Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co się nastawić ?

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 07:48

Na co się nastawić ? @krzyniu http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm nawet jeśli odejmiemy usługi to i tak za ... nie da Ci to tych Twoich 4 tys. normalnie albo masz jakis rewolucyjny nowatorski system albo herezje piszecie kolego na fariach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co się nastawić ? Dzisiaj, 05:35
  •  

#22 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 13:38

Na co się nastawić ? Hodowca94 da się. Dawka to sama kukurydza plus treściwa, i trochę siana lub słomy. 100 sztuk w systemie 3 grup.

#23 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:31

Na co się nastawić ? 4 tyś to ja na drugi rok sieje 20 ha rzepaku nie wiem jak to u was ale u nas lipa jak nie wiem bo dużo wymarzło a jak nie wymarzło to znów grad wybił i to taka opłacalność to taki plan mam 20 ha rzepaku i 10 ha pszenicy i po co coś robić też mam 30 ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:22

Na co się nastawić ? gospodarstwo 10ha
aktualnie hoduje 15 sztuk jałówek w róznym wieku i wadze
byków nie trzymam bo nie mam waruków ku temu, obora uwieziowa starego typu bez mozliwosci zajscia od przodu do zwierzat, wiadomo ze z 15szt jałówek to interesu nie ma

i teraz tak mam dwa pomysły
1 dobudowac obore uwieziowa albo wolnostanowiskowa dla 20 byków
2 dac sobie spokój całkowicie z bydłem i cała gospodarke obsiewac pszenzytem (u mnie plon pszenzyta to 4-5 t/ha) albo zytem hybrydowym, ziarno sprzedawac a słome zamieniac na obornik kurzy bo w okolicy duzo jest ferm kurzych i cos takiego jest mozliwe, istnieje mozliwosc tez sprzedazy słomy i za te pieniadze za słome kupno obornika kurzego, na jedno wychodzi, do tego oczywiscie nawozy i srodki ochrony roslin...

plusem drugiego rozwiazania jest duzo wolnego czasu, który mozna wykorzystac na dodatkowa prace zarobkowa w wolne miesiace, jak tez mniejsza inwestycja bo nie trzeba nic budowac

co myslicie co jest lepsza opcja i na co sie lepiej nastawic ?

Połączone

Edytowany przez razor275, 24 styczeń 2013 - 17:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share hodowlany

hodowlany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:45

Na co się nastawić ? Witam i sory że pod tym postem mam problem co zrobić zeby cielęta sie nie doiły po wypiciu mleka doi jeden drugiego i potem najadają sie siersci i przez to nam 2wa razy padły cielaki niemacie tego problemu z gory dzieki za odp :D

#26 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:02

Na co się nastawić ?

Pierwsza sprawa mam 17 lat przez przypadek przy rejestracji wpisałem rok urodzenia 1998 a druga sprawa mam 10 ha rzepaku a nie 30 ha a trzecia sprawa jeśli mam plon 3 tony z ha to wychodzi 6 tyś z ha a wkład liczę co roku i wychodzi mi od 2000 do 2500 tys z 1 ha więc nie wiem po co wypowiedzi ludzi którzy gówno wiedzą a się udzielają.
mariuszd93 a tb tyle powiem że mam 30 ha i umiem liczyć bo jak by nie ja to gospodarstwo by się tak nie rozwinęło wszystkie programy unijne wszystko tacie szukałem i mówiłem kiedy będzie można wnioski składać co się opłaca co nie i mam do tego głowę w ciągu 3 lat zmieniło się 90 % parku maszynowego na nowy sprzęt więc nie jestem głupim dzieckiem jak ty uważasz .

W nicku też sie pomyliłeś i wpisałeś 1998?? Najpierw piszesz że 4tyś teraz 2.5tyś. Tak jak mówiłem że żeby tyle zarobić to trzeba 5t/ha rapsu a ty masz jedynie "połowe" tego. W ciągu 3 lat 90% parku zmieniliście i nie byliście pewni jakiego kierunku się trzymać i teraz chcesz zmianiać znowu na inny?? Powiedz dla ojca niech ci kupi jedną krowę bedziesz doić i karmić, będzie zajęcie zamiast zakładać durny temat, może nie tyle temat taki tylko autor tematu.

@koma666 jaka klasa ziemi?? Może da się wiecej wyciągnać, może rzepak posiać jak IVkl to jeszcze coś bedzie. 10ha to nie dużo szału nie bedzie chyba że zamierzach powiekszac areał stopniowo. Dla mnie mieć hodowle i walić widłami obornik to już lepiej roślinki na połowie areału co przy hodowli nawet, bo dobije cię na starość to porządnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów