Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Tomek90    2274
12 godzin temu, Mich9 napisał:

Plusa 2000/21 wyposażonego max oprócz navi i obawiam się że to ich przerosło 😂

To co tam moze być max? Przykładowo ja bym zrezygnował z skretnego dyszla na rzecz gps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Bury 1500l.15m 2H z amortyzacją  podwyższana winda pompa 185, rozwadniacz,płuczka zbiornika i arag 180s u dilera ok 58tys

Krukowiak apollo podobne wyposażenie i belka PHX ok 65 tys i tak samo Unia 1515

Żeby płody rolne tak szybko drożały


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Jest sens dopłacać 9tys netto do Unii względem Burego? Unia koła r36 i komputer muller, Bury R32 i komputer Arag


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wg mnie warto ;)

 

Na pewno większa wartość odsprzedażową ma pilmeta po kilku latach 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Dzięki za opinie. Jeżeli by zrezygnować z belki rozkładanej niezależnie to wtedy różnica już tym bardziej jest symboliczna


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Mnie się wydaje, że to Bury będzie utrzymywał większą wartość niż Unia - Bury na włoskiej belce, włoskiej pompie, włoskich zaworach, komputerze, rozwadniaczu. W Unii dla przykładu rozwadniacz to ponoć lipa. :( A Spraydos wolniej reaguje od Bravo.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Ja co byłem u 4 rolników i oglądałem opryskiwacze to tylko dwóch używało rozwadniacza. W unii z tego roku bardzo chwalił a 5 letni bury że mocznik i siarczan lepiej rozpuszczać w wlewie do zbiornika. Tak mówili. Ogólnie podobne te rozwadniacie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Na f-p-r, ktoś z kolei bardzo narzekał na ten rozwadniacz Unii, że to lipa a jago działanie jest mocno dyskusyjne (topik w galerii o zawieszanym opryskiwaczu (1000 l jak dobrze pamiętam) na belce Rex, znajdziesz sobie bez problemu jakbyś chciał).

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Tylko który rozwadniacz? starszy czy ten nowszy?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Sąsiad ma Unię plus minus 10.letnia  to rozwadniacz porażka. Mocznik górą robi. Inny znajomy ma rozwadniacz Polmac to mówi, że wciąga wszytsko jak narkoman. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

A w Burym jest właśnie Polmac.

 

@Bartek933 - znalazłem ten topik, myślałem że jest w dziale opryskiwacze, ale to jednak były zestawy maszyn. (https://f-p-r.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=76&image_id=44483&sk=t&sd=d&st=0)

User gonzo negatywnie wypowiada się o rozwadniaczu Unii a opryskiwacz to ma on "wypasiony" i w ostatnich latach go kupił (czerwono-biały kolor, szare felgi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
29 minut temu, Kos_pl napisał:

A w Burym jest właśnie Polmac.

 

@Bartek933 - znalazłem ten topik, myślałem że jest w dziale opryskiwacze, ale to jednak były zestawy maszyn. (https://f-p-r.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=76&image_id=44483&sk=t&sd=d&st=0)

User gonzo negatywnie wypowiada się o rozwadniaczu Unii a opryskiwacz to ma on "wypasiony" i w ostatnich latach go kupił (czerwono-biały kolor, szare felgi).

Link nie działa

Rozwadniacz nie jest firmy polmac, ale niby też włoski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Usuń znaki "-" w linku, a zacznie działać. Na forum jest cenzura, nie zalinkujesz ów forum tutaj.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Co zrobić, w okolicy praktycznie wszystkie nowe opryskiwacze to Unia. Wydaję się lepiej ''odrobiona'' i nigdzie nie spotkałem rdzy tak jak w burym


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Może jeszcze Puma od Agrio byłaby w niewiele większej cenie? @sumek666 będzie jutro zgłębiał ten temat.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

A ja jutro będę zamawiał, ostatnia szansa żeby zamówić Unie w ''starej'' cenie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jednak Unia? 

Do mnie przyjeżdża rano typ z Agrio. Jak nic mądrego nie wymyśli to jadę zamówić Woprola i może Niuha


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

A na 100% nie jestem pewien, Unia albo Bury nic innego nie biorę obecnie pod uwagę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
14 minut temu, Bartek933 napisał:

Co zrobić, w okolicy praktycznie wszystkie nowe opryskiwacze to Unia. Wydaję się lepiej ''odrobiona'' i nigdzie nie spotkałem rdzy tak jak w burym

Ja z kolei mocno się interesowałem i w sumie interesuję się zawieszanym Rexem z Unii, ale na youtube opinie zbiera raczej przeciętne - rama, belka też może być delikatna. Krukowiak odjechał z ceną, a w starciu z "włoskim" Burym, Unia niekoniecznie jest moim faworytem.

O ile % rośnie cena na opryskiwacze Unii?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

15m wzdłuż opryskiwacza. O 3,3tys. Ogólnie założenie było takie że jeśli różnica w cenie będzie wynosiła ponad 10tys to będzie bury 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
4 minuty temu, sumek666 napisał:

@Kos_pl widziałeś gdzieś woprola na żywo?

Nie oglądałem tych opryskiwaczy, tylko co nieraz porozmawialiśmy i youtube.

Edytowano przez Kos_pl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj