Polecane posty

BukeR    10

Witam.

Mam pytanie dotyczace EHR'u w Agrotronie K420. Przyprowadziłem dzisiaj od dealera i chciałbym się zapytać czy taka jest obsługa EHR w Agrotronie.

Nie A mianowicie wyczytałem w instrukcji że - po odpaleniu ciągnika trzeba odblokować podnośnik trzymając czerwony guzik, potem podnośnik obsługuje się zielonym przyciskiem obok owego guzika, a głębokość ustawia się tylko tym dużym zielonym pokrętłem? Mam MF'y z EHR'em i tak podnośnik obsługuje się pokrętłem, oraz guzikiem szybkie podnoszenie opuszczanie.

I czy kręcenie dużym zielonym pokrętłem nie powinno zmieniać wysokość ramion góra/dół? Tzn. przekręcając pokrętło np. maksymalnie w prawo ramiona unoszą się na maksymalną wysokość? Bo ramiona nie reagują na kręcenie tym pokrętłem, a podnośnik da się podnieść lub opuścić tylko zielonym guzikiem lub z błotników.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1

musisz chyba przekręcić całe pokrętło bo jest pokrętło i na nim drugie, to te pierwsze musisz. A lampka czerwona nie może się stale swiecić, tylko migać, wtedy jest odblokowane.

 

i jeszcze masz wolne opuszczanie za sobą po prawej stronie taki guzik jak do szybkiego opuszczania tylko czarny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

do tego regulacja musi byc z siłowej na pozycje mieszaną - ciśnieniową wtedy działa duże pokrętło - ustawiasz głębokosc pracy itp, ponadtto szybkosc opadania, no i najpierw trzeba przytrzymac na 3 sekundy bodajże ten czerwony guzik obok zielonego podłuznego przycisku od podnoszenia całkowitego na uwrociach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Własnie doszedłem do tego. Szkoda, że w instrukcji jest to wszystko lakonicznie opisane. Analogicznie to działa jak w MF, tylko przyciski inne.

A wiecie może panowie jak przestawić ten czerwony pierścień nastawczy na tym dużym zielonym pokrętle? Nie chce się z nim szarpać, żeby nie urwać.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

buker/, to w końcu przyprowadziłęś wymarzonego K420 . Czerwone pokrętło ma zatrzask i pokręcając w prawo musisz na początku użyć trochę siły a dalej pójdzie już lekko. Po odblokowaniu EHR najpierw musisz użyć zielonego klawisza a potem będzie już aktywne pokrętło zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

do czego słuzy ten pierscien nastawczy to nie wiem sam, ja od kwietnia mam k610 wczesniej ursus.. to godzine się męczyłem z podnosnikiem :P w instrukcji opisane jest ale w praktyce zupełnie inaczej to wygląda, do konca poślizgu jeszcze nie opanowałem ale na jesienne uprawy zapewne będzie ogarnięte :)

 

i dokładnie jak wyzej kolega napisał : pokrętło na początku z oporem idzie pózniej luźno, smiało najwyzej na gwarancji wymienią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

A no przyjechałem nim z McHale V660. Czy taki wymarzony to nie wiem, narazie pozytywne odczucia, chociaz jakby mułowaty trochę. No i gnie go strasznie z pełną łyżką 2,40. Tur Stoll FZ 30


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

ten czerwony pierścień służy do pamietania zamierzonej wysokośći, ja to używam do pługa, ustawiam np: wysokość 5 czerwonym pierścieniem,

i potem już nie szukam na ile wysokość ustawić zielonym, poprostu wpada zatrzask i nawet przypadkiem reką to nieprzestawię wysokości.

Mała rzecz a cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Co ja wiem to nie ma włączania amortyzacji tylnego tuza. Tylko się sama włącza, jak się nie mylę to chyba przy 8km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

To trochę dziwne, bo np przy 6 km/h przez dziury na polnej z ciężką maszyną może nieźle pokołysać. Raczej powinno być załączanie jako wybór takiego działania. Na czerwonym pierścieniu jest oznaczenie Float czyli co ? pełne uniesienie ? Oraz piktogram na pozycji trzeciej ramiona góra-dół, a więc może w tej pozycji włącza się amortyzacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

amortyzacja sie włańcza automatycznie po podniesieniu i przekroczeniu określonej prędkości, standardowo chyba jest ustawione na 8km/h.Objawia się to lekkim opuszczeniem narzędzia a jak zwolnisz to podniesie. Pokrętło jest do ustawiania stopnia amortyzacji, ja osobiście przeważnie z pługiem mam ustawione na1 bo po dziurach za bardzo majda pługiem góra dół, po prostu trzeba to spraktykować na własnej skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Czyli czerwonym pierścieniem ustawiasz stopień amortyzacji ? Oczywiście jeżeli narzędzie jest w górze.

Edytowano przez adrian1978

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj