Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t

81 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 08:43

Bo to polskie prawo zmienia się z dnia na dzień ja dalej jeżdżę z przyczepą niezarejestrowaną wszystko jest sprawne ładnie pomalowana opony nowe i elektryka tylko tabliczki brakuje bo papierów nie ma co dziwne policja parę razy mnie wyprzedzała ale nic pojechali dalej.

A co Ci mieli zrobić, policja też ludzie, myslisz że jak jadą na patrolu to same nowe zarejestrowane przyczepy tylko jadą, ludzie ciągają prze różne wynalaski, to że twoja przyczepa była odmalowana miała światła to ogólnie nie mieli się czego czepić albo nie chcieli, jak ktoś ciągnie przyczepe bez świateł to aż włos jeży się na głowie, chciałbyś wyprzedzać taką przyczepę bez świateł traktor bez lusterek, lecisz sobie 100fką wyprzedzasz, a tu przed maską chłop skręca w lewo i co do kogo miałbyś pretensje, nie do policji że pozwala po drogach jeździć takim zestawom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Dzisiaj, 09:33
  •  

#62 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 06 styczeń 2013 - 09:04

Bez powodu policja reagować nie będzie - chyba że bardzo chce zarobić na bidnym rolniku. Pomyśl co będzie w przypadku jakiegoś niemiłego zdarzenia na drodze...

Mój teść miał takie zdarzenie - przejeżdżał przez ulicę i już tylko na asfalcie były tylne koła jak gość zza górki walnął w niego bo za szybko pędził Policji oczywiście nie interesowało to że gdyby gość jechał przepisowo to by wyhamował i dała mandat dla teścia , a że przyczepa była nierejestrowana to wpisali w papiery tak żeby poszło na OC ciągnika, więc wszystko zależy od tej policji

#63 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 09:54

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t To dobrze że tak wpisali bo gdyby nie to to było by cieniutko, ogólnie jak mi policjant tłumaczył mogą przymknąć oko jak rolnik wiezie płody rolne, słomę siano zboże że niby że tak ciężko pracuje i nie ma czasu a konkretniej że jest jakaś mała furtka że OC ciągnika objeło by przyczepę, ale jak wiezie ktoś węgiel, cement, czy inne materiały pewnie już bo tak nie przeszło

#64 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:11

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Prawo jest jakie jest ale wyróżnia przyczepę i przyczepę specjalną. Jedna jest rejestrowana a druga nie. Aby coś zarejestrować trzeba to dopuścić do ruchu, aby dopuścić do ruchu musi spełniać odpowiednie warunki techniczne, zawarte również w prawie. I wszelkie agregaty i i nne wynalazki ciągane za traktorem nie spełniają siłą rzeczy tych warunków więc podciąga się je pod przyczepy specjane, których najważniejszą cechą ma być oświetlenie.
Ale najgorsze jest to że niektórzy dalej uwazaja że ciągnik rolniczy i maszyna wolnobieżna to tosamo.
Po co zmieniać prawo skoro ci którzy mówią że je czytają i tak mijają się z prawdą?

#65 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:25

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Nie mylą ciągnika z wolnobieżnym bo do niedawna było to jedno. Oba mają prędkość max 25km/h. I dalej według prawa ciągnik to pojazd wolnobieżny. Trudno powiedzieć co myślą o ciągnikach dzisiejszych szybszych. Nie jest to precyzyjnie określone. Napisano tylko "wyjątkiem".Ogólnie to pojęcie względne i wiki bardzo fajnie to tłumaczy.
http://pl.wikipedia....zdy_wolnobieżne

Edytowany przez seweryn20, 06 styczeń 2013 - 10:28.

KPK Kumurun Team

#66 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:19

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Przede wszystkim ciągnik nie jest maszyną tylko pojazdem!
Poza tym wikipedia, jako "encykopedia" edytowana przez w pewnym sensie przypadkowych (no, może jednak trochę bardziej ambitnych) użytkowników internetu, nie jest fachowym źródłem wiedzy. Jest popularna bo jest darmowa, łatwo dostępna i prosta w obsłudze. Ale informacje tam zawarte nie są do końca zweryfikowane - są niekompletne i często mijające się z prawdą. Akurat w przypadku dyskusji na temat prawa o ruchu drogowym radziłbym powoływać się na kodeks drogowy.

