Polecane posty

pooch    61

Nikita na rysunku technicznym jest pokazane, że ten siłownik ma 32 mm średnicę tłoczyska.

Edytowano przez pooch

W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

SMT2 50/28/305

 

jaka cyfra jest w środku?

Mi go polecali w innej firmie i poprosiłem o pełną nazwę, symbol i grubość tłoka i wyszło że jest 28.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

Panowie, ja mam w 914 z 1985 roku pompkę wpomagającą i siłownik wpsomagający. Tak ze do tej pory myślałem że to występuje w parze. Jednak jak wspomnieli przedmówcy te układy pracują równolegle. NIE TRZEBA mieć pompki wpomagającej do siłownika wpomagającego. Jakież było moje zdziwienie, gdy u znajomego w 912 z 1989 roku nie znalałem pompki wspomagajacej, a ma siłownik wpomagający. Natomiast w 1014 z 1992 roku tez nie ma tej pompki, a jest siłownik. Więc albo ta pompka była za dopłatą na specjalne życzenie, albo w nowszych ciągnikach z niej zrezygnowali.

Edytowano przez tata1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

no ja pompki wspomagającej nie mam w Z10145. Może i była ale jej nie było jak go kupiłem. Siłownik mam.

Zastanawia mnie inna sprawa - ile kosztuje samo tłoczysko do pomocniczego siłownika. Jaki ma nr katalogowy? Katalog od zetora ma inną numerację.

Wpadł mi właśnie taki siłownik w łapki ale jest w nim lekko "porysowany" tłok. Przez myśl mi przechodzi założyć w przyszłości drugi siłownik ;) bo przyspawać mocowanie dolne to nie problem, wymiana tłoczyska i uszczelek które chyba nawet gdzieś mam to nie trudne, nowe ramię jedynie trochę kosztuje.

Pytanie gdzie go się podpina, pod te samą kostkę co pierwszy siłownik?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawer    0

Witam,

Postanowiłem w swoim ursusie założyć dodatkowy siłownik do podnoszenia , z racji ze mam ciężki pług.

Czy mogę założyć siłownik dwustronnego działania(taki akurat mam) i przerobić go na jednostronnego działania?

Jeżeli tak to w jaki sposób należy go podłączyć?

Mam do tego siłownika zawór VBCD3/8 DE FL. Z jednej strony pod V1 podłączone zasilanie a do V2 odpowietrznik.

Siłownik idzie do góry ale w dół już nie.

 

http://hydrokrak.pl/pl/blizniacze/754-zawor-vbcd-3-8-de-przeciazeniowo-blokujacy.html

Edytowano przez Nawer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Nie wiem czy się zrozumiemy bez zdjęć ale spróbujemy. Pod kabiną w 914 masz przewody wychodzące z podnośnika idące na tył, w konsekwencji służą do "kipru". Jedno z gniazd które masz prawdopodobnie zaślepione działa inaczej. W momencie używania dźwigni góra/dół, jest na nim ciśnienie. Z tego przewodu w zależności jaka liczba siłowników dajesz trójnik. Przewód idzie do siłownika jednostronnego działania. W siłowniku masz jeszcze pewien cienki przewód który jest tam tylko po to by odprowadzał olej przy przeciekach wewnętrznych. Ten cienki przewód daje się w dowolne miejsce które ma połączenie ze skrzynią.

Jeśli chodzi o drugą część pytania - siłownik da się przerobić prosta sprawa. Można oczywiście założyć o ile zmieścisz go w wyznaczonym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawer    0

Zamontowałem siłownik+ zawór+ odpowietrznik, niestety zawór nie puszcza na dół siłownika.

 

Siłownik sie napełnia, wysuwa do góry ale nie opada.

 

 

Zawór:

201406281_ewxxrse.jpg

Siłownik:

201406281_ewxxrqe.jpg

 

A zasilanie poprowadziłem od starego siłownika( dołożyłem oczko)

201406281_ewxxrqr.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Ja też jestem zainteresowany zainstalowaniem siłownika wspomagającego do c 385 i sie bardzo zastanawiam , gdzie można go u dołu przymocować , bo nie widze gotowych otworow do swożnia do siłownika, a na zdjęciach przy niektórych ciągnikach widze miejsce gotowe  na siłownik. Kwestią tez jest oczywiście zmiana ramienia do siłownika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam serdecznie. Ciśnienie jest bardzo niewielkie wynosi tylko 2.5 bara . Czy może to wina tego zaworu na drugim zdjęciu ? Nie mamy pewności ze jest sprawny bo był zaślepiony i jaka on w ogóle pełni funkcje ?

post-4598-0-69941200-1421422923_thumb.jpg

post-4598-0-90406400-1421422977_thumb.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

zmierz ciśnienie na.wyściu z mikropompki gdzie wkrecasz czujnik ciśnienia i tam sprawdzisz czy pompa daje odpowiednie ciśnienie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

Koledzy mam pytanie jak podłączyć silownik pomocniczy do u912, jeden z przewodów który został mi po silowniku został pod pięty do wyjścia zewnętrznego hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj