Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki FOTON

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 20:41

Ciągniki FOTON Przeskoczy c 385. To nie pomyłka. No może nie w orce w 4 skibach, ale w każdej innej pracy radzi tyle samo co 80tka. Mam te oba ciągniki więc mam porównanie. Ja bym wybrał 404, bo ma przedni napęd, a to kolosalna różnica na uciągu. 504 ma rewers, 404 nie ma (ma biegi jak 385 tylko bez żółwia)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki FOTON Dzisiaj, 13:06
  •  

#42 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 09:06

Ciągniki FOTON a jeszcze takie pytanko.. na fimikach widać ze masz oponki 12,4 28 ?? to rozmiar z c-330... nie ma problemu ze 50km zrywa przyczepnośći na tych oponkach?? no i co lepiej wybrać rewers czy wzmacniacz momentu? bo zwróciłem uwage ze są wersje 8+8 i 12+4 ten drugi to chyba ze wzmacniaczem, czy jak to jest?

#43 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 16:10

Ciągniki FOTON Szczerze mówiąc nie wiem jak to z tym 12+4, ale możliwe, że ma wzmacniacz. To zależy do czego chcesz używać ten ciągnik i jakie masz upodobania. Z rewersem jest bardzo wygodnie, ale np jak pracujesz na wolnych biegach to i powoli cofasz. No ale każda opcja ma wady i zalety. Ja mam oponki 12,4 28, bo takie chciałem do oprysków (pasuje w buraki, w ziemniaki no i w zbożu dużo nie gniecie). Jak się pracuje z przednim napędem to nie zrywa przyczepności. Swojemu założyłem teraz obciążniki od c330 na koła, to już w ogóle nie ma problemu. Pozdrawiam.

#44 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 08:45

Ciągniki FOTON a jak wam się wydaje, warto dołożyć do fotona 504s jakieś 20tys zł, do ursusa 5044, wąski ciągnik potrzebny do upraw sadowniczych

#45 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 09:45

Ciągniki FOTON Mi się wydaje, że nie warto. Ale każdy ma swoje zdanie. Ursus 5034 to był Foton 504 sprzedawany pod nazwą URSUS, a ten 5044 to podobno jest koreański TYM. Więc radziłbym jeszcze sprawdzić ile kosztuje oryginalny TYM, bo może się okazać, że będzie tańszy niż jego polska podróbka. Osobiście polecam Fotona, bo mam go 2 lata i jestem zadowolony.

#46 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 20:23

Ciągniki FOTON 5044 do TYM'a ma daleko. 5044 to przekładnia carraro i wolnosący 3 cyl perkins.

#47 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:27

Ciągniki FOTON czemu ma daleko do TYMa? 5044 jest węższy od TYMa, pod sadownictwo to niezwykle istotne

#48 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:38

Ciągniki FOTON @krzysiekziolo napisał że 5044 to podobno TYM, a ja napisałem że te ciągniki nic nie łączy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 05:11

Ciągniki FOTON sorry, zrozumiałem, że TYM jest dużo lepszy od 5044,
podobno za Fotona idzie utargować do równych 70tys, jak by nie patrzeć to za sadowniczy nowy ciągnik to ciekawa opcja

#50 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 12:12

Ciągniki FOTON Podejrzewam, że utargujesz jak dobrze pogadasz. W tej cenie to raczej nic nie kupisz innego, a Foton to naprawdę dobra maszyna, wbrew temu, że co chińskie to nic nie warte.

#51 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 23:59

Ciągniki FOTON niektorzy to jeszcze troche i fotona beda poruwnywac do fenda vario i bedo mowic jaki to foton prosty a z tego co czytam to foton fajny maly sprytny ekonomiczny ciagniczek :D

#52 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 08:52

Ciągniki FOTON Zgadza się. Foton 504 to idealna maszyna do pomocy, albo jako główny ciągnik na gospodarstwa do 20ha. Są i większe Fotony, do 125 KM sprzedają w Polsce, ale jak można porównywać ze sobą ciągnik który kosztuje 400tys i ciągnik który kosztuje ok 150tys. Fendt to najwyższa półka, a kto chce prosty i tańszy sprzęt to ma możliwość kupić Fotona i też będzie pracował.

#53 Share Mario5

Mario5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 październik 2014 - 19:23

Ciągniki FOTON

Witam wie ktoś gdzie znajduje się w fotonie 824 dźwignia zmiany podnośnika to znaczy zmiany na pozycyjną albo siłową?

#54 Share Zbyszek824

Zbyszek824

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 21:50

Ciągniki FOTON

Od początku dużo pracowałem turem dlatego siada hydraulika ale ostatnio dostałem pompę dorobioną we Wrocławiu.Najlepiej jest ją zamówić bezpośrednio tam gdyż we worfamie jest o 200 zł droższa.Wymieniłem też przednie opony na szersze nisko profilowe.A ostatnio miałem awarię skrzyni biegów (nieraz wyskakiwał mi wsteczny bo nie dopchnąłem dźwigni i wykruszył się jeden ząbek ale sam naprawiłem). Przy okazji wymieniłem tarcz sprzęgłową chociaż na tej może bym pojeździł jeszcze z rok ale trzeba pamiętać żeby ją regulować. Dojście do niej jest pod pokrywką u dołu ciągnika.A jak się sprawuje? Nie najgorzej. Klima działa, jest dość wygodnie, samemu idzie naprawić pali od 4 do max 11 przy orce obrotówkom na ciężkiej glinie. Jak będziecie chcieli szukać części to piszcie może coś doradzę.

PROSZĘ O KONTAKT POSIADAM TRAKTOR FOTON 824 W KTÓRYM NASTĄPIŁA AWARIA SKRZYNI PROSZĘ O POMOC

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share Pawel39

Pawel39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 luty 2016 - 21:09

Ciągniki FOTON

A niektórzy porównują Fotona do New Hollanda i próbują go sprzedawać po wyższej cenie, zmieniając tylko naklejki i logo na masce :) Radzę uważać :)