Skocz do zawartości

Zdjęcie

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

289 odpowiedzi na ten temat

#61 Share skryty

skryty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:37

To jak wg Ciebie poprawnie nazwać pryskanie sadu "miksturą" która nie jest dopuszczona oficjalnie do użytku ?

Uwazam że zakaz używania cieczy kalifornijskiej w sadach konnwecjonalnych przy jednoczesnym zalegalizowaniu stosowania cieczy w sadach ekoligicznych w Polsce jest głupotą. Tym bardziej cała sytuacja jest o tyle smieszna że w Polsce tak naprawdę produkt o nazwie Ciecz Kalifornijska od lat '90 prawnie nie istnieje i nie może być w obrocie handlowym i użytkowym więc czym ci biedni eko sadownicy mają pryskać? Czy używanie cieczy jest przestępstwem? Myslę że stosowanie zdelegalizowanej siary bez opakowania i etykiety - bo o to się głównie rozchodzi - jest mniejszym złem niż pryskanie zatwierdzonymi środkami nie patrząc np. na karencje dla pszczół...

Co do oryskiwacza widziałem na początku tematu że wodoskaz zrobiłeś z rury z plexi. Trzy lata temu zrobiłem z grubej plekxi osłone na szybę tylnią do 3512 tak aby kamienie spod kosiarki nie narobiły szkód w kabinie. 3512 pracował z opryskiwaczem i osłona z plexi po jakimś czasie cała zrobiła sie biała - jakiś oprysk ją dosłownie wszamał. Tak samo miał mój sąsiad w New hollandzie. Pękła mu szyba w drzwiach od naporu gałęzi i na szybko w serwisie zamówił zamiennik z plexi. Po dwóch miesiącach przez drzwi nic nie było widać. Nie wiem może warto byłoby czymś taką plexi zabezpieczyć. Wpadłem na pomysł żeby osłonę na szybę zabezpieczyć powłoką kwarcową ale nie wiem jak ona się będzie zachowywać na tworzywie sztucznym a uciebie dochodzi jescze zabezpieczenie rury od wewnątrz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dzisiaj, 13:56
  •  

#62 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 16 maj 2013 - 22:09

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA @vitoma cała wasza okolica kiedyś zasuwała siarą i wiem że moda powraca na Dębe i okolicach. Tak samo jak wiosenne palenie opon przy przymrozkach.
Jest zabronione używanie siarki w opryskach ? w sumie oba składniki nie są jakoś super niebezpieczne. To tylko wapno i siarka. Co w nich takiego nielegalnego ?

#63 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 17 maj 2013 - 00:11

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Panowie, jesli czujecie silną potrzebę podyskutowania o cieczy kalifornijskiej to wybierzecie inny temat/forum - pierwszy lepszy znaleziony w 2s w google: http://www.sadownict...z-kalifornijska .

Przypominam jest to temat o remoncie opryskiwacza, a nie o opryskach ! Prosze wiec o trzymanie sie tematu.

#64 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 19 maj 2013 - 11:49

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dodany obrazek

Smigiełka polakierowane - podkład na plastik d*pont + lakier akryl mat z uelastyczniaczem. Dobrany kolor pod org. kolor plastiku.

Łopatki miały wżarte zacieki których szkiełkowanie nie usuneło, więc jednym ratunkiem dla nich było malowanie.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Piasty wentylatorów także polakierowane - orginalnie było to chyba niczym nie zabezpieczone aluminium (surowe lub conajwyżej anodowane) więc skorodowało to nieźle. Po szkiełkowaniu wyszło mnóstwo dołeczków po utlenionym aluminium ;/. Poszedł epoksyd 2 warstwy + lakier akryl pod naturalny kolor alu.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Pan w galwanizerni postraszył mnie że elektrozawory i zawór regulacyjny mogą się uszkodzić od kwasów w procesie cynowania. Więc surowy mosiądz na tych 3 elementach pomalowałem lakierem do gołych metali Spies Hecker Helacryl.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Elementy z czarnego plastiku które nadgryzł ząb czasu zostały pomalowane farba APP Bumper Paint.

