master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

mariuszd93    559

Owszem i moderator, i @master macie rację ale niektórzy jak się kończą argumenty to używają epitetów , taka przypadłość narodowa ... :D

Z różnymi ludźmi rozmawiałem , dyskutowałem nie rzadko mieliśmy różne poglądy - i jakoś obywało się bez interwencji moderatorów , wyzwisk lub w realu rękoczynów - ale z takim przypadkiem spotkałem się po raz pierwszy ...

Mam tylko żal do moderatora bo powinien dać każdemu wedle zasług :lol: .

Pozdrawiam normalnych niezależnie od poglądów politycznych ;)

a do pozostałych jak powiedział kiedyś pewien, moim zdaniem wybitny mąż stanu - kury wam szczać prowadzić, a nie politykę robić

w tym wypadku o polityce pisać :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Cytując te słowa udowodniłeś nam jak ubogim intelektualnie i niewyważonym człowiekiem był ten co je wypowiedział. Jak można powiedzieć na Polaków np tak: "Polska to cudowny kraj, tylko ludzie k***y". Miał też mase innych wybryków słownych, ale szkoda strzępić jezyka na ten temat. W obecnych czasach takich ludzi nazywa sie celebrytami.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wypowiedzi miał kontrowersyjne , jak każdy miał wady ale moim zdaniem, był odpowiednim człowiekiem na trudne czasy .

Nie tylko on wypowiadał się w podobnym tonie o Polsce i Polakach i jest w tym dużo prawdy .

  • Polacy są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem.
    • Autor: Cyprian Kamil Norwid

    [*]

    • Polacy, mimo męstwa, naród płochy, wytrwałości nie ma, zabawę woli niż pracę...
      • Autor: Stefan Batory

      [*]

      • Polak, jak mu przyjdzie fantazja do głowy, może być całkiem porządnym człowiekiem. Autor: Tadeusz Kotarbiński

  • Czasami mi się wydaje, że ten kraj jest chory psychicznie.
    • Autor: Wisława Szymborska

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No no, autorytety pokroju michnika. Norwid i Szymborska opluwali Polaków w swoich wierszach!

Szymborska prawdziwe nazwisko Rottermund

Norwid- większość życia przesiedział za granica

Batory-mason i nie do końca jasne prawdziwe pochodzenie jego matki

Kotarbiński-żyd i ateista

 

Polecam film oraz tekst:

 

 

http://naparkiecie.pl/ftopic12022.html

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Master20002 daj spokój. Nie widzisz, że gościu podskauje bo chce sprowkować. Cienki jest i juź będzie bo jak mawiał o takich Piłsudzki...,, pocałujcie nas w d...pę..." , a że kury lubi no cóź, Stąd ta indolencja umysłowa -_- Jak to brzmiało kurzy móżdżek czy jakoś tak...

A Dmowski ,,... kocham wszytsko to co małe i złe i wielkie w swoim kraj..." zdawał sobie sprawę z ułomności ludzkiej natury. A tutaj w przypadku tego gamonia mamy jaskrawy przykład.

 

Ogłądałeś Master20002 może Westerpatte w nowej wersji. Podobno opartej na faktach . Łącznie z tym, że rostrzelano 4 żołnierzy, którzy chcieli się podać no i , że obrona nie wyglądała jednak tak krystalicznie jak nam wpajono latami. Z jednej strony chęc walki do końca strona reprezentowan przez kpt. Dabrowskiego. Z drugiej strony uznany za bohatera kampanii wrzesniwej i obrony westrplatte mjr. Sucharski, który zgodnie z rozkazem chce się podać 1 dnia obrony po wypełnieniu rozkazu o 7 godz oporu.Dwie różne postawy.

