mom

Szkółka roślin ozdobnych

Polecane posty

mom    19

Witam,

Interesuje mnie temat szkółki roślin ozdobnych:

 

1) Co wybrać wysiew nasion (w czym zaprawiać) czy zakup małych sadzonek np rocznych

2) uprawianie w gruncie czy doniczkowanie

3) sposób pielęgnacji tj nawadnianie deszczownią czy belką nawadniającą, czym najlepiej zabezpieczyć przed grzybem i które substraty torfowe polecacie

4) Od uprawy czego zacząć przygodę

5) wszystko inne co nasunie się wam, a związane jest z tym tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam.Jesli nie masz doswiadczenia,a chcesz zaczac uprawe szkółki,to na początek zdecydowanie kup młody materiał przeznaczony do dalszej uprawy.Lepiej jest sadzić do gruntu,po pierwsze szybciej rosną,mniejsze koszty nawadniania.W gruncie wystarczy Ci zwykła deszczownia.Jeszcze dodam ze w szkółkarstwie ozdobnym jest olbrzymia nadprodukcja,więc się dobrze zastanów.Duzo latwiej sprzedac towar duzemu .niz malemu ktory dopiero zaczyna. Jak coś to jeszcze pytaj,jak będe mógł pomóc,pomoge,Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez heniek47150
      Witam.Szukam porady co do opryskiwacza spalinowego turbinowego stihl sr 450. W instrukcji pisze o zasięgu poziomym 14,5 metra a nic o pionowym zasięgu niewiem czy warto go kupić na drzewa owocowe typu czereśnie, jabłka,gruszki ,śliwy mam ich około 40 sztuk i wszystko ręcznie pryskam ale po opryskaniu takiej ilości to można paść na pysk,drzewa mam wysokie na około 7- 8 metrów niewiem czy da rade takie drzewa tym pryskać .Może ktoś z was ma taki sprzęt i wie co on potrafi. :wacko:
    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
    • Gość
      Przez Gość
      Mam 100 sadzonek leszczyny rocznych.Mój problem polega na tym,że sarny niszczą drzewka.Jak temu zapobiec.Myślałem o rozwinięciu plantacji, ale w takim wypadku raczej pozostanę przy tym stanie.
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj