Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#121 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 11:55

Ubój rytualny na szczescie uboju juz nie ma i raczej nie bedzie bo wszyscy ludzie dobrej woli są przeciwni oprócz garstki rolników ale i tak ich nikt nie słucha bo jak mozna kogos popierać co dla paru złotych plecie głupoty i to są własnie goje co służą zakaz obnizył cene nie na tyle co przez fałszowanie koniną choć nie wiem czemu to miesą i to miesą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 16:49
  •  

#122 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 marzec 2013 - 15:41

Ubój rytualny Problem ceny tkwi nie tylko w zakazie uboju, ale ma to wpływ .
Na szczęście takich co są za zakazem jest niewielu :P .
Nie potrafię zrozumieć tego że ileś tam tysięcy ludzi traci pracę , rolnicy dostają w d*pę na cenie -a tacy niby rolnicy mówią że to bardzo dobrze , po co nam miejsca pracy i lepsza cena ?
Poje**ny kraj :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#123 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 08 marzec 2013 - 16:09

Ubój rytualny Mariusz - bo przecież "Polska to wspaniały naród, tylko ludzie qrwy" I jeśli takie rzeczy pisze naprawdę rolnik to widać jakiś troll co pewnie ma produkcję roślinną i cieszy się z czyjegoś nieszczęścia Ja liczę tylko że przez te doniesienia o koninie i innych tego typu- wczoraj czytałem jak jakiś zakład mięsny przywracał do stanu użytkowego mięso zwrócone ze sklepów śmierdzące i oślizłe, zostanie chociaż rozpoczęta dyskusja o ułatwieniach dla rolników sprzedaży bezpośredniej w Polsce Skoro istniejące przepisy higieniczne jakie trzeba spełniać nie sprawiają że żywność spełnia minimalne wymagania jakościowe to czas aby coś zmienić Może dzięki tym aferom konsumenci wreszcie się obudzą i poprą rolników w tym temacie bo to absurd aby rolnik nie mógł praktycznie sprzedać swych wyrobów bezpośrednio dla konsumenta

Edytowany przez maroon, 08 marzec 2013 - 16:10.

#124 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 17:17

Ubój rytualny Temat uboju rytualnego moim zdaniem Ci co to wymyślili to troszkę nie wiedzą co robią moje zdanie oczywiście troszkę już widziałem i słyszałem o tym jak to wygląda w ubojniach i zbyt fajnie ludzie tzn pracownicy się o tym nie wypowiadają...Ostatnio znajomy pracujący w ubojnii opowiadał mi jak weterynaria zjechała do nich na zakład a że akurat mieli ubijać takiego byczka 900kg no i mówią do tych pracowników to pokażcie jak go zabijacie Ci raz byk nic drugi widać że go podrażnili póżniej po raz 3 byk się wnerwił z pół pomieszczenie rozwalił kontrolerzy po uciekali dobrze że był tam ktoś przytomny i złapał sikiere i byka zabił więc o czym tu wogóle gatka...i tak ubój nie będzie zawsze w 100 rytualny ani na ubojniach gdzie zawsze w rogu będzie czekała jakaś sikiera a tym bardziej u chłopków na wsi co sobie lubią świnkę zabić :) taka szara rzeczywistość i dopuszczenie do sprawy osób które w zdecydowanej większości nie wiedzą jakie konsekwencje niesie ze sobą takie uboju...tak jak na tym przykładzie co podałem raz się obeszło bez poszkodowanych ale drugim razem tak może nie byc ;/

Edytowany przez Adamcfc, 08 marzec 2013 - 17:29.

#125 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 17:42

Ubój rytualny Ogłuszanie też jest niehumanitarne. Byk dostaje w łeb z tego urządzenia śmiesznego ale co z tego... prawidłowo ogłuszone zwierze nie reaguje a już niejednokrotnie widziałem albo łzy albo wierzganie bądź inne odruchy.

Jest tylko jedna metoda w pełni humanitarna: dwutlenek węgla.... uśpić delikwenta i po temacie.

#126 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:32

Ubój rytualny

Temat uboju rytualnego moim zdaniem Ci co to wymyślili to troszkę nie wiedzą co robią moje zdanie oczywiście troszkę już widziałem i słyszałem o tym jak to wygląda w ubojniach i zbyt fajnie ludzie tzn pracownicy się o tym nie wypowiadają...Ostatnio znajomy pracujący w ubojnii opowiadał mi jak weterynaria zjechała do nich na zakład a że akurat mieli ubijać takiego byczka 900kg no i mówią do tych pracowników to pokażcie jak go zabijacie Ci raz byk nic drugi widać że go podrażnili póżniej po raz 3 byk się wnerwił z pół pomieszczenie rozwalił kontrolerzy po uciekali dobrze że był tam ktoś przytomny i złapał sikiere i byka zabił więc o czym tu wogóle gatka...i tak ubój nie będzie zawsze w 100 rytualny ani na ubojniach gdzie zawsze w rogu będzie czekała jakaś sikiera a tym bardziej u chłopków na wsi co sobie lubią świnkę zabić :) taka szara rzeczywistość i dopuszczenie do sprawy osób które w zdecydowanej większości nie wiedzą jakie konsekwencje niesie ze sobą takie uboju...tak jak na tym przykładzie co podałem raz się obeszło bez poszkodowanych ale drugim razem tak może nie byc ;/

