Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedano ziemię którą dzierżawię

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2013 - 10:01

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Mi też to tak wygląda że się dogadali i kupujący wiedział o dzierżawie .... teraz zrobią wszystko żeby wycyckać dzierżawce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzedano ziemię którą dzierżawię Dzisiaj, 01:12
  •  

#22 Share piotr82

piotr82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:03

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Witam, byłem u notariusza u którego podpisano umowę kupna-sprzedaży, rzeczywiście nie wiedzieli nic o dzierżawie a sprzedający oświadczył że jej nie dzierżawi nikomu (a jak udało mi się ustalić od postronnych to kupujący tez wiedział o dzierżawie) , niestety nie wiem dlaczego na wypisie z ewidencji gruntów nie był wzmianki o tym fakcie gdyż dzierżawa jest legalna i biorę na nią wszystko co mogę ( dopłaty ,akcyza)i oczywiście płace podatek rolny, to spróbuję ustalić jutro w gminie bo tam spisywana była umowa .

notariusz stwierdził, iż umowa jest ważna nowy właściciel nie może jej wypowiedzieć bo jest na czas oznaczony ale nie był pewny co do ewentualnego podniesienia kwoty czynszu dzierżawnego - więc jeszcze to muszę ustalić

nie chce iść do sądu bo szkoda mi czasu mam tylko nadzieję, że nowy właściciel nie będzie robił problemów

#23 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:17

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Skoro wiedział to kalkulował ze na pole wejdzie za 7 lat ,ale pewnie spróbuje Cię wykopać wcześniej więc musisz mieć wszystko dopięte jak trzeba.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:34

Sprzedano ziemię którą dzierżawię a ja mam podobne pytanie z tym ze ja kupilem ziemie z agencji a na tej ziemi ktos zasial zboze oczywiscie umowy dzierżawy nie mial a ja pole kupilem w grudniu juz obsiane i teraz nie bardzo mi sie widzi zeby ten gosc to sprzatal bo ja bede stratny troche. Mieliscie taki przypadek?? Jak sie wtedy zachowywaliscie??

#25 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:51

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Jeśli uprawiał na "dziko" bo nigdy nie miał na tą ziemię umowy z ANR to bym wchodził i się nie przejmował. Jeśli natomiast miał od kiedyś umowę a ANR i mu się kończyła to wiedział, że może takie coś go spotkać więc obsiał to z premedytacją, licząc że albo się dogadacie albo cie zastraszy że on obsiał to i on zbiera. Tak czy siak ja bym wchodził i się nie przejmował. Nie po to człowiek kupuje, żeby nie mógł robić tego co mu się należy. A chcesz tą działkę zgłaszać od marca do dopłat?

#26 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:53

Sprzedano ziemię którą dzierżawię W prawie jest chyba cos takiego zapisane ale pewien nie jestem ze jezeli zasiejesz nawet na "dziko" to do czasu zbioru nikt nie ma prawa cie z tego pola wyrzucic.

#27 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:35

Sprzedano ziemię którą dzierżawię wyrzucic nie ale moge wjechac zaorac i siac swoje i wtedy to mi napewno nic nie zrobi i to jest moja ostatecznosc lecz jestem ciekaw jak wy takie cos zalatwiacie. Dodam ze napewno sprzata ta dzialke kilka la na dziko a czy byla umowa to nie wiem. Ta dzialka bedzie zglaszana do doplat w 2013 tego to napewno nie popuszcze.

#28 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 00:01

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Jest posiadaczem samoistnym, musisz dać mu nakaz opuszczenia pola z wyznaczonym terminie na piśmie i to jak najpredzej ..zaorać możesz ale ma prawo do odszkodowania za zasiewy ...jak poda do sądu przegrasz .

#29 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 07:26

Sprzedano ziemię którą dzierżawię nie koniecznie przegrasz w sądzie. Tylko musisz postawić świadków że nic tam nie rosło.

#30 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:47

Jest posiadaczem samoistnym, musisz dać mu nakaz opuszczenia pola z wyznaczonym terminie na piśmie i to jak najpredzej ..zaorać możesz ale ma prawo do odszkodowania za zasiewy ...jak poda do sądu przegrasz .

To ciekawe co piszesz, nigdy o takim czymś nie słyszałem (co nie znaczy, że nie jest tak jak piszesz).
Interesuje mnie czy wiesz to na pewno czy tak słyszałeś?
A co jeśli nie znam osoby która to obsiała lub nie mam pewności i nie wiem do kogo wysłać pismo? czy to nie jest wystarczającym wytłumaczeniem w razie sprawy sądowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:58

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Ten kto zasial ma prawo to zebrac nawet bez umowy, takie jest prawo. Nawet jak ktos w nocy wjedzie na twoje pole i zasieje ma prawo to zebrac, wg prawa polskiego. Jedyne co mozna zrobic to wjechac plugiem zaorac zrobic kilka zdjec miec kilku swiadkow ze na polu nic nie roslo i nie bylo uprawiane, zlozyc wniosek na doplaty.

U nas gosciu kupil ziemi ktora ktos dzierzawil, nowy wlasciciel musi czekac jeszcze 3 lata zeby w te pole wejsc taka umowe dzierzawy mieli.