Dodany obrazek

1 błotniczek nie wyszedł tak jak powinien - będzie poprawka.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Juz po ostatecznym podkładzie akrylu, jeszcze "tylko" szlifowanie i można lakierować .

Dodany obrazek

Zaprawka także dotryśnięta.

Dodany obrazek

Kupiłem nową mimośrodowa, a kolejnego dnia moja już wróciła z gwarancji . Tym razem naprawa trwała 1 dzień,po raz czwarty wymienili łożyska.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Góra zbiornika także już gotowa. Lakier dobrany pod orginał , półmat + uelastyczniacz.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Elementy już w ubarwieniu maskującym czyli kontrast ;). Gotowe do szlifu.

http://imageshack.us...38/61423050.jpg

Kilka elementów polakierowałem na próbe na dworzu i wiem już że zdecydowanie nic wiecej na otwartym powietrzu lakierować nie będe - nie po to lakieruje lakierem za 70zl/litr żeby potem mieć mnóstwo syfów pod lakierem i efekt jak po chlorokauczuku za 30zl/litr ;). Będzie poprawka.

http://imageshack.us...46/71705525.jpg

No i znowu...ale to juz na 99% wszystko.

http://imageshack.us...93/55356724.jpg

Taśma do odcięcia "na ostro" lakieru na zbiorniku - góra kremowa, dół będzie czerwony.

http://imageshack.us...48/67289038.jpg

http://imageshack.us...95/32234979.jpg

Szczeliny łączeń blach na kolumnie zostały wypełnione uszczelniaczem poliuretanowym.

#65 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 maj 2013 - 12:54

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Kto cię nauczył takiej profesjonalnej roboty, bo samoukiem chyba nie jesteś... B)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#66 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 19 maj 2013 - 13:05

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA 7 lat temu była 1 tygodniowa "praktyka" u znajomego lakiernika przy naprawie lakierniczej naszego samochodu (byłem pomocnikiem lakiernika ;) ) a tak pozatym to samouk ;).

#67 Share AroCzewa

AroCzewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 maj 2013 - 19:49

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA zgadzam się z lukasx21 ;) dokładności Ci nie brakuje :) z fabryki pewnie takiej maszyny nie wypuszczają :)

#68 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 19 maj 2013 - 20:37

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Fajnie pooglądać oraz poczytać poczynania prac,
Co do malowania to mógłbyś powiedzieć w jakich warunkach malujesz? garaż czy masz specjalne pomieszczenie? Ja malowałem w starym garażu wyłożony folia do okoła i i tak było parę "skaz" które trzeba było zebrać polerką, Może ty masz jakiś sposób na to bo po zdjęciach widać że świetnie wygląda lakier,
Pozdrawiam,

#69 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 19 maj 2013 - 20:39

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Kolega poprawia fabrykę :)

#70 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 19 maj 2013 - 23:55

Fajnie pooglądać oraz poczytać poczynania prac,
Co do malowania to mógłbyś powiedzieć w jakich warunkach malujesz? garaż czy masz specjalne pomieszczenie? Ja malowałem w starym garażu wyłożony folia do okoła i i tak było parę "skaz" które trzeba było zebrać polerką, Może ty masz jakiś sposób na to bo po zdjęciach widać że świetnie wygląda lakier,
Pozdrawiam,

Maluje w garażu (specjalnie pomieszczenie tylko do lakierowania z nawiewem/wyciągiem w trakcie budowy) bez zadnych kombinacji jak folia czy polewanie woda, też zdarzaja się jakieś paproszki, ale powiedzmy ze jak teraz na dworzu wpadło ich 15 na danych obszar , to przy malowaniu w garazu byłyby 2 na takim samym obszarze. Generalnie jestem calkiem zadowolony z czystosci wymalowan jakie mi ostatnio wychodziły.