Jestem prosty chłop i za chole*e nie rozumiem co chcesz powiedzieć? :D

".i tak ubój nie będzie zawsze w 100 rytualny "- ?? raczej humanitarny nie będzie

" dopuszczenie do sprawy osób które w zdecydowanej większości nie wiedzą jakie konsekwencje niesie ze sobą takie uboju" - jakie ? i jakie uboju?
Pisz logicznie i po polsku :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#127 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 08 marzec 2013 - 20:37

Ubój rytualny Dla tych którzy uważają że ubój rytualny jest dla rolników jest nie istotny to mała wzmianka statystyczna.

od 1 stycznia eksport spadł o 80%procent? Co wy na to?
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#128 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:42

Ubój rytualny a cena tylko o 10% i co ty na to ? to co zrobili i robią z tą wołowiną ?

#129 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 08 marzec 2013 - 20:47

Ubój rytualny do spokokoko albo chodujesz same roślinki i cieszysz się że wołowiarze teraz mają po d*pie że nie jeden się przekręci albo sam nie wiesz co piszesz.Jak uboju rytualnego nie będzie to byki będą spowrotem po 5 zł i jak coś chodujesz to masz świetlaną przyszłość.Byki tak spadły bo arabusy nie biorą a to głównie tam ostatnimi czasy mięso szło na zachód szło niewiele bo oni sami mają sporo bydła mięsnego a teraz jak wymyślili jeszcze to koninę to i na zachód nie będzie szło tak że za***iście i popieraj dalej zakaz uboju rytualnego a będziesz miał kasy z byków jak lodu.I nie płacz że bydło idzie w dół przecież jak to ludzie nazywaja"humanitarny ubój" zwierząt przedewszystkim.

#130 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:49

Ubój rytualny Zabierzcie tego spokocośtam bo nie wyrobie :P .
Tylko 10%procent? tak dobrze było że 10% to pikuś? :P
Ty przeczytaj co ty piszesz ,... i ty podajesz się za rolnika? żyjesz z tego czy to hobby?? :D
Pomagasz podcinać gałąź na której siedzisz jeśli naprawdę jesteś rolnikiem , chociaż wątpię w to , co raz bardziej po każdej kolejnej twojej wypowiedzi :P :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share rad626

rad626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:50

Ubój rytualny w niekturych przypadkach te 10 % to cały zarobek rolnika

#132 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:57

Ubój rytualny w pełni się zgodzę z przedmówcą że te 10 % to cały zarobek bądź razie u mnie co innego jak ma się swojego cielaka ale kupić po 1500 i teraz 7 zł nie ma komu dać to aż żal d*pę ściska ;[ ;[

#133 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:59

Ubój rytualny no ale te 80% ze spadł eksport przesadzone góra z 30% ale za to króliki są w cenie 8zł/kg

#134 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:00

Ubój rytualny u nas przez tydzień byki potaniały o 1zł. Pomyślcie jakie to straty w skali kraju.

#135 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:02

Ubój rytualny To trzymaj króliki i nie wku*wiaj ludzi w tematach o bydle :P @ spoko....

Edytowany przez mariuszd93, 08 marzec 2013 - 21:03.

#136 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:04

Ubój rytualny opanuj sie troszke i ładniej dobieraj słowa

#137 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:15

Ubój rytualny To dopiero początek obniżek jeśli faktycznie eksport spadł tak drastycznie.
Co do koniny - mięso dobrej jakości nie idzie na zmielenie obojętnie jakiego jest pochodzenia. Do wołowiny dorzucano mięso z marnych koni np jakiś kucyków itp - samo ścierwo. Waga się zwiększała a że jakość mniejsza - ludzie zapłacą i zjedzą.

#138 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:18

Ubój rytualny Czytając twoje posty trudno być opanowanym i twoje myślenie popierać jak w moim przypadku jestem na dzień dzisiejszy około 10 tyś w plecy i ta sumka ciągle rośnie jak byki w dół

#139 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 08 marzec 2013 - 23:13

Ubój rytualny Dzis w Agro Biznesie mowili ze bydło spadło o ok 2zł i nadal może lecieć w dół.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 11:23

Ubój rytualny wykonczyli juz w polsce produkcje wieprzowiny
teraz wykanczaja produkcje wołowiny
jeszcze wykoncza produkcje mleka po zniesieniu kwot mlecznych i juz plan wykonany odnosnie rolnictwa w polsce