#32 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 11:06

To ciekawe co piszesz, nigdy o takim czymś nie słyszałem (co nie znaczy, że nie jest tak jak piszesz).
Interesuje mnie czy wiesz to na pewno czy tak słyszałeś?
A co jeśli nie znam osoby która to obsiała lub nie mam pewności i nie wiem do kogo wysłać pismo? czy to nie jest wystarczającym wytłumaczeniem w razie sprawy sądowej?

Powiem Ci że przerobiłem temat na własnej skórze ,kupiłem pole gdzie było trzech dzikich lokatorów.. dwóch sie wycofało a trzeci złożył wniosek o zasiedzenie(brakło mu jednego roku, bo sołtysa przekonałem jak ma zeznawać). ..wierz mi prawo nie zawsze jest po stronie własciciela.

#33 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 13:04

Powiem Ci że przerobiłem temat na własnej skórze ,kupiłem pole gdzie było trzech dzikich lokatorów.. dwóch sie wycofało a trzeci złożył wniosek o zasiedzenie(brakło mu jednego roku, bo sołtysa przekonałem jak ma zeznawać). ..wierz mi prawo nie zawsze jest po stronie własciciela.

Warto wiedzieć, że takie cuda się zdarzają i w państwie prawa jest takie bezprawie. Pozdrawiam.

#34 Share piotr82

piotr82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 15:27

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Witam, byłem w urzędzie w którym podpisywaliśmy umowę dzierżawy i okazało się że ewidencjonowane są tylko umowy jeśli wydzierżawiający potrzebuje do krusu inne nie, a nasza tak nie była więc wiadomo czemu nie było w wpisie z ewidencji gruntów. Będę jeszcze konsultować się z radcą prawnym co dalej a teraz pismo do nowego właściciel z informacją o naszej dzierżawie i zobaczymy co dalej.

#35 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 10:43

Sprzedano ziemię którą dzierżawię wynika z tego ze ja mam teraz mniejsze prawa do tego pola niz czlowiek ktory tam cos zasial?

#36 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 13:59

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Nie wygląda tylko tak jest. Jedyne wyjście to sąd aby go wysiudać możesz mu powiedziec (najpierw sobie policz) ile stracisz i ile będziesz od niego żądał w sądzie, tj dopłata podstawowa, rolnośrodowiskowa np poplony plus zrównoważone i jeszcze łubinowa np plus zysk z plonu. Ewentualnie z sadu ekologicznego może się trochę przestraszy i ci zejdzie. Zaproponuj mu zwrot poniesionych nakładów tj uprawa i nasiona. W moich stronach ci co bezumownie uprawiają to dobrowolnie nie schodzą może u ciebie będzie inna sytuacja, czego bardzo ci życzę

Edytowany przez ryki, 12 styczeń 2013 - 14:01.

#37 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 17:32

Witam, byłem w urzędzie w którym podpisywaliśmy umowę dzierżawy i okazało się że ewidencjonowane są tylko umowy jeśli wydzierżawiający potrzebuje do krusu inne nie, a nasza tak nie była więc wiadomo czemu nie było w wpisie z ewidencji gruntów. Będę jeszcze konsultować się z radcą prawnym co dalej a teraz pismo do nowego właściciel z informacją o naszej dzierżawie i zobaczymy co dalej.

Witam.
Powiem CI tak z własnego doświadczenia , ponieważ podobny problem był mi znany . Nowy właściciel ,nie może Ci wypowiedzieć tej umowy .
Nie wiem jak dokładnie brzmi Twoja umowa ,ale w przypadku umów dzierżaw, aby wydzierżawiający mógł taka umowę wypowiedzieć musi być w tej umowie podany termin wypowiedzenia i przyczyna wypowiedzenia np. sprzedaż ziemi .Jeżeli nie jest to zachowane taka umowa jest praktycznie niemożliwa do rozwiązania . Znając pracowników w naszych gminach co te umowy spisują ,często nie maja pojęcia o tym ,bynajmniej w mojej gminie , co jest plusem dla nas dzierżawców B)
Nowy właściciel jak nie wiedział że kupuje ziemię już wydzierżawioną ,jedynie może rościć pretensje do sprzedającego ,że go nie poinformował o tym fakcie . Względem Ciebie nowy właściciel musi się zachowywać ,jakby to z Tobą podpisał umowę .

Edytowany przez Meg5, 12 styczeń 2013 - 17:35.

#38 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 18:27

Sprzedano ziemię którą dzierżawię ale jest w akcie notarialnym zapis iż sprzedający zapewnia że przedmiot umowy nie jest obciążony prawami osób trzecich

#39 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:50

Sprzedano ziemię którą dzierżawię To niech się sprzedający teraz tłumaczy i martwi . Kolega piotr82 ma umowę dzierżawy ,ma podpis tego pana na umowie ,co może w razie potrzeby grafolog poświadczyć ,no i w końcu umowa zawarta w gminie w obecności urzędnika .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:10

Sprzedano ziemię którą dzierżawię Jeśli kolega piotr82 nie miał prawa pierwokupu to w czasie trwania umowy grunt może zmienić właściciela pod warunkiem że nowy właściciel oświadczy że dotrzyma umów zawartych przez poprzednich właścicieli, jeśli w umowie jest zapis mówiący o sposobie rozwiązania umowy, np. z rocznym wypowiedzeniem, to nowy właściciel może z tego skorzystać, może także poczekać aż umowa wygaśnie po upływie czasu na jaki została zawarta i jej nie przedłuży. Przykre jest tylko to że człowiek dba jak o swoje, a kupuje kto inny.