Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#381 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:49

Ubój rytualny @szmergiel nikt z głodu nie umarł ale koszty produkcji były inne. Przez ostatnie lata był nacisk na to żeby przestawić gospodarstwa na produkcję wołowiny. A teraz nagle przez decyzję polityczne straciliśmy odbiorców najlepszego towaru i kisimy się z nadprodukcją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 00:16
  •  

#382 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:53

Ubój rytualny Tyle że ogłuszanie tylko w niewielkim procencie jest skuteczne. Zwierzę i tak musi się wykrwawić a im szybciej to zrobi tym lepiej.

Co do znieczulenia zęba - jeszcze trochę i nie jeden rolnik nie będzie miał nie tylko na znieczulenie ale i na plombę.

#383 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:03

Ubój rytualny na blombe i znieczulenie moze nie bedzie go stac ale zeby zaplacic za 1ha 60-70 tys zl lub postawic obore za 300-500tys napewno tak bo takich nie brakuje a tacy najbardzie jecza

#384 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:08

Ubój rytualny Akurat nie oni najbardziej jęczą. Najwięcej do powiedzenia mają ci co sprzedają 5-6sztuk rocznie. Ten 1tys zł na sztuce często stanowił dobry zastrzyk pieniędzy i pozwalał na przyzwoite funkcjonowanie. Taki co płaci po 70tys za 1ha najczęściej ma tych hektarów ponad 100.

#385 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:16

Ubój rytualny po czesci masz kol racje ale tyko po czesci,wystarczy posledzic forum i w tematach ziemi prowu dzierzaw,najwiecej krzycza ci co ciagle im malo, dostal 2 traktory z prowu to krzyczy ze hanba bo niema kolejnego naboru zeby sie jeszcze nahapac,z ziemia podobnie im wiecej to glosniej krzycza ze malo i malo, rozbawil mnie tekst powyzej ze przez ostatnie lata byl nacisk na rozwoj hodowli???pytam jaki nacisk??? moze taki ze latwo bylo o dotacje co???? ci mniejsi jeszcze nie tak zepsuci przez unie i dotacje nie krzycza (znaczna wiekszoc ma jeszcze jakies zasady humanitarne)

#386 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:20

Ubój rytualny

a zakaz uderza nie w rolników, a hodowców bydła. To jest spora różnica.

Jak rożnica?? z toba jest napewno wszystko okey ? Dla mnie rolnik to hodowca bydla lub świń, może Ty siedzisz w bloku i bierzesz doplaty i uważasz się za rolnika który na uboju nic nie straci. Ale nie martw sie mam nadzieje ze przyjdą takie czasy ze żeby dostać doplaty to trzeba bedzie wykazać sprzedaż mleka, bydła bądź zboża, i wtedy ziemi przybędzie odrazu dla prawdziwych rolników.

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 lipiec 2013 - 13:36.
Błędy

#387 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:24

Ubój rytualny

Wyjaśnij różnice między chowem a hodowlą!

Tu nie ma nic do wyjaśniania. pisałem wyraźnie o hodowcach, bo to oni na tym cierpią, a rolnik to ten co ma ziemię. Nadal różnicy nie dostrzegasz???
Baartekk, co o mnie wiesz? To co piszesz to są pomówienia i bzdury, niczym nie podparte.

#388 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:25

Ubój rytualny Każdemu mało. Ma 50ha - chce 100. Ma 100 chce 200. Ma 200 - uważa że ten co ma 10 czy 20 nic nie robi tylko powietrze psuje. Człowiek umiera w cierpieniach jeszcze większych niż bydło - choćby agonia przy nowotworach. Odpowiednie cięcie i dla krowy czy byka jest to chwila.

#389 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:32

Ubój rytualny jak chwila co ty opowiadasz??!!!! obejrzyj film co wstawilem ,zwierze zdycha nawet 3min

#390 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:56

Ubój rytualny właśnie ci mniejsi krzyczą bo szlak trafił ich cały zysk. Duzi nie bawią się w hodowlę. Najbardziej ucierpiały gospodarstwa najmniejsze do 50ha gdzie bydło to cała produkcja. Dla mnie opasy to drugie po mleku źródło dochodu. Na zakazie uboju stracę rocznie 15-20tys. Czyli tyle ile wydaje na nawóz na 25ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 14:04

Ubój rytualny Co ty gościu za ckliwe filmiki tu wstawiasz .to propaganda dla dla miastowych idiotów ,co myślą że mięso bierze się z supermarketu. Na filmie widać fachową robotę rzezników .potwierdzi to każdy kto szlachtował jakieś mięśiwo .