 

Obrażałeś a teraz prowokujesz, kolejne %.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zauważyłem to na początku po założeniu tematu, że kolega lubi stawać na poprzek bez rzeczowego argumentu tylko zdania typu: post 33,34 a w szczególności 39. Nie oceniam nigdy ludzi, bo sam nie chce być oceniany, ale to mnie troszke ruszyło. Gość którego nigdy nie widziałem na żywo, nie zna mnie potrafi mnie o coś posądzać...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Szkoda czasu na pierdoły ;) Mali ludzie zawsze zostana mali...

 

Proponuję koledze dwa linki do stron. Myślę, że zainteresują . Chyba, że juź je znasz.

 

www.narodowcy.net/, www.prawy.pl Ciekawe artykuły, komentarze. No i kalendarium wydarzań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolego co do filmu to go nie oglądałem i raczej nie mam zamiaru. Wolę klasykę z lat 60-tych. Nie przekonują mnie te nowe produkcje, kolorowanie bohaterów i ukazywanie ich niczym "polskich rambo", jak to ma ostatnio miejsce. Odnośnie stron które podałeś to znam je doś dobrze. Polecam również: http://sol.myslpolska.pl/ oraz http://www.nacjonalista.pl/

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Dzięki. Nie znałem tej ostatniej.

No tak pierwsza wersja była nakręcona bardzo dobrze jeśli chodzi o realizm walk.No i ta wersja nakręcona czarno-biała w tym filmie czyniła z niego prawie film paradokumentalny. Rambo miał być w wydaniu z Lindą. Żebrowski mi na takiego nie wygląda w tym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wiem, nie znam tematu bo nigdy się nie interesowałem nowymi "superprodukcjami". Ale może się skuszę jak czas pozwoli. Ostatnio naostrzyłem sobie zęby na "Bitwę pod Wiedniem", lecz jak do tej pory nie mam kiedy go obejrzeć.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zauważyłem to na początku po założeniu tematu, że kolega lubi stawać na poprzek bez rzeczowego argumentu tylko zdania typu: post 33,34 a w szczególności 39. Nie oceniam nigdy ludzi, bo sam nie chce być oceniany, ale to mnie troszke ruszyło. Gość którego nigdy nie widziałem na żywo, nie zna mnie potrafi mnie o coś posądzać...

Posądza mówisz? ciekawe że nie zauważyłeś innych osądów ....

Rzeczywiście nie dla mnie temat , nie uważam że Polacy są jakoś szczególnie lepsi od innych nacji i nie znoszę ślepego fanatyzmu

Żegnam ozięble :D:P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Piękny dzień nam nastał... :D

Master20002 bitwy pod Wiedniem nie oglądałem, ale nie polecam Bitwy warszawskiej z Szycem w roli głównej. Fajny film przygodowy, ale nie historyczny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tylko Ferency dobrze gra w tym filmie-jako czekista-rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Fakt. Wyrazisty był w tej roli. A Szyc mi nie pasował. A macie jakieś spotkania z okazji dnia Żołnierzy Wyklętych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Ludzie co się tak spinacie.... życie nie jest czarno-białe...Nie ma bohaterów bez skazy. Niewątpliwie Piłsudski był wielkim człowiekiem, patriotą, człowiekiem który miał pewną wizję wolnej Polski. Jego język był kontrowersyjny? Tak racja, ale to go wyróżniało spośród masy polityków... Każdy kto chce zaistnieć musi być poniekąd troszkę kontrowersyjny... Miałkiego grzecznego człowieczka każdy oleje. Weźcie takiego Palikota (oczywiście nie popieram tego pana czy coś....) swoim kontrowersyjnym zachowaniem (akcja świński ryj czy sztuczny wacek) stał się rozpoznawalny.... To samo z Piłsudskim...Ale take trzeba pamiętać że Piłsudski był tylko człowiekiem i posiadał swoją czarną stronę...Jego pomysł wywołania powstania w 1909r (przy pomocy Japonii) doprowadził by do tego że Rzeczpospolita nadal była by pod zaborami...Również przewrót majowy jak i obozy dla przeciwników politycznych nie można zaliczyć mu na plus. Równie po części można go obciążyć winą za klęskę wrześniową.... Piłsudski wytworzył w IIRP scementowaną kastę polityczną, która po za nim samym nie była zdolna do niczego... (nie potrafiła ujrzeć zmieniających się reali w polityce międzynarodowej, twardo stała przy przestarzałych wzorcach politycznych czy wojskowych, nie potrafiła unowocześnić państwa, przy czym gdy społeczeństwo głodowało politycy opływali w luksusy) To właśnie tą kastę (sanację) można obwiniać o katastrofalny stan przygotowania do wojny z Niemcami (brak broni pancernej czy lotnictwa myśliwskiego)