Unikaj malowania w pobliżu elementów drewnianych nie heblowanych/nie lakierowanych - pyłki z drewna także wpadaja w lakier. Ostatnio właśnie na dworzu powiesiłem elementy na drewnianej belce i to chyba też się przyczyniło do większej liczby zanieczyszczeń.

Tuż przed lakierowaniem przemywaj zmywaczem elementy najlepiej mikrofibrą - "zwykle" szmatki lubią też zostawiać mikro kłaczki.

Wiadomo najprościej uniknać zanieczyszczeń pod lakierem malujac elementy w pionie (powiesić) ale wtedy znowu ciężej jest trafić z lakierowaniem tak aby lakier ładnie się rozlał i aby uniknać zacieków.

Edytowany przez vitoma, 19 maj 2013 - 23:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 21 maj 2013 - 20:43

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Kompresor to ja Ci proponuje polski WAN nowy taki z butla 300l koszt gdzies z 6 tys ewentualnie kompresory śrubowe to minimum musisz wyłożyć 15 tyś ale jakośc pracy i wydajność jest nie porównywalna z tymi tłokowymi :)

A z pistoletów to ja Ci polecam do podkładu Satę oraz do akrylu też satę np, digitala 4000

Pozdrawiam

Edytowany przez TheMariko12, 21 maj 2013 - 20:44.

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#72 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:21

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA A ty masz taki kompresor i pistolet że go proponujesz o o?

#73 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
    Lakiernictwo

Napisany 22 maj 2013 - 16:50

A ty masz taki kompresor i pistolet że go proponujesz o o?

A ty wiesz jakie to są profesjonalne maszyny ? Jak nie masz pojęcia to nie komentuj

Sprzedam

#74 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:06

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Kolego TheMariko12 a dla Ciebie maszyny "drogie" i te co wymieniłeś są profesjonalne? Jak na razie podałeś popularne produkty które nie są warte ceny, pistolet do malowania za ok 2500 tysiąca którym lakiernik pomaluje tak samo jak i za 500 zł, i kompresor za 6 tys który za tą cenę ma do kitu wydajność,

#75 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
    Lakiernictwo

Napisany 22 maj 2013 - 21:45

Kolego TheMariko12 a dla Ciebie maszyny "drogie" i te co wymieniłeś są profesjonalne? Jak na razie podałeś popularne produkty które nie są warte ceny, pistolet do malowania za ok 2500 tysiąca którym lakiernik pomaluje tak samo jak i za 500 zł, i kompresor za 6 tys który za tą cenę ma do kitu wydajność,

Co ty wiesz o zyciu ?
Czy kiedykolwiek miałeś w ręku pistolet Saty chociażby 3000 który był wart jeszcze nie dawno 2500 tyś w ręku ? Lub ten za 500 zł np, taka air gunse ? Jak zasmakujesz choć odrobinę któregoś z tych pistoletów to zobaczysz jaka jest róznica między tym za 500 zł a za 2500 tyś i nie będziesz pisał bzdur że to jest to samo, skoro nawet tego na oczy nie widziałeś za 6 tys moożna kupić całkiem coś przyzwoitego, a jak ktoś nie ma kasy to może sobie kupić kompresor śrubowy za 40 tyś i wtedy będzie zadowolony z wydajności i efektu pracy, nie sądzę aby kolega Vitoma: wydał 40 tyś na kompresor.
Po drugie w pistolecie jest ważna miotła jeśli będzie nie odpowiednia to nawet nie wiadomo jak malował, a efekt nie wyjdzie Ci taki jaki powinien. Przy kompresorze są tez ważne odolejacze i filtry aby nie było zacieków oraz morki.
Także jak to mówią Nie ucz taty robić dzieci

Sprzedam

#76 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 24 maj 2013 - 00:34

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Panowie co to za (bezsensowne ?) dygresje nt. sprzętu ?