#392 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 14:28

Ubój rytualny Najgorsze jest to że taki pierwszy lepszy przeciwnik uboju rytualnego nie jest świadom ile w plecy ma mały i średni rolnik oraz jak wiele ta kasa dla nich znaczy. No ale trudno. Handlarzyki sprzętem też po tyłku dostaną jak rolnik będzie miał mniej kasy.

#393 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 14:49

Ubój rytualny jak by wam dac pare groszy to byscie nawet dali ta krowe spalic zywcem byle tylko sie nahapac.na szczescie dobrze sie stalo i wiekszosc spoleczenstwa jest tego zdania.przestan mnie ciagle kwalifikowac jako handlarza bo to moje dodatowe zrodlo,sam wiem co to spadek cen do od 2 lat doswiadczam tego w produkcie co go sprzedaje i nie jecze w nieboglosy.ps jezeli dla kogos takie obrazy sa ckliwe to bez wachania mozna go nazwac sadysta

Edytowany przez szmergiel, 13 lipiec 2013 - 14:52.

#394 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 14:56

Ubój rytualny widzisz dla ciebie to parę groszy a dla mniejszych gospodarzy to wszystko co mają. Nie porównuj podcięcia gardła ostrym nożem do palenia żywcem.

Edytowany przez damian40000, 13 lipiec 2013 - 14:59.

#395 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 13 lipiec 2013 - 15:00

Ubój rytualny

Akurat nie oni najbardziej jęczą. Najwięcej do powiedzenia mają ci co sprzedają 5-6sztuk rocznie. Ten 1tys zł na sztuce często stanowił dobry zastrzyk pieniędzy i pozwalał na przyzwoite funkcjonowanie. Taki co płaci po 70tys za 1ha najczęściej ma tych hektarów ponad 100.

i tutaj masz kolego racje! 1 tyś na sztuce a na 6 to już 6 tyś zł i to jaka strata dla takiego gospodarstwa! zamiast się rozwijać to ono powoli staje w miejscu bo nie ma za co kupić nowych maszyn tylko starcza np na wode prąd światło i inne opłaty paliwo itd każdy wie o co mi chodzi

#396 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 15:01

Ubój rytualny

jak by wam dac pare groszy to byscie nawet dali ta krowe spalic zywcem byle tylko sie nahapac

Dokładnie niestety taka jest smutna prawda...
Może gdyby mieli mniej krów np 4, 5 wtedy człowiek się bardziej przywiązuje. I tak przy tym uboju byli by obecni to może zmienili by zdanie.
Szkoda, że przez to ceny spadają ale może lepsze to niż karmienie żydów mięsem pochodzącym z takiego uboju.

Szczerze to najpierw byłem za zniesieniem zakazu bo ceny. Ale zobaczyłem trochę tych filmików i cieszę się, że to wprowadzili.
Zbankrutować nie zbankrutuje przecież...

Dodany obrazek

Edytowany przez d___b, 13 lipiec 2013 - 15:07.

8bdb4a7a95566.jpg

#397 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 15:07

Ubój rytualny Co innego mordowanie zwierzęcia na ulicy - rytualnie - a co innego podcięcie gardła w klatce. Tam nie ma czasu na zabawę. Zwierze ma zdechnąć szybko.

#398 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 13 lipiec 2013 - 15:09

Ubój rytualny Dobrze że tak się stało, żyd jak zgłodnieje to swoje przekonania zmieni, a nie zwierzęta mają za to cierpieć. A cena jak ma spaść to spadnie bez wzglęgu jak zabite. Ile razy spadała i rosła i jakoś świat się nie zawalił.

#399 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 15:10

Ubój rytualny Masz i w klatce:

Rolnik ma na to wywalone sprzedaje na samochód i już dalej nie wie co się dzieje ze zwierzęciem.
U mnie na szczęście w rzeźni tego nie robią. EDIT: (no i nie robili bo teraz to ogólny zakaz)

Edytowany przez d___b, 13 lipiec 2013 - 15:16.

8bdb4a7a95566.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów