się, bo słupki od siatki by stabilniej stały, policzę dokładnie koszty, i będę myślał poważniej, narazie zbieram fundusze na start. Teraz kończę gimnazjum, więc muszę się na razie skupić na wyborze dobrej szkoły, a w wakacje zacznę chów królików. Na początek chciałem wstawić 10 samic i dwa samce, aby zobaczyć co i jak, nabrać troszku doświadczenia, a jak wszystko pójdzie pomyślnie to wszystkie samice będę zostawiał na regeneracje i powiększanie stada rozpłodowego :lol: Aha, betoniarkę mam swoją, tak że przydał by się tylko cement żwir itp. :D

Edit : A chciał bym zrobić wybieg, ponieważ na podwórzu miał bym tylko miejsce dla 100 samic, może 200, ale już nie będę miał miejsca na młode do tuczu :D

#305 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 23 luty 2009 - 11:05

Hodowla królików To wybieg miałby być dla samic? Ja wolał bym trzymać tam młodzież i zwierzęta do tuczu i sprzedaży. Stado podstawowe chyba lepiej żeby trzymane było w klatkach
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#306 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 luty 2009 - 11:25

Hodowla królików Tak to ma być wybieg dla zwierząt do tuczu, samice będą na podwórzu w specjalnym pomieszczeniu <_<

#307 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 23 luty 2009 - 11:52

Hodowla królików Teraz sprawa się wyklarowała <_< ale według mnie koszt budowy takiego wybiegu to spory wydatek... jak jeszcze murek i fundament pod siatkę byś chciał robić, masz już wstępny kosztorys? a masz zapewniony jakiś zbyt? Bo nawet od 10 samic to młodych przy jednorazowym wykocie wszystkich będzie sporo

#308 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:04

Hodowla królików http://www.hodowlany...wanizowana.html Nad siatką to myślałem że chyba ta może być, wystarczy mi 100 metrów, wkopie gdzieś na 30 cm, myślę że robienie fundamentów mija się z celem, więc wykorzystam prawie nowe słupki od pastucha dla krów, których już nie używamy, koszty nie będą aż tak straszne, myślę że w 600 zł się zamknę, <_< Zbyt praktycznie w 90% mam zapewniony tak że warto o tym pomyśleć, aby mieć dobre przyrosty i czerpać z tego nie małe zyski muszę zapewnić królikom dobry klimat i pasze, więc myślę że wydanie 600 zł na wolierę mi szybko się zwróci :lol: Jeżeli króliki będą przeskakiwać przez 70 cm nad ziemią siatkę, to zastosuję tą http://www.hodowlany...wanizowana.html

Zapłacę 150 zł, a będę miał siatkę wysokości 120 cm, ale zrobacze jak to u mnie z ptakami drapieżnymi, czy będą się do nich garnęły, jak wiatrówka nie wystarczy to fundne nad całym wybiegiem taką siatkę i nie będę się musiał martwić że coś mi królika skonsumuje :D Myślę że tak 200 młodych się zmieści w wybiegu 600 metrów kwadratowych :D

#309 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:08

Hodowla królików Myślę że bez problemu zmieścisz dwa razy większą obsadę na tyłu metrach, a odbiorcą to jakiś skup czy firma?

#310 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:15

Hodowla królików Skup <_< dokładnie to ten pan co nie tak dawno ogłaszał się na AF, rozmawialiśmy rozsądnie, po większą ilość przyjedzie, tak że teraz tylko kasa na dobry start, i można biznesik kręcić. Już od paru ładnych lat czaiłem się koło tego tematu, lecz zawsze ograniczał mnie brak zbytu :lol: A teraz jak jest to śmiało mogę zacząć, cena przy większej ilości rośnie, więc nastawię się na ilość, a pomysł wybiegu zrodził się że mam sad za domem, króliki lubią świeże powietrze, lubią trochę po biegać, a podwórze mam wąskie, jedyne miejsce to na klatki dla samic by było, i 200 będzie ciasno, w razie z zwiększeniem pogłowia, oczewiśie jak jakieś rozsądne zyski z tego będą, to ojciec udostępni mi więcej paszy i jakieś większe pomieszczenie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:26

Hodowla królików Ty endrju a napisz mi jak ty sobie to wyobrażasz. Chcesz wpuścić do tej zagrody 200 królików ale w jednym wieku czy jak ?? I jak długo masz zamiar ich tam trzymać ??