Piłsudski obsadzając najważniejsze stanowiska w kraju (zarówno te polityczne jak i wojskowe) pozbawił Polskę skutecznego aparatu decyzyjnego. Gdy "bierni ale wierni" zajmowali ważne stanowiska (choć zupełnie się do tego nie nadawali) kompetentni ludzie byli spychani na margines.

Inną sprawą którą nikt nie porusza to to że sam Piłsudski gdyby nie otrzymał odpowiedniego wsparcia to sobie mógł... Bez lojalnych współpracowników oraz tysięcy ludzi nic by nie osiągnął... Również trzeba docenić godną pochwały postawę przeciwników politycznych Naczelnika. W kluczowym momencie dla odradzającego się państwa, jego główny rywal Dmowski schował swe ambicje oraz wizje do szuflady i wsparł Piłsudskiego. (Oczywiście nie zrezygnował ze swych wizji Polski, ale odłożył je w czasie...gdyż uważał że najpierw musi się odrodzić Polska, a potem będzie rozmowa jaka to ma być Polska). Ciekawe którego polityka stać na tak wielkie wyrzeczenie?

 

Ps moderatorze nie usuwaj komentarzy....bo potem ciężko połapać się o co chodzi....

 

Zasług?Np To że nawoływał do przesladowań mniejszości narodowych? że za idola uważał Mussoliniego ? że popierał Holokaust ? czy to że z powodów osobistych miał konflikt z Piłsudskim i głównie dlatego negował jego politykę?

Piłsudski i Dmowski to ogień i woda....każdy z tych panów miał odmienną wizję państwa Polskiego...Choć obaj byli wybitnymi patriotami. To nie prawda co napisałeś o Dmowskim...Ten pan postulował utworzenie czysto etnicznego państwa Polskiego (narodowego). W nowym państwie nie widział miejsca dla mniejszości. Co do wielkości państwa to uważał że polska powinna zajmować taki obszar jaki bezsprzecznie zajmują Polacy. Nie interesowała go polonizacja ukraińców czy białorusinów...nie pragnął też ich ziem.... Odmienną koncepcję miał Piłsudski...On odwoływał się do Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W nowe państwo miało być wielokulturowe. Co do wielkości.... to najbardziej odpowiadały granice dawnej Rzeczpospolitej... Wobec fiaska tego projektu (nacjonalizmy litwy czy ukrainy wykluczały odrodzenie dawnej Rzeczpospolitej) Piłsudski stwierdził iż tam granica dokąd dojdzie żołnierz Polski.

Co do Holokaustu....tego już dość ileż można jechać na współczuciu? W obozach ginęli nie tylko żydzi....także Rosjanie Polacy Romowie itd. (przy czym należy pamiętać iż wielu z tych żydów było spolonizowanych...Oni uważali się za polaków....).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

"Piłsudski i Dmowski to ogień i woda....każdy z tych panów miał odmienną wizję państwa Polskiego...Choć obaj byli wybitnymi patriotami. To nie prawda co napisałeś o Dmowskim...Ten pan postulował utworzenie czysto etnicznego państwa Polskiego (narodowego). W nowym państwie nie widział miejsca dla mniejszości. Co do wielkości państwa to uważał że polska powinna zajmować taki obszar jaki bezsprzecznie zajmują Polacy. Nie interesowała go polonizacja ukraińców czy białorusinów...nie pragnął też ich ziem...."

