Skocz do zawartości

Zdjęcie

udoskonalenie prasy

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 17:44

udoskonalenie prasy przyszedł mi do głowy pewien pomysł i chce sie was poradzić czy to coś pomoże czy szkoda zachodu. Otóż nowe prasy przed podbieraczem mają takie walce dogniatające pokos, żeby lepiej wchodził w podbieracz. Gdyby takie coś dorobic samemu zdało by to egzamin ? Bo czasami jak jest gruby pokos siana, albo słomy to lubi zapchać mi podbieracz, a tak jakby walec to lekko dogniótł i wprowadził w podbieracz może było by lepiej. Więc co o tym sądzicie ? Koszt wykonania raczej nie duży, bo rura, 2 łożyska, jakieś mocowania do podbieracza, i jakieś pręty na walec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
udoskonalenie prasy Dzisiaj, 04:09
  •  

#2 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:15

udoskonalenie prasy moim zdaniem można spróbować, koszt nie duży, czemu nie?

#3 Share grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:59

udoskonalenie prasy pomysł nie głupi sam się zastanawiałem nad tym

#4 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 kwiecień 2013 - 21:07

udoskonalenie prasy To musi byc dość lekkie, jak dasz rure jakies druty bedzię to ciężkie i siano tego nie uniesie bedziesz musiał dac mocne spreżyny odciążajace.

#5 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:24

udoskonalenie prasy to to musi sie unosić ? Ja myślałem że to jest zrobione na sztywno :D Nigdy z bliska sie nie przyglądałem takiemu rozwiązaniu. Myślałem zrobić na sztywno i jakąś regulacje do tego, żeby regulować w zależności od zbieranego materiału. A rura też nie musi być o grubej ściance i zamiast prętów można naspawać jakieś paski blachy i myśle że grubość blachy 2mm by w zupełności wystarczył.

#6 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 16:07

udoskonalenie prasy przepraszam za post pod postem, ale chce odświeżyć. To nikt nic więcej nie powie ? Na prawde nie widziałem takiego rozwiązania z bliska(mogłem sie przyjrzeć w Sitnie, ale wtedy jeszcze o tym nie myślałem :D). Więc jest sens to robić ? I jak już to na sztywno z regulacją, czy żeby "pływało" sobie po pokosie ? Byłbym wdzięczny za jakieś fotki jak to jest zrobione

Edytowany przez rafal4610, 15 kwiecień 2013 - 16:08.

#7 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:51

udoskonalenie prasy wałek siana zawsze będzie w którymś miejscu grubszy i wtedy jak będzie na sztywno to LYPA.
Jaką masz prasę i jaki ciągnik z nią pracuje?

#8 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 13:46

udoskonalenie prasy Gallignani RB22 i chodzi z Fordem 4610. Czyli jednak lepiej odpuścić ? Bo przyznam że czasami dość często mi zapcha podbieracz i szukam jakichś usprawnień

#9 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:23

udoskonalenie prasy U mnie w KRONE 10-16S jest zwykła, odpowiednio wyprofilowana blacha. . Ale jej mocowanie jest na sprężynach które ją odciążają co minimalizuje hamowanie przepływu masy.Nie jest to tak dobre jak wałek ale i tak nie jest źle.
Nowsze Vario Packi mają takie wałki, ale moim zdaniem jeszcze lepszą modyfikacją jest to że w podbierak wsadzili 5 belek z palcami.
Ja sam przy mocowaniu blachy w mojej prasie dorobiłem dodatkowe otwory w które wkładam bolec zależnie od tego co zbieram.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:22

udoskonalenie prasy przy podbieraczu mam tą niby drabinke żeby materiał ładnie wchodził, ale musiałem podnieść na max, bo inaczej całkiem nie dało sie prasować bo tak zapychało. Z podniesioną jest dużo lepiej, ale myśle że jakby walec dogniótł pokos przed wejściem w podbieracz było by jeszcze lepiej

#11 Share Mateusz5200

Mateusz5200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:15

udoskonalenie prasy Witam ja tez mam gallignani 9120 i mam tą drabinke nad podbierakiem i zastanawiam sie czy dobrze by było jak bym ją zdją bo tez mi sie zapycha zrasznie

#12 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 10:24

udoskonalenie prasy nie zdejmuj :D Ja szybciej założyłem niż zdjąłem :D Materiał wędruje w góre i w ogóle nie idzie prasować. Lepiej zrób jak ja, czyli podnieś na max i powiąż czymś. U mnie jest b. duża różnica

#13 Share Mateusz5200

Mateusz5200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 11:09

udoskonalenie prasy okej to niebede zdejmował tylko podniose a co mam powiazac ?
dzis własnie prasowałem z podniesioną to drabinko i owiele jest lepiej wszystko ładnie podaje i nie zapycha sie tylko mam jeszcze jeden problem bo niemoge dobic beli bo klapa mi sie otwiera a mam na klapie siłowniki dwustronnego działania i podłanczałem do ciagnika juz na wszystkie sposoby i dalej to samo nic nie pomaga moze ktos cos doradzi ?

Edytowany przez Mateusz5200, 06 czerwiec 2013 - 13:47.

#14 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 18:57

udoskonalenie prasy a nie ma tam jakiegoś zaworu ? Bo może puszczać. Co do podwiązywania to chodziło mi żeby drabinke podwiązać żeby nie opadała :D

#15 Share Mateusz5200

Mateusz5200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 19:42

udoskonalenie prasy a nie umnie nie opada ale dobrze teraz z podniesoną drabinką sie zbiera nic sie nie zatyka, niema umnie jest taki malutki zaworek na wezu tym co idzie od siłownika od klapy i z tego zaworka wychodzi metalowy przewód i idzie do licznika a tak to wiecej niema zadnych zaworów a i licznik tez mi niedziała niewiem czemu i bel niemoge dobic i sie zastanawiam nad sprzedazą tej prasy chyba ze ktos pomoze mi to ogarnąć bo pierwszy raz robie prasą belujacą i niewiem co i jak a jakie trzeba mniec obroty na ciagniku przy prasowaniu ?
juz chyba wiem jest tam u mnie taki kwadratowy jakby zawór i do niego idą weze od siłowników a z niego wychadza do ciagnika

Edytowany przez Mateusz5200, 06 czerwiec 2013 - 23:10.

#16 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 07:58

udoskonalenie prasy to pewnie ten zawór przepuszcza ;) Wejdź w dział Claas Rolant 44 i tam było na ostatnich stronach o takim zaworze. Co do obrotów to trzymaj ok 540 obr na WOM i powinno być dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Mateusz5200

Mateusz5200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:02

udoskonalenie prasy juz byłem w tym dziale przeczytałem cały internet o tym zaworze i pewnie bede musiał kupic nowy albo ten oddac do regeneracji wielkie dzieki za pomoc