#312 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:26

Hodowla królików Temat jak dla mnie przemyślany i dość sensowny <_< teraz tylko kupić dobry materiał hodowlany na stado podstawowe i mnożyć :lol: pozostaje tylko kwestia budowy klatek dla samic lub ewentualnie jeśli będą w budynku jakiś zagrodzeń a to też jakiś koszt

#313 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 luty 2009 - 14:35

Hodowla królików Wiesz w miarę powiększenia hodowli, będę powiększał wybieg, widomo będzie on na 100% podzielony na grupy wiekowe, choć będę próbował tak po ustawiać kocenia samic, aby było dużo do odstawy na raz, aby z zbytem pojedynczych sztuk nie było problemu <_< Zagrodzenia w budynku już są, a klatki to nie problem jak dla mnie :lol: Trzymać mam je tam zamiar wprost od odsadzenia od samicy aż do osiągnięcia wagi 4- 5 kg, lub więcej zależnie od rasy :D Czyli docelowo 3 miesiące intensywnego tuczu, czyli wszystkiego pod dostatkiem :D

#314 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 23 luty 2009 - 15:03

Hodowla królików No teraz to mnie dobiłeś - chcesz osiągnąć 4-5 kg lub więcej w 3 miesiące ?? Hahaha
Powiem ci tylko tyle że trzymanie grupy królików do takiej wagi to zdecydowanie dłużej, a poza tym króliki będą walczyć między sobą, okaleczać się no i co najważniejsze takie 3-4 miesięczne już zaczynają się interesować płcią przeciwną więc może dochodzić do niekontrolowanych pokryć. Moim skromnym zdaniem zanim zaczniesz planowanie to radzę najpierw zacząć od przeczytania kilku mądrych książek o hodowli królików.

#315 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 23 luty 2009 - 15:09

Hodowla królików Oczywiście samicę będą raczej na wybiegach szybciej przyrastać. Bo samce będą włączyć pomiędzy sobą i tak szybko nie urosną. No a kilka lektur warto przeczytać, ja już kilka przeczytałem ale nadal jeszcze nie wiem dużo rzeczy.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#316 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 luty 2009 - 15:12

Hodowla królików U byłego chłopaka siostry chowają króliki. Na jesieni wypuszczają je na podwórko i do ogródka (samice i samce są osobno). Na podwórku aby miały się gdzie schować odwrócili dwukółkę samochodowo do góry kołami i było schronienie <_<

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#317 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:27

Hodowla królików endrju a gdzie będziesz trzymał tyle królików w czasie nocy? Bo napisałeś że w nocy będziesz je zabierał z wybiegu. A i połapać 100 czy 200 królików to też nie lada wyzwanie. Trzeba chociaż ze dwie osoby. Ale widzę że masz do tego zapał a to najważniejsze.
hoduję króliki

#318 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:32

Hodowla królików Może po prostu nie będzie ich łapać a przepędzi do jakiegoś pomieszczenia albo może wybudować im tam jakieś zadaszenie??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#319 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:45

Hodowla królików A więc będzie tam specjalne pomieszczenie na wybiegu, może z deka przesadziłem że w trzy miesiące do 4 kg, ale myślę że w 5 dam rade. Co do czytania książek, to może i racja w prawdzie mam jeszcze czas, ale człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, fakt lepiej jak tych błędów jest jak naj mniej <_< A samice i samce będą oddzielnie, tu nie ma obaw. Ale tym że samce będą się gryzły to mnie rozwaliłeś, to co mam chować każdego oddzielnie w własnej klatce czy jak ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:54

Hodowla królików No niestety ale tak byłoby najlepiej. Bo często jeden samiec innemu słabszemu lubi dobierać się dooo...no wiesz chyba.
Samice śmiało mogą być razem. A nad jakąś konkretną rasą myślałeś??
hoduję króliki