 

http://pl.wikipedia....inia_Dmowskiego

Kto mieszka na prawo? Widzisz na tej mapce miejsce dla Litwinów Białorusinów Ukraińców?

Jeśli chcesz wkleję jakiś cytat z Dmowskiego, który Twemu słowu zaprzeczy.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

No no, autorytety pokroju michnika. Norwid i Szymborska opluwali Polaków w swoich wierszach!

Szymborska prawdziwe nazwisko Rottermund

Norwid- większość życia przesiedział za granica

Batory-mason i nie do końca jasne prawdziwe pochodzenie jego matki

Kotarbiński-żyd i ateista

 

Polecam film oraz tekst:

 

 

http://naparkiecie.pl/ftopic12022.html

ciekawe kto jest glupszy ten co to pisze czy ten co w to wierzy. diabel tkwi w szczegolach-prawie polowa ma na imie aaron[pewnie fantazji zabraklo] a nazwiska tych osob ktore naprawde sa[byly]zydowskiego pochodzenia sa przekrecone.-komus nawet nie chcialo sie w encyklopedii sprawdzic.a ten pasus 3 mln polskich rolnikow-nawet psl nie ma takiej tworczej fantazji. 4 mln zydow w polsce ,100 tys ofiar holockaustu-chyba musi psychiatre zmienic. wujek mi nieraz opowiadal jak wygladal oboz auschwitz-birkenau...............

nacjonalizm ma juz swoja pierwsza ofiare-brunon k.jest oskarzony o zabicie swojej tesciowej.

 

historia powtarza sie jako farsa- ciekawe jak w polsce bedzie wygladala powtorka lat 30, bo dzisiejsi nacjonalisci do piet nie dorastaja onr-owcom.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

"Piłsudski i Dmowski to ogień i woda....każdy z tych panów miał odmienną wizję państwa Polskiego...Choć obaj byli wybitnymi patriotami. To nie prawda co napisałeś o Dmowskim...Ten pan postulował utworzenie czysto etnicznego państwa Polskiego (narodowego). W nowym państwie nie widział miejsca dla mniejszości. Co do wielkości państwa to uważał że polska powinna zajmować taki obszar jaki bezsprzecznie zajmują Polacy. Nie interesowała go polonizacja ukraińców czy białorusinów...nie pragnął też ich ziem...."

 

http://pl.wikipedia....inia_Dmowskiego

Kto mieszka na prawo? Widzisz na tej mapce miejsce dla Litwinów Białorusinów Ukraińców?

Jeśli chcesz wkleję jakiś cytat z Dmowskiego, który Twemu słowu zaprzeczy.

Kolego nigdzie nie pisałem o Litwinach....więc oni to inna historia...

Wkleiłeś mapkę...fajnie.... teraz porównaj ją z tym jakimi ziemiami władała RP..

Ponadto kazałeś mi zwrócić uwagę na ludność zamieszkującą na "prawo" i tu jest problem...Jeśli odniesiemy sie do dzisiejszych czasów masz rację... Tam żyją w większości UKRAIŃCY, Białorusini...Ale gdy odniesiemy sie do roku 1918 to sprawa nie będzie taka łatwa te tereny w równym stopniu zamieszkiwali Polacy Żydzi co białorusini czy ukraińcy.... przy czym o ile na prowincji większość stanowiła ludność "ruska" o tyle miasta należały do polaków...

Co do cytatów... wiesz można wyrwać parę słów z kontekstu...niby będą wypowiedziane przez daną osobę, jednak nie będą one w pełni oddawały jego poglądów.