#67 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:33

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Niestety kolega ma rację co do Wiki bo prawo o ruchu drogowym mówi że dopuszczalna prędkość ciągnika rolniczego to 30km/h.
To jest tak jak z pierszeństwem na rondach. Przepis zmieniono w latach 90-tych a do dziś w8iększość nie patrzy na znaki poziome tylko jest święcie przekonana że ma pierszeńśtwo. Ale co podłożysz się takiemu? Nie bo twoim obowiązkiem jest uniknąć zderzenia, a i tak będzie stukał się w czoło i dale żył w przeświadczeniu że robi dobrze.
A tak nawiasem. To oprócz prawa o ruchu drogowym są jeszcze rozporządzenia ministra transportu. I to jest dopiero ciekawa pozycja. Można tam wyczytać np. o DMC ciągnika, zewoleniach na przejazdy nadgabarytem(ważne dla kombajnów) ) a wydawane w starostwie za free, brak takowego to wydatek około 500PLN.
Tak że Panowie WIKI na bok i do czytania, dyskusja na forum będzie wtedy o niebo poważniejsza

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:50

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Ja wiem że żle robię jadąc przyczeą nie zarejestrowaną czasem się właśnie boję że ktoś puknie mi w przyczepę i będzie kłopot ale tą przyczepą jeżdżę tylko latem po nawozy i z pola plony zbieram czyli max 1km drogą publiczną pola mam blisko.

#69 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:18

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t W moim rejonie na kursie na jakie robiłem kat. to zawsze tłumaczyli że kat B uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą ale jedno osiową, czyli najwyraźniej wprowadzali mnie w błąd :)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 08:35

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t a na kursie gdzie robiła prawo jazdy moja siostra twierdzili że na kat B można poruszać się ciągnikiem o masie własnej do 3,5t żenujący poziom znajomości przepisów niestety w sumie ta szkoła na T nie prowadziła kursu więc można ich tylko w ten sposób wytłumaczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 07 styczeń 2013 - 10:51

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t To ,że nie prowadzili kat T w niczym ich nie usprawiedliwia, Czasami aż nóż się w kieszeni otwiera jak widzę jacy ludzie szkolą przyszłych kierowców.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#72 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:11

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t mam pytanie z innej beczki, a wiec pożyczyłem od znajomego mercedesa sprintera 312 w dowodzie ma wpisane samochód ciężarowy i maksymalna masa wpisana 3500 kg czy mogę go prowadzić jezeli mam prawko B proszę o szybka odpowiedz

#73 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:17

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Fajnie, przecież mogli równie dobrze powiedzieć dziewczynie że może jeżdzić pojazdem ciężarowym o masie własnej do 3,5 t. a nie DMC do 3,5 t. i też byli by wporządku bo C pewnie też nie prowadzą?

Edytowany przez mirro, 07 styczeń 2013 - 17:19.

#74 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:23

mam pytanie z innej beczki, a wiec pożyczyłem od znajomego mercedesa sprintera 312 w dowodzie ma wpisane samochód ciężarowy i maksymalna masa wpisana 3500 kg czy mogę go prowadzić jezeli mam prawko B proszę o szybka odpowiedz

możesz

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#75 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:33

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Możesz bo tu liczy się DMC a nie homologacja. Kupując samochód z kratką też masz homologację ciężarową

#76 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 09:34

Fajnie, przecież mogli równie dobrze powiedzieć dziewczynie że może jeżdzić pojazdem ciężarowym o masie własnej do 3,5 t. a nie DMC do 3,5 t. i też byli by wporządku bo C pewnie też nie prowadzą?

To powiedzieli mi jak z nią byłem płacić za kurs, na szczęcie inne szkoły były bardziej kumate w przepisach

#77 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:17

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Kategoria B to tylko ciągnik i max jednoosiówka,kategoria B+E to ciągnik i przyczepy i nie ma znaczenia waga.

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:24

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t żadnej jednoosiówki nie możesz ciągnąć ciągnikiem z kat B, nie ma w przepisach podziału na jednosiówkę i wielosiówkę przyczepa to przyczepa i już nie ważne czy ma 400kg dmc czy 10t nie możesz ciągnąć żadnej przyczepy z tablicą rejestracyjną, możez wszytskie maszyny rozrzutniki prasy opryskiwacze ale przyczepy rejestrowanej NIET

Edytowany przez Ferdek07, 08 styczeń 2013 - 21:26.

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:36

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Czyżby?
http://click.infospa...EC2C714A6D5FD4E
Przyczepa lekka jest rejestrowana

Edytowany przez KRISTOFORn, 08 styczeń 2013 - 21:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:53

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Dobra zapomniałem o tym, ale poza przyczepką samochodową o dmc 750kg i tak żadnej wiekszej jednosiówki ciągać nie wolno