Skocz do zawartości

Zdjęcie

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 19:34

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Powiem tak :D Silnik wydaje się mały...
Po amperomierzu już można się spostrzec że mało wydajny ponieważ jest do 25 a na max nie będziesz śrutował czyli gdzieś na 20, czyli cienko :D Ja przy swoim mam 45 i śrutuje na 35.
Nie podoba mi się jeszcze ten silnik zaraz przy wsypie, ponieważ tak się kurzy i to dość mocno szczególnie w tych starych srutownikach :)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Dzisiaj, 14:21
  •  

#22 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 17 grudzień 2012 - 19:34

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Mam go już 7 lat od nowosci
wymieniłem kilka razy sita
teraz musze bijaki
w mieszalniku nie podoba mi sie to ze jest troche za mały :unsure: a tak powaznie to to ze worki przeciwpyłowe powinny byc na duł a umnie sa do góry i ciagle myszy je przegryzaja
a najwiekszy plus jest taki ze włączam rece w kieszeni i idę robic cos innego tylko ze umnie srutownik jest przy silosie 60 ton :D

#23 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 17 grudzień 2012 - 19:53

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania no właśnie chodzi mi o wygodę, bo już dosyć mam noszenia wiader z ziarnem :/ dzięki za zwrócenie uwagi na te worki :D dla tych którzy zaglądają do tego tematu za żadne skarby nie kupujcie śrutownika typu "bąk" to jest zło wcielone .... hehe nawet jeśli będzie za bardzo małe pieniądze nie popełniajcie tego błędu, lepiej sporo dołożyć i cieszyć sie z dobrze zainwestowanych pieniędzy niż targać wiadra lub co tam macie i siedzieć w kurzu. lepiej spokojnie wypić kawkę i patrzeć jak ładnie sie robi, możecie też poświęcić czas na inne czynności lub na swoje "bejbe" (ta druga opcja na pewno bardziej sie spodoba heh) sam sobie tego nie wymyśliłem jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego bąka i ch** mnie strzela :D sory za określenia ale chciałem to jak najlepiej wyrazić :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Dzisiaj, 14:21
  •  

#24 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:46

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Też mam bąka,ale chce coś zmienić a jaki by był najlepszy na ok 200 sztuk tucznika w przyszłości oposy taki żeby nie za dużo wydać

#25 Share malymiro1

malymiro1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/channel/UCIKoqQZlOZsypsOY7bVHPjg/videos

Napisany 18 grudzień 2012 - 22:36

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania obora 2 piętrowa
na 2 piętrze zboże około 2 metry i kwadrat z 2 piętra prosto do srutownika
samo leci a porem łopatą do śniegu

#26 Share polo987

polo987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 21:02

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Silos postaw lepiej koło bubynku i spuszczaj go do śrutownika przez dziure w ścianie

#27 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 23:20

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania

Też mam bąka,ale chce coś zmienić a jaki by był najlepszy na ok 200 sztuk tucznika w przyszłości oposy taki żeby nie za dużo wydać

200sztuk rocznie? czy jak ;)
Jak rocznie to 1tona to bedzie juz super ;) te zwykle nie sa az tak drogie, popatrz na allegro ;)

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:25

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania ale te z allegro to opłaca się na nie wydać czy to nie czasem jakaś lipa ?

#29 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:52

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Patrz na firmę, nie wszystko co z Allegro to syf :)

#30 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:00

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania a jaka firma dobra ?

#31 Share agroszymon

agroszymon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 22:12

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Jak duże masz stado że bąkiem nastarczysz śrutować? Ja mam takiego w 'pokrzywy' odstawionego i sam nie wiem po co on tam jeszcze stoi. Śrutownik ssąco tłoczący to dobre rozwiązanie ale dodatkowe kiloVaty na to ssanie i tłoczenie uciekają. Twój pomysł ocaniam: bardzo dobrze siadaj niedostateczny. Kto widział żeby dziure w dachu robić?? Przenieś ten śrutownik w miejsce składowania zboża i tam coś pokombinuj. Dobry pomysł ma też members. Najlepiej jak paszarnia jest pomieszczeniem ze stropem, wtedy można coś pokombinować. Co do mieszalników to lepiej wybrać coś dobrego. Te używane z Allegro nie wiele lepsze od bąka :)

#32 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 22:38

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania mi chodzi o jakiś nowy z allegro tylko nie wiem jakiej firmy wybrać bąk to jest lipa wolno leci jak nie wiem a tak to można puścić i leci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share agroszymon

agroszymon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 22:50

proszę o opinie dot. mojego pomysłu i możliwie jakieś inne rozwiązania Miałem napisać polo987 a nie members, pomyliłem z grupą...