Wikipedia to bardzo pomocne źródło wiedzy lecz nie może być podstawą jej. O wiele bardziej cenię wiedzę przekazywaną przez profesorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

https://miziaforum.w...cie-dla-siebie/

 

 

Myślę, że czas się odnieść do wypowiedzi kolegi @Jacus. Kolego, ta lista oraz informacje zawartę pod nią były tworzone przez kilka lat. Pan Nowak poświęcił wiele czasu i spotkał się z bardzo wieloma nieprzyjemnościami próbując dotrzeć do tych źródeł. Imię Aaron było bardzo popularne wśród ludzi wywodzących się z tego narodu. Co do rolników o których piszesz, w Polsce jest nawet więcej rolników i "rolników" którzy nie mogli znaleźć pracy, a że wywodzą się z rodzin rolniczych, rodzice przepisali na nich hektar, aby móc opłacać sobie skłądkę. Co do Pana K. to hmm... Facet dość ekstremistycznie się zachował. Ale nie dziwię mu się (chodzi mi oczywiście o te ładunki). Gdyby napradę, chciał to pewnie zdetonowałby je. Nie jestem do końca przekonany czy historia ta nie jest tylko po to, aby ośmieszyć Ruch Narodowy. Każdego kto próbuje walczyć o to, żeby było lepiej odrazu pokazuje się jako "złego faszyste, ksenofoba" itp. To, że słowa: nazizm i nacjonalizm brzmią podobnie, nie znaczy, że odnoszą się do tego samego. To są zgoła dwie stanowczo różniące się ideologie. W ostatnim zdaniu obraziłeś nacjonalistów. Dlaczego?? Twoja opinia wzięła sie pewnie z obrazu przedstawiającego krzyczących kiboli. Są oni niewątpliwie wielkimi patriotami lecz troszkę słąbo rozgarniętymi i walczącymi nie na argumenty lecz na pięści. Na argumenty każdy z rządzących zostaje zniszczony, dosłownie wkomponowany w parkiet studia telewizyjnego. Obejrzyj sobie niektóre urywki na yt programu "Młodzież kontra". Zobaczysz jak wykształceni, oczytani i wiedzący czego chcą potrafią być nacjonaliści.

2 marca w 7 największych miastach kraju były przeprowadzane protesty przeciwko ustawie 1066. W tv i na najpopularniejszych portalach internetowych ani słowa o tym. Nie powiedziano nic o tysiącach młodych ludzi którzy maszerowli w słusznej sprawie, wielu z nich potraktowano jak zwykłych przestępców. Pałowano i aresztowano kolkadziesiąt osób. Gdzie wtedy były media?? Ani słowa o tym jak Narodowcy uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych, dziesiątkach tysięcy ludzi w różnym wieku, którzy oddali im należny hołd.

 

"Jestem Polakiem, więć mam obowiązki Polskie" - Roman Dmowski

 

Kolejną stolicą europejską w której ludzie wyszli na ulicę przeciwko eurokołchozowi po Budapeszcie jest Lizbona. Tamten rząd również upadnie. W kraju dużo bogatszym, grabiącym od pokoleń kolonie ludzie potrafią zawalczyć o swoje. Kraj i Naród z tak bogatą historią jak nasza nie potrafi zawalczyć o swoje. Nie potrafi się zerwać do tego aby wyzwolić się z pod jażma UE i PO. Jak długo to jeszcze potrwa???

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kolego nigdzie nie pisałem o Litwinach....więc oni to inna historia...

Wkleiłeś mapkę...fajnie.... teraz porównaj ją z tym jakimi ziemiami władała RP..

Ponadto kazałeś mi zwrócić uwagę na ludność zamieszkującą na "prawo" i tu jest problem...Jeśli odniesiemy sie do dzisiejszych czasów masz rację... Tam żyją w większości UKRAIŃCY, Białorusini...Ale gdy odniesiemy sie do roku 1918 to sprawa nie będzie taka łatwa te tereny w równym stopniu zamieszkiwali Polacy Żydzi co białorusini czy ukraińcy.... przy czym o ile na prowincji większość stanowiła ludność "ruska" o tyle miasta należały do polaków...

