Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy mleczne - ile macie upadków w ciągu roku

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 09:17

Krowy mleczne - ile macie upadków w ciągu roku napiszcie proszę jak to wygląda u was ile upadków na ile sztuk w tym temacie głównie chodziło by mi o krowy mleczne, ludzie nie przyznają się ogólnie do takich wypadków, a forum jest anonimowe, podajcie przyczyny, u mnie dzis rano był upadek, ale ta krowa ledwo wykaraskała się na wiosnę z przemieszczenia żołądka i po ciężkim porodzie i 10mc-y było ok aż dzis bez żadnych objawów sztywna, heh to 2ga w tym roku,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy mleczne - ile macie upadków w ciągu roku Dzisiaj, 19:37
  •  

#2 Share Jarek1709

Jarek1709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 10:13

Krowy mleczne - ile macie upadków w ciągu roku U mnie jak narazie od kilku lat nie miałem żadnego upadku,mam małe stado bo tylko 13 krów,jeżeli widze że coś jest nie tak a wizyta weterynarza nie daje efektu to dzwonie po handlarzy i uciekam z taka sztuką.

#3 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:19

Krowy mleczne - ile macie upadków w ciągu roku Witam mam stado okolo 35 sztuk mlecznych rocznie to tak 1 czasem 2 wypadają głownie to problemy po cieżkich wycieleniach, ale ja proponuje rozwinąć temat tak jak kolega wyżej ile sztuk sprzedajecie jako niepełno wartościowe u mie to strasznie duży problem musze wymieniać rocznie 10 a nawet wiecej sztuk spory problem mam z kulawiznami i zacieleniami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:46

Krowy mleczne - ile macie upadków w ciągu roku No wlasnie a ile sztuk sprzedajecie z problemami? To co mi padło w tym roku to też mogłem sprzedać ale jak to czesto bywa problemy mają najlepsze mlecznice i po prostu szkoda było, a jak mielicie w poprzednich latach, najbardziej tragiczny był rok 2008 po ulewnych deszczach duzo pastwisk i łąk wypadło ludzie kosili co się dało jakie kilkuletnie niekosy nieuzytki na jesieni 2008 i 2009 wiem że u ludzi dużo bydła wypadło,

#5 Share Krzyss

Krzyss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 09:31

Krowy mleczne - ile macie upadków w ciągu roku Mi w 2012 padła jedna.. a jak Wam padnie sztuka zgłaszacie zawsze do powiatowej weterynarii?

Edytowany przez Krzyss, 04 styczeń 2013 - 09:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 09:59

Krowy mleczne - ile macie upadków w ciągu roku u nas w 2012 na 20szt padła jedna a wymieniłem 4. Jedną planowo a 3 przez niecielność. Najgorszy był 2009 w styczniu było 19 a w grudniu 13 (3 padły). W 2010 kupiłem 2 jałowicę i stado się odbudowało. W 2011 już był stan i sprzedałem jedną jałowicę. W tym roku zrobimy dużą selekcję bo z 2012 jest 11 jałówek zostawionych.