Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niekonwencjonalne pługi

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 22:11

Niekonwencjonalne pługi Co sądzicie o takich pługach dyskowych takich jak tu http://www.gregoire-...i...65&id_rub=4
Wiemy jeszcze że famarol produkował pługi wahadłowe. Co sądzicie o takiego typu niekonwencjonalnych konstrukcjach?
Ursus & JD Rulezzzz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niekonwencjonalne pługi Dzisiaj, 09:55
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 22:18

Niekonwencjonalne pługi

Co sądzicie o takich pługach dyskowych takich jak tu http://www.gregoire-...i...65&id_rub=4
Wiemy jeszcze że famarol produkował pługi wahadłowe. Co sądzicie o takiego typu niekonwencjonalnych konstrukcjach?

Do orania łąk to by było super, ale podejrzewam że cena to chyba jednak większa od tradycyjnych

#3 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 22:25

Niekonwencjonalne pługi Na pewno są dużo droższe niż tradycyjne ale masz racje na łąki by sie nadawały :rolleyes:

Pozdrawiam

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 22:31

Niekonwencjonalne pługi miałem okazje orać takim tylko że 2 skibowym i nie podoba mi sie jednak. słabo orał. Co prawda ciągnik który był przypięty do niego miał zardzewiałe pokrętła i nie dało sie ustawić tak jak bym chciał. może jak bym podpiął go do swojego ciągnika to by było inaczej :rolleyes:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 22:33

Niekonwencjonalne pługi

miałem okazje orać takim tylko że 2 skibowym i nie podoba mi sie jednak. słabo orał. Co prawda ciągnik który był przypięty do niego miał zardzewiałe pokrętła i nie dało sie ustawić tak jak bym chciał. może jak bym podpiął go do swojego ciągnika to by było inaczej :rolleyes:

To już chyba lepsza talerzówka szerzej zrobi i lepiej wymiesza glebe, a tym to nie wiem czy porządną orke da się zrobić?

#6 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 06 grudzień 2007 - 22:39

Niekonwencjonalne pługi W którymś FARMERZE była wzmianka ( nawet dwukrotnie) o pługu, który miał ustawione korpusy obok siebie, niestety nie mogę sobie przypomieć jakiej był firmy ( chyba francuskiej).
"Inne" pługi to jeszcze Glimmer Lemkena, no i Ecomat Kvernelanda można też wyszczególnić...
can do

#7 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 23:05

Niekonwencjonalne pługi Konstrukcja tego pługa nie jest zbyt nowa, jak byłem na pierwszym roku studiów to pokazywano Mi taki pług Polskiej produkcji był on gdzieś z lat 60 tych....

#8 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 06 grudzień 2007 - 23:08

Niekonwencjonalne pługi pług talerzowy jest opisany w jakiejś starej książce o maszynach rolniczych (lata '70)
can do

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 06 grudzień 2007 - 23:33

Niekonwencjonalne pługi A w mojej rodzinie zbudowano lewy pług, czyli pług orzący w drugą stronę niż standardowe pługi.
Pług ten powstał z przerobienia pługa obracalnego. Ze sekcji odkładającej w prawo zrobiliśmy pług dla sąsiada (ten odwracalny był ciężki i C360 nie dawał rady), a z tej odwracajacej w lewo powstał "lewy pług" - i ten pojechał do wujka z czech. Tam mają pola położone na bardzo stromych stokach i często dają się orać tylko w jedną stronę aby nie przewrócić ciągnika, jednak nie chcieli cały czas przewracać ziemi w tą samą stronę a ciągniki nie dawały rady z pługami odwracalnymi do tego ciągnik z pługiem odwracalnym na stoku jest duuużo mniej stabilny. Więc s tąd ta decyzja.
Pomysł sie świetnie sprawdził.
No to się narobiło...

#10 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 23:44

Niekonwencjonalne pługi Znajomy to wszystko rąbie tależówką i tak sieje już pług mu całkiem zardzewiał a on śmieje się i twierdzi ze i tak taniej jak orać a lata z tą tależówką na okrągło cały rok albo usługi albo co kilka tyg u siebie obskoczy, jakoś nie zauważyłem żeby szczególnie zaperzone miał pola

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 01:14

Niekonwencjonalne pługi

A w mojej rodzinie zbudowano lewy pług, czyli pług orzący w drugą stronę niż standardowe pługi.
Pług ten powstał z przerobienia pługa obracalnego. Ze sekcji odkładającej w prawo zrobiliśmy pług dla sąsiada (ten odwracalny był ciężki i C360 nie dawał rady), a z tej odwracajacej w lewo powstał "lewy pług" - i ten pojechał do wujka z czech. Tam mają pola położone na bardzo stromych stokach i często dają się orać tylko w jedną stronę aby nie przewrócić ciągnika, jednak nie chcieli cały czas przewracać ziemi w tą samą stronę a ciągniki nie dawały rady z pługami odwracalnymi do tego ciągnik z pługiem odwracalnym na stoku jest duuużo mniej stabilny. Więc s tąd ta decyzja.
Pomysł sie świetnie sprawdził.

dobry pomysl, gratuluje wyjscia z takiej sytuacji :rolleyes:

Co sądzicie o takich pługach dyskowych takich jak tu http://www.gregoire-...i...65&id_rub=4

najwiekszy rynak zbytu na takie plugi posiada australia (nie oficjalne statystyki), byc moze jest to zwiazane z ogrmona chodowla - owcami. co do niekonwencjonalnyc plugow GB (byc moze inne marki tez) wypuscil do sprzedazy plug obrotowy ktorym mozna orac zarowno w bruzdzie jak i on-land, od taki kompromis dla posiadaczy ciagnikow tradycyjnych i gasiennicowych ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 09:07

Niekonwencjonalne pługi w moim podreczniku traktorzysty jest taki plug polskiej produkcji i on jest chyba tylko do lak
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#13 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:26

Niekonwencjonalne pługi Takie pługi sa idealne do łak i napewno droższe od tradycyjkych zagonowych.

#14 Share Adasko

Adasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:34

Niekonwencjonalne pługi A ja mam taki pług:) tylko jakiś polski baaardzo stary ale wogóle nie zużyty, kupiłem go kiedys z AR ale nie miałem nigdy czasu żeby go podpiąć i sprawdzić jak uprawia... http://www.agrofoto....image46625.html
Na zdjęciach nasze gospodarstwo i nie tylko...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 22:34

Niekonwencjonalne pługi A wiec po co go kupiles skoro nigdy nim nie robiles?? chociaz go odmaluj i postaw w ogrodku jako ozdobe:D.

W starych ksiazkach do mechanizacji rolnictwa byly 2 rodzaje polskich plogow tego typu...czytalem kiedys...