Co do cytatów... wiesz można wyrwać parę słów z kontekstu...niby będą wypowiedziane przez daną osobę, jednak nie będą one w pełni oddawały jego poglądów.

Wikipedia to bardzo pomocne źródło wiedzy lecz nie może być podstawą jej. O wiele bardziej cenię wiedzę przekazywaną przez profesorów...

Ci Litwinie już nie mieszczą się w pojęciu mniejszość?. Weź sobie dane ze spisów przedwojennych, pomimo ich ułomności i porównaj skład narodowościowy przedwojennej Polski, a potem tych województw wschodnich i zobacz kto tam był mniejszością. Co do miast ,szczególnie Lwowa i Wilna to całkowicie się zgadzam. Kiedy oglądałem w programie dokumentalnym o dworach na Ukrainie wypowiadał się duchowny katolicki(potomek właścicieli) , że całą służbę i okolicę stanowili Ukraińcy, a Lwów - to polskie miasto w morzu ukraińskich wsi. Wikipedi użyłem, bo łatwiej i nie korzystam z niej jako źródło wiedzy.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

mam mape z ostatniego spisu powszechnego austro-wegier- w galicji jednolite skupiska ludnosci rusinskiej[lemkowie, bojkowie] koncza sie niecale 100 km od krakowa.

mlodziez kontra ogladam od wielu lat- dawny sklad psl-owski znalem nawet osobiscie [jeden zostal juz ministrem] i temu nigdy na psl nie zaglosuje. u nas- jak juz pisalem aktywnie dziala nop- na razie ograniczaja sie do pisania po nowych elewacjach domow i temu raczej duzego poparcia nie maja. takze brunon k. w sasiedniej wsi zrobil sobie poligon- slyszalem raz na jesieni wybuch i widzialem w lesie lej ale nie moglem dojsc kto i po co to robil.

polska byla wielka tylko w jednym momencie gdy jej obywatelami byli-litwini, zydzi, niemcy,ukraincy, bialorusini, tatarzy, ormianie, a ta sytuacja juz nigdy sie nie powtorzy i wybijcie sobie z glowy te mrzonki.

dla rozladowania atmosfery takie piosenki dla nacjonalistow- na dzien dobry i dobranoc http://www.youtube.com/watch?v=ZImVyIyI218

http://www.youtube.com/watch?v=8dzNqORtRWU


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Oj Kolego ta druga piosenka zajechała mi brudkami i antifą, która jest nieporozumieniem. W pierwszej jest coś o nienawiści. Masz na myśli to, że nacjonaliści są pełni nienawiści? Może i masz racje, ale ta nienawiść (nie skrajna) jest kierowana do wrogów kraju oraz niekompetentnej władzy, sprzedawczyków, agentów i wszelkiego ścierwa dla którego własny interes jest ważniejszy niż interes ojczyzny i rodaków. Niestety w dzisiejszych czasach u władzy każdego szczebla pełno jest takich ludzi. Typowych karierowiczów. Ludziom się to nie podoba i dlatego coraz więcej osób przystępuje do różnego rodzaju organizacji narodowych. Jeszcze jedno, aby zrozumieć ideę nacjonalizmu trzeba wykazać się własną inicjatywą i chęcią zdobywania wiedzy u źródeł, a nie w polskojęzycznych, bo już nie polskich portalach informacyjnych.

 

Na koniec ciekawostka. Polecam.

 

http://www.nacjonali...rabunku-polski/

 

i o sławnych zajściach na UW

 

http://narodowcy.net/warszawskie-srodowiska-narodowe-na-pseudo-dyskusji-uniwersyteckiej/2013/03/08/

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wolę by rozmawiano o patriotyzmie. Od nacjonalisty bardzo blisko do szowinisty, trzeba uważać by nie wyhodować swoistych Talibów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj