Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana trzymaka noża w kosiarce

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 12 luty 2013 - 14:37

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Koledzy mam takie pytanie jak wymienić trzymak noża w Kosiarce Czeskiej Ztr 165 ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana trzymaka noża w kosiarce Dzisiaj, 01:06
  •  

#2 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 12 luty 2013 - 14:45

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Pewnie jak w każdej innej tego typu kosiarce, ściągasz talerz ślizgowy odkręcasz stary trzymak i zakładasz nowy.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#3 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:04

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Kolego to łożysko co jest na talerzu slizgowym to sciagaczem trzeba zdjąć ?? tam nie ma żadnego zabezpieczenia

Tylko w Czeskiej jest tak jak odkrecisz śruby ampolowe talerza slizgowego wyciągasz i masz łożysko i pytanie czy go ściagnoć ściagaczem to łożysko czy jest inny sposób bo nie chce mi sie rozbierać pół kosiarki nigdy jeszcze nie wymieniałem trzymaków a już 2 m i poleciały

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:20

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Nie wiem czy kosiarka czeska ma taka sama budowe jak polska ale ja zmieniałem juz dwa u siebie w polskiej i wcale nie trzeba odkrecac talerza slizgowego, wystarczy po prostu wbic klina drewnianego pomiedzy talerze po obydwoch stronach uchytu w miare szeroko, i jak juz wbijemy tak ze powstaje nam przestrzen ok 6-7cm spokojnie mozna odkrecic uchwyt, trzeba miec zwinne palce i troche cierpliwosci ale idzie to zrobic jak ktos nie chce pół kosiarki rozbierac :)

#5 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:26

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Może to jest jakas koncepicia tylko ciekawe czy u mnie da rade , znajomy mowił zeby zdjąc trzymak to trzeba sciagaczem zdjąć łożysko i wtedy wyjdzie talerz ślizgowy

#6 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:33

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Odkręcić musisz cztery śruby, zdjąc pierścień segeran i ściagaczem zdjąc talerz. ściągasz wkreca sie w otwory a śróbą centralną ściagasz talerz. Robiłem to już kilka razy.

Edytowany przez korks, 12 luty 2013 - 15:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 12 luty 2013 - 17:45

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Kolego ja nie mam takiego sciagacza do otworów typowy do czeskiej kosiarki , myslałem że jak się sciągnie to łożysko to zejdzie talerz??

JAKIEGO SCIAGACZA UŻYWASZ??

#8 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 luty 2013 - 18:42

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Ja mam ten oryginalny ściągacz. nim jest dużo prościej.

Edytowany przez korks, 12 luty 2013 - 18:45.

#9 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 12 luty 2013 - 18:52

Wymiana trzymaka noża w kosiarce Witam miałem kiedyś taką kosiarkę i zdjęcie talerza graniczyło z cudem wolalem odkręcic górną pokrywę wyjąć zatyczkę i wykręcałem cały bęben ,może więcej roboty ale napewno szybciej niż walczenie z łożyskami ,tylko trzeba pamiętać przy składaniu o symetri żeby noże się mijały ,a tak poza tym czeska różni się od polskiej i to bardzo i jest dobra jak chodzi i się nie psuje ja swoją wywiozłem na zlom tak mnie zgniewała i kupiłem polską jest ok. i idzie dużo lżej niż czeska.

#10 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 12 luty 2013 - 19:53

Wymiana trzymaka noża w kosiarce nie wiem jak w czeskiej ale w polskiej wystarczy zdjąć talerz ślizgowy i masz piękny dostęp do trzymaków ;) jeśli chodzi o ściagnięcie górnego talerza to trochę wiecej roboty jest trzeba odbezpieczyć zdjąć piaste z dwoma łożyskami i odkreca się wtedy talerz z trzymakami ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 13 luty 2013 - 08:01

Wymiana trzymaka noża w kosiarce widze bende musiał kupić sciagacz do łożysk i pobrować zdjąć łożysko tylko gorzej z talerzem popróbuje jakoś go ściagnoć , jeśli chodzi o ztr 165 to super kosiarka nic przyniej nie robiłem przez 30 lat smarowałem olej dolewałem i chodzi jak głupia tylko z tymi trzymakami to jest nie porozumienie co to za cymbał wymyslił taki dostęp

Jak probowałem się do tego zabrać odreciłem pierwszy pancerz to miałem przed sobą jedno łozysko mysle ze jak by to łożysko zdjac to już jakoś sciągnoł by ten talerz