Moim zdaniem prawda jest taka ze profesjonalista lepiej pomaluje pistoletem za 300 zl i do tego kompresorem za 600 zl niz średnio zaawansowany amator pistoletem za 2,5k i do tego kompresorem za 6k. Co z tego ze ktos ma pistolet za 2,5k jak nie bedzie umiał wykorzystać jego możliwości ? Ja poki co jestem na takim etapie ze pistolet chinczyk za 70zl juz mi nie wystarcza, ale air gunsy za niecale 500zł jeszcze nie wykorzystuje w pełni moim zdaniem. A kompresor to juz wogole nie rozumiem co ma do jakości prac ? Ma dostarczyć tyle powietrza aby zapewnic poprawna prace uzywanym narzedzią pneumatycznym. Wiadomo że do mojego obecnego kompresora który ma pewnie z 30 lat i słaba wydajność nie kupiłbym szlifierki pneumatycznej o zapotrzebowaniu 500l/min bo to by by po prostu nie miało sensu. Na przyszlość chciałbym kupić lepszy kompresor ale myśle o np. Walterze za 2-3k bo taki by mi wystarczył a nie o kompresorze za 5k+.

Odwadnicze i odolejacze do kompresora sa dosyć oczywiste, faktycznie zauwazyłem sam że jak założyłem do mojego kompresora odwadniacz i odolejacz CKD to malowanie jest przyjemniejsze - nie zdarzają się przykre niespodzianki jak np. kropki wody na malowanej powierzchni.

#77 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 maj 2013 - 13:01

Przy kompresorze są tez ważne odolejacze i filtry aby nie było zacieków oraz morki.
Także jak to mówią Nie ucz taty robić dzieci

Coś kiepski z ciebie ojciec,bo pierwsze słyszę żeby filtr w kompresorze był odpowiedzialny za zacieki albo morkę. :D
Za takie rzeczy odpowiedzialna jest głownie wprawna ręka lakiernika,jakość farby i temperatura panująca wewnątrz lakierni.

#78 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 25 maj 2013 - 13:33

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Przedewszystkim temat jest o remoncie opryskiwacza. Także wszelkie rozmowy, dygresje na tematy inne powinny być usuwane i karane. Jak ktoś chce rozmaiwać o pistoletach, kompresorach to zapraszam na forum: www.lakiernik.info.pl. Poza tym zgodzę się z Autorem tematu, że sprzęt odgrywa ważną rolę w pracy, ale doświadczenie, przygotowanie powierzchni i wiele innych są równie ważne.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Każdego dnia otwieram to forum aby zobaczyć czy są już kolejne zdjęcia z relacji :P

Pozdrawiam Autora i życzę cierpliwości do komentujących :P

Edytowany przez Michufarmer, 25 maj 2013 - 13:36.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#79 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
    Lakiernictwo

Napisany 26 maj 2013 - 16:34

Coś kiepski z ciebie ojciec,bo pierwsze słyszę żeby filtr w kompresorze był odpowiedzialny za zacieki albo morkę. :D
Za takie rzeczy odpowiedzialna jest głownie wprawna ręka lakiernika,jakość farby i temperatura panująca wewnątrz lakierni.

To wytłumacz mi skąd się bierze woda w zbiorniku kompresora ? :)

Sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 maj 2013 - 17:47

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Woda w zbiorniku bieże się stąd że sprężarka pompuje gorące powietrze do zimnego zbiornika i tu nie ma różnicy czy jest to profesjonalna sprężarka czy amatorska.
Do malowania ważne jest tylko to aby miała wydajność praktyczną nie mniejszą jak 400I/min.Takie rzeczy jak filtry,odwadniacze czy odolejacze to jest dodatkowy osprzęt
który przeważnie montuje się na ścianie w lakierni.
Jeśli jest woda w powietrzu do zasilania pistoletu to występują inna waay lakiernicza a napewno nie zacieki albo morka.
Jakie stosujesz kryterium przy zakupię pistoletu lakierniczego,co to jest ta "